Sobota 27 listopada 2021r. 
REKLAMA

Studenci Akademii Sztuki w międzynarodowych konkursach. Pięknie śpiewają, dostają nagrody

Data publikacji: 2021-05-31 22:23
Ostatnia aktualizacja: 2021-05-31 22:23
Studenci Akademii Sztuki w międzynarodowych konkursach. Pięknie śpiewają, dostają nagrody
Eliza Nowakowska zanotowała dobry występ w Pradze.  

Studentki i studenci Akademii Sztuki w Szczecinie świetnie radzą sobie podczas międzynarodowych konkursów muzycznych. Zasłużyli na nagrody w Edynburgu, Pradze, Lizbonie.

Grand Prix w stolicy Szkocji połączone z bezpłatnym udziałem w międzynarodowym konkursie muzycznym w Cannes oraz pierwsze miejsce w kategorii „śpiew solowy” w Pradze w grupie uczestników powyżej 25 lat zdobyła Eliza Nowakowska. Przyznano jej także nagrodę specjalną za najlepszą interpretację pieśni Antonína Dvořáka „Struna naladěna” z cyklu „Pieśni cygańskich” op. 55. Eliza otrzymała znakomite recenzje od jury także za wykonanie drugiego utworu – arii „Pie Jesu” z „Requiem” Gabriela Faure. Sopranistka przygotowuje się do egzaminu magisterskiego w klasie śpiewu solowego prof. Sylwii Burnickiej-Kalischewskiej.

Jej młodsza koleżanka z tej samej klasy wokalnej, Weronika Włodarczyk, wyśpiewała sobie dwie pierwsze nagrody w grupie konkursantów do 19 roku życia w stolicy Czech – Pradze, jak również ex-aequo z Fatimą Aldalati w stolicy Portugalii – Lizbonie.

Sukces w Pradze odniosła także Oliwia Tymek, podopieczna prof. Burnickiej-Kalischewskiej, zdobywając drugie miejsce w grupie wiekowej 20-25 lat oraz duet Eliza Nowakowska i Wiaczesław Karpaczow, student prof. Piotra Kusiewicza, który wyśpiewał sobie także drugie miejsce. Laury wokalistów nie byłyby możliwe bez akompaniamentu fortepianowego Michała Landowskiego.

Nagrodę specjalną dla najlepszego pedagoga I Międzynarodowego Konkursu Muzyki i Sztuki "Magic Stars of Edinburgh" w Wielkiej Brytanii przyznano prof. Sylwii Burnickiej-Kalischewskiej. W całej grupie podopiecznych prof. Burnickiej-Kalischewskiej znalazł się także 15-letni sopran chłopięcy Alexander Kalischewski, który we wszystkich trzech konkursach zdobył w swojej grupie wiekowej pierwsze miejsca, a w Pradze dodatkowo nagrodę specjalną za wysoki poziom wykonawczy, połączoną z ufundowaniem udziału w kolejnym międzynarodowym konkursie muzycznym. Alexandrowi akompaniował przy fortepianie Romuald Kalischewski.

(as)

 

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze

Schewach Wąs
2021-06-01 10:10:27
Kalisz to starożytne miasto polskie. Zważywszy na prasłowiańskie korzenie uzasadnione są skojarzenia z boginią Kali. A imię Szewach Wąs nie piszemy jako Schewach, mimo że, niektórzy tłumaczą je na Chce_wasz Chajs.

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA
Tylko teraz -50% na prenumertę eKuriera. KUP TERAZ