Czwartek 08 grudnia 2022r. 
REKLAMA

Zachodniopomorska Szkoła Biznesu zmieniła się w Akademię Nauk Stosowanych

Data publikacji: 2022-10-01 20:57
Ostatnia aktualizacja: 2022-10-03 11:01
Zachodniopomorska Szkoła Biznesu zmieniła się w Akademię Nauk Stosowanych
Fot. arch.  

Zachodniopomorska Szkoła Biznesu w Szczecinie po raz trzydziesty zainaugurowała nowy rok akademicki. W nowe, czwarte już dziesięciolecie uczelnia wkracza z trzecim rektorem i nową nazwą. Teraz jest Akademią Nauk Stosowanych. 

W 1993 roku pierwsza inauguracja roku akademickiego, pierwszej w regionie niepublicznej uczelni wyższej - Zachodniopomorskiej Szkoły Bussinesu - miała miejsce przy Al. Wojska Polskiego, obok ówczesnego pl. Sprzymierzonych. Uczelnia została zarejestrowana jako 15. niepubliczna szkoła wyższa w Polsce. Studia na ZPSB zaczynało wówczas ok. 250 studentów.

Inauguracja roku akademickiego 2022/2023 otwierała jubileusz 30-lecia działalności Zachodniopomorskiej Szkoły Biznesu w Szczecinie.

– Zmiana nazwy wydawałaby się niewielka, bo wciąż zostajemy szkołą biznesu Pomorza Zachodniego. Ale będziemy mieć już status akademii – mówi prof. Justyna Osuch-Mallett, rektor ZPSB.

Akademia Nauk Stosowanych to nazwa zastrzeżona dla uczelni zawodowych, spełniających określone kryteria. Przede wszystkim jakościowe w nauczaniu praktycznym. Nazwa odnosi się do nauk stosowanych, co oznacza wiedzę umożliwiającą rozwiązywanie określonych rzeczywistych problemów.

– Dla uzyskania nazwy akademii musieliśmy otrzymać zgodę ministerstwa, wykazując spełnienie kryteriów. Taką zgodę otrzymaliśmy właśnie pod koniec lata. Teraz mamy także w nazwie potwierdzenie, że jesteśmy dobrą jakościowo uczelnią, która spełnia wysokie standardy – dodaje prof. Justyna Osuch-Mallett.©℗

(as)

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze

Staszek Gie
2022-10-03 10:34:12
w latach dziewiedziesiątych takie szkoły powstawały według zasady; " tam gdzie rżysko będzie "sanfrancisko", a gdzie były "pegerek" powstanie "uniwerek". Zmienili nazwę - jak w komunie; z "izobarów" na "milimetry słupa rtęci" - to samo tylko ładniej się nazywa, tak jak "wyrób czekoladowopodobny", też ładny.
FIGO
2022-10-02 09:58:19
Bardzo ważne czego ludzie się nauczą ! . Wiele lat po przemianach prywatne szkoły " dawały tylko papier na niepotrzebne do niczego kwalifikacje. Gamoń był jak szedł na Uczelnię , a jeszcze większym ją opuszczał ! . Zero praktyki , zero oczytania , nieznajomość prawdziwej historii , jednym słowem lokalny debil , wybieralny na Posła RP lub UE. Łazi to do studia TVN, TVP , czy Polsatu i żeni kit Lemingom , którzy " łykają " bzdury jak sedes g..no !! . Potem wybierają do Sejmu następnych debili !
Żak
2022-10-02 06:58:01
Tyłu co w seminarium
Wera
2022-10-01 22:08:30
A studentów tyle co na początku istnienia szkółki czy mniej ?

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA