Piątek 03 grudnia 2021r. 
REKLAMA

Wybór maturzystów: grafika projektowa i gry komputerowe. Pierwsze dane z rekrutacji

Data publikacji: 2021-06-20 09:07
Ostatnia aktualizacja: 2021-06-20 09:07
Wybór maturzystów: grafika projektowa i gry komputerowe. Pierwsze dane z rekrutacji
Hity Akademii Sztuki: grafika projektowa, grafika artystyczna na kierunku grafika, gry komputerowe i rzeczywistość wirtualna. Fot. Ryszard PAKIESER  

Akademia Sztuki w Szczecinie, najmłodsza uczelnia w naszym mieście, zanotowała niezły nabór na studia. Największym wzięciem cieszyły się: grafika projektowa (5,33 osób na miejsce), grafika artystyczna na kierunku grafika (3,4) oraz gry komputerowe i rzeczywistość wirtualna na wzornictwie (3,3).

Powyżej 2 osób na miejsce zgłosiło się także na specjalności projektowanie mody i projektowanie produktu na wzornictwie oraz na fotografię i na nowe media i animację na kierunku sztuka mediów. Na pozostałych kierunkach w sztukach plastycznych na studiach pierwszego stopnia kandydatów też jest więcej niż miejsc. W sztukach muzycznych liczba kandydatów przekracza liczbę miejsc na instrumentalistyce i wokalistyce.  

Na drugim stopniu największym zainteresowaniem cieszyły się specjalności fotografia (2,9 osób na miejsce) oraz nowe media i animacja (2,7) – obie specjalności na kierunku sztuka mediów.

Akademia Sztuki jest obok Pomorskiego Uniwersytetu Medycznego jedyną uczelnią publiczną w regionie, zwiększającą co roku liczbę studentów.

– Nic nie wskazuje na to, żeby ten trend miał się zatrzymać – podkreśla prof. Kamil Kuskowski z AS. – Bardzo też cieszy nas duża liczba studentów spoza województwa zachodniopomorskiego, którzy przyjeżdżają na studia w Akademii. W tym roku jest to ponad 41% wszystkich kandydatów.  

Na dane z pozostałych uczelni jeszcze czekamy.

W ubiegłym roku, tradycyjnie, najbardziej pożądane okazały się studia na PUM. O jedno miejsce na kierunku lekarskim biło się 12 osób, o jedno miejsce na kierunku lekarsko-dentystycznym – 13.  

Na Uniwersytecie Szczecińskim, największej uczelni w regionie, wygrała psychologia. O jedno miejsce walczyło ponad 4 kandydatów. Nie było też problemów ze zrekrutowaniem maturzystów na prawo, filologię angielską, finanse i rachunkowość, zarządzanie.

Zachodniopomorski Uniwersytet Technologiczny w ubiegłym roku najwięcej osób przyjął na informatykę. Informatyka była też najbardziej popularna w Akademii Morskiej.

W nadchodzącym roku akademickim nauka w szkołach wyższych ma odbywać się stacjonarnie, tak jak przed pandemią.©℗

(as)

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze

zazeł
2021-06-20 12:05:59
"Bardzo też cieszy nas duża liczba studentów spoza województwa zachodniopomorskiego, którzy przyjeżdżają na studia w Akademii". Marzą o tym, by zostać zawodowym pasożytem. Nawet znaku drogowego nie potrafiliby wykonać.
to powinno cieszyć
2021-06-20 11:52:44
gdyby szła za tymi którzy wybierają wiedza matematyczna - w żadnej z wymienionych dziedzin nie można odnieść sukcesu o ile nie posługuje się językiem matematyki - tylko matematyka daje prawdziwą wolność tworzenia osobom osadzonym w tych kierunkach - ci z gorszą znajomością matematyki lub bez jej znajomości mogą co najwyżej zostać wyrobnikami...

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA