W czterech liceach, 11 technikach i 11 zasadniczych szkołach zawodowych Szczecina są jeszcze wolne miejsca dla kandydatów. Absolwenci gimnazjów, którzy nie zostali przyjęci do żadnej ze szkół wskazanej w swoim podaniu, mogą jeszcze znaleźć dla siebie miejsce.
Rekrutacja uzupełniająca w szczecińskich szkołach ponadgimnazjalnych potrwa do 26 sierpnia. Jednak kandydaci do nich powinni się spieszyć, bo miejsc w klasach o wybranych profilach i zawodach z każdym dniem ubywa. W niektórych klasach jest po kilka, kilkanaście wolnych miejsc, ale w wielu są już pojedyncze. Dokładne informacje każdy znajdzie na stronie internetowej Portalu Edukacyjnego: pe.szczecin.pl. Są tam szczegóły na temat ofert kształcenia, profilów szkół oraz terminów i zasad naboru.
Wszystkie szczecińskie szkoły ponadgimnazjalne ostateczne listy przyjętych i nieprzyjętych kandydatów wywiesiły 26 lipca. Następnie po weryfikacji Wydziału Oświaty Urzędu Miasta, placówki podały, w jakich klasach są jeszcze wolne miejsca. Zgodnie z opinią urzędników dla nikogo nie powinno ich zabraknąć, ponieważ szkoły przygotowały więcej miejsc niż jest kandydatów.
Wolne miejsca są jeszcze w klasach o wybranych profilach i zawodach w następujących placówkach: VII Liceum Ogólnokształcącym (ul. J. Styki), VIII LO ( ul. Małkowskiego), XII LO (ul. Małopolska), LO Mistrzostwa Sportowego (ul. Mazurska), Technika Zawodowe w Zespole Szkół Budowlanych (ul. Unisławy), Technikum Ekonomiczne (ul. Sowińskiego), Technikum Kształtowania Środowiska (ul. Portowa), Technikum Kolejowe (ul. Kusocińskiego), Technikum Hotelarskie i Technikum Gastronomiczne (ul. Sowińskiego), Technikum Elektryczno-Elektroniczne (ul. Racibora), Technikum Samochodowe (ul. Klonowica), Technikum Ogrodnicze (ul. Bat. Chłopskich), Technika Morskie i Politechniczne (ul. Hoża). Szkoły zasadnicze zawodowe przyjmą kandydatów, zainteresowanych następującymi zawodami: monter budownictwa, monter mechatronik, elektromechanik, kucharz, ogrodnik, operator maszyn, operator przemysłu chemicznego, elektromechanik pojazdów samochodowych, mechanik pojazdów samochodowych i lakiernik. Urzędnicy zachęcają do wyboru szkół, które kształcą umiejętności w konkretnych zawodach, ponieważ w wielu z nich zaraz po skończeniu nauki, można otrzymać zatrudnienie. ©℗
Elżbieta KUBERA
Fot. Sławomir BOREK (arch.)