wtorek, 21 sierpnia 2018.
Strona główna > Nauka > Zaszczytny tytuł dla matematyczki

Zaszczytny tytuł dla matematyczki

Zaszczytny tytuł dla matematyczki
Data publikacji: 2017-10-24 18:49
Ostatnia aktualizacja: 2017-11-23 18:52
Wywietleń: 3637 298101

Beata Bogdańska, nauczycielka matematyki w XIII Liceum Ogólnokształcącym w Szczecinie, otrzymała honorowy tytuł profesora oświaty. To piąty nauczyciel w stolicy Pomorza Zachodniego z tym zaszczytnym mianem.

Szczecińska nauczycielka znalazła się w gronie 20 nauczycieli z całej Polski, którym minister edukacji narodowej Anna Zalewska nadała tytuły honorowe profesora oświaty. Na wniosek Kapituły do spraw Profesorów Oświaty otrzymali je nauczyciele, którzy przez lata pracy wyróżniali się szczególnymi osiągnięciami dydaktycznymi i wychowawczymi, uczestniczyli w przygotowaniu zawodowym przyszłych nauczycieli oraz publikujący z zakresu edukacji.

Beata Bogdańska ukończyła Wydział Matematyczno-Fizyczny Uniwersytetu Szczecińskiego. Zaraz po studiach podjęła pracę w nowo tworzonym XIII Liceum Ogólnokształcącym. Z najlepszym w Polsce liceum jest więc związana od początku swej kariery zawodowej i od początku powstania tej szkoły. - Cieszę się, że mam swoją małą cegiełkę w tworzeniu atmosfery tej szkoły - przyznaje profesor, która rokrocznie od 2000 r. ma kilkunastu co najmniej finalistów w ogólnopolskiej Olimpiadzie Matematycznej.

Jej uczniowie przyznają, że jest mistrzynią pedagogiki. Mówią o niej "najlepsza matematyczka na świecie". Potrafi nie tylko znakomicie przekazać wiedzę, ale także obudzić pasję do tej dziedziny nauki i dać wiarę we własne siły. Bardzo wielu spośród jej uczniów osiąga sukcesy w konkursach i olimpiadach matematycznych na krajowym i międzynarodowym szczeblu. Spora grupa jej absolwentów wybiera studia matematyczne, matematyczno-fizyczne lub matematyczno-informatyczne na znakomitych uczelniach. Beata Bogdańska nie kryje satysfakcji, gdy kolejny jej absolwent broni pracy doktorskiej z matematyki. - W pracy nauczyciela najważniejsze jest dla mnie, żeby uczeń rozumiał co się dzieje na lekcji i jaki jest tego cel. Staram się pomagać im w ich naukowym rozwoju, ale także obudzić wiarę w sukces, przełamać własną niepewność, uświadomić, że można myśleć inaczej, bo tylko jeden właściwy tok myślenia nie istnieje, jest ich wiele - mówi Beata Bogdańska, współautorka podręczników z matematyki dla wszystkich klas gimnazjum oraz książki "Matematyka olimpijska".

Tytuły honorowe profesora oświaty nadawane są przez MEN od 2008 r. W ocenie pod uwagę kapituła bierze jakość pracy prowadzonej z uczniami „pozytywne oddziaływanie na nauczycieli” oraz wysoki poziom kultury pedagogicznej kandydata, w tym wybitną umiejętność prowadzenia dialogu z uczniami, rodzicami, nauczycielami oraz uznany dorobek zawodowy. Beata Bogdańska została wielokrotnie nagrodzona nagrodami ministra, Komisji Edukacji Narodowej, kuratora oświaty oraz prezydenta Szczecina, od którego w 2007 r. odebrała zaszczytną nagrodę "Primus inter Pares".

Elżbieta KUBERA

Zaszczytny tytuł dla matematyczki

Komentarze

czytelnik
Wielkie gratulacje dla pani, jednak wszyscy wiemy, że do 13-stki trafiają wybitne jednostki i praca z nimi to sama przyjemność. Dla mnie bohaterami są ci, którzy każdego dnia próbują wpoić wiedzę tym najmniej zdolnym poświęcając ogrom czasu, no ale Ci nigdy nie będą profesorami nie wychowają przecież olimpijczyków.
2017-10-25 12:06:50
czytelnik
https://men.gov.pl/jakosc-edukacji/profesorowie-oswiaty/nadanie-tytulow-honorowych-profesora-oswiaty-w-2017r.html
2017-10-25 11:44:57
czytelnik
Pani Redaktor, Pani Bogdańska nie jest jedynym nauczycielem z naszego województwa nagrodzonym tym zaszczytnym tytułem w tym roku szkolnym!
2017-10-25 11:42:02

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
16
na godz. 21:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
LESEN SIE MEHR

Filmy

Samotny strajk
Water Show Szczecin 2018
Pyromagic 2018: Fajerwerki wystrzeliły
Poprzedni Następny

Nekrologi

W Kurierze Szczecińskim
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do sklepu
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie
Cyfrowy