środa, 20 czerwca 2018.
Strona główna > Nauka > Tych klas nie będzie

Tych klas nie będzie

Tych klas nie będzie
Data publikacji: 2016-06-17 08:17
Ostatnia aktualizacja: 2017-11-23 18:50
Wywietleń: 566 139415

Listę kierunków wycofanych ze szczecińskich liceów, techników i zawodówek podał Wydział Oświaty Urzędu Miejskiego. Są to klasy kształcące w mało popularnych profilach i zawodach. Osoby, które złożyły w nich podania o przyjęcie, powinny w najbliższych dniach zmienić swój wybór.

Informację o tym opublikowano w piątek na Portalu Edukacyjnym. Czytamy w niej: "informujemy, że – po przeanalizowaniu wszystkich danych dotyczących poziomu zainteresowania kandydatów kształceniem w poszczególnych klasach liceum ogólnokształcącego, technikum lub zasadniczej szkoły zawodowej – podjęto decyzję o wycofaniu oferty naboru do niektórych z nich". Nie będą one zatem  prowadzone w roku szkolnym 2016/2017 w klasach pierwszych.

Na liście znalazły się następujące klasy: III LO - profil matematyczno-menedżerski, Technikum Kształtowania Środowiska (ZS2) - technik turystyki wiejskiej, technik technologii żywności, Technikum Kolejowe (ZS4) - technik transportu szynowego technik eksploatacji portów i terminali, Zespół Szkół Budowlanych - technik gazownictwa, technik urządzeń sanitarnych, dekarz, monter sieci, instalacji i urządzeń sanitarnych, Technikum Łączności (ZSŁ) - technik telekomunikacji, Technikum Ogrodnicze (CEO) - technik technologii chemicznej, mechanik-operator pojazdów i maszyn rolniczych.©℗

(el)

Więcej w magazynowym "Kurierze szcecińskim" i e-wydaniu z dn. 17.06.2016 r.

Fot. Robert WOJCIECHOWSKI

Na zdjęciu: W "Budowlance" jest wiele obleganych klas, te mniej popularne nie zostaną utworzone

Komentarze

SYLWIA
TYCH KLAS NIE BĘDZIE A POWINNY BYĆ, CZY KAŻDY UCZEŃ KOŃCZĄCY NAUKĘ W GIMNAZJUM JEST PRYMUSEM.POWINNY BYĆ TECHNIKA I SZKOŁY ZAWODOWE LUB PRZYUCZAJĄCE DO KONKRETNEGO ZAWODU TRZEBA POMÓC TEJ MŁODZIEŻY A NIE POZOSTAWIAĆ JEJ NA MARGINESIE .
2016-06-28 11:56:42
Olaboga
To wygląda na całkowitą likwidację Oświaty i szkolnictwa Zawodowego należy podkreślić, że wcześniej zlikwidowano kształcenie Nauczycieli. Będzie dużo politologów to głąby zrobią rewolucję
2016-06-20 00:19:28
To wygląda na
kolejny sabotaż Solidaruchów.
2016-06-19 15:48:18
Mariusz
Wydaje mi się ze lepiej zlikwidować pseudo studia padegogike, bankowość i ekonomię. Tych zawodów jest pod dostatkiem na rynku pracy natomiast zawodowych szkół zbyt mało. Powinno zrobić się reklamę w tv i radio by młodzi wybierali szkoły zawodowe i technika, po skończonej szkole bedą umieli cokolwiek robić, po liceum i pseudo studiach niestety wychodzą jedynie osoby z wysokimi ambicjami i żadnym przygotowaniem do konkretnej pracy. Pora zmieniać to jak najszybciej.
2016-06-17 13:54:12
Kierunki
Spokojnie, za parę lat powrócą. Takie życie.
2016-06-17 08:43:17

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
22
na godz. 12:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
Przez granice
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
Uber die grenzen
LESEN SIE MEHR

Filmy

Strefa kibicowała naszym
Finalistki Gryfii na plenerze cz.2
Finalistki Gryfii na plenerze literackim
Poprzedni Następny

Nekrologi

W Kurierze Szczecińskim
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do sklepu
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie
Cyfrowy