Niedziela 26 września 2021r. 
REKLAMA

Wokaliści Akademii Sztuki szturmują Stany Zjednoczone. Dobra passa trwa

Data publikacji: 2021-07-23 20:17
Ostatnia aktualizacja: 2021-07-23 20:17
Wokaliści Akademii Sztuki szturmują Stany Zjednoczone. Dobra passa trwa
Weronika Włodarczyk zdobyła uznanie jury konkursu "American Sharm".   

Studenci i absolwenci Wydziału Wokalnego szczecińskiej Akademii Sztuki kontynuują dobrą passę. Właśnie odnieśli sukcesy podczas występów w Stanach Zjednoczonych. 

Weronika Włodarczyk, studentka II roku studiów licencjackich w klasie prof. Sylwii Burnickiej-Kalischewskiej, zdobyła pierwsze miejsce w kategorii "śpiew solowy" na Międzynarodowym Konkursie Muzycznym "American Sharm" zorganizowanym przez Monolit Festivals w Miami.

Z kolei tegoroczni absolwenci szczecińskiej uczelni, Eliza Nowakowska i Wiaczesław Karpaczow, przysporzyli splendoru sobie i swojej Alma Mater, wyśpiewując pierwsze miejsce w konkursie International Competition of Music and Arts "The Washington Star" w kategorii "śpiew klasyczny - duety". Eliza i Wiaczesław zaprezentowali m.in. znany utwór wykonywany przez Annę German "Echo miłości". Duet otrzymał znakomite recenzje jurorów z USA, Wielkiej Brytanii i Hiszpanii. Do oceny przedstawione zostały nagrania z towarzyszeniem fortepianowym Michała Landowskiego.
Z pierwszego miejsca w kategorii "śpiew solowy" na wspomnianym konkursie w Waszyngtonie cieszy się także 15-letni Alexander Kalischewski.

Muzyczne talenty z Akademii Sztuki w Szczecinie osiągają sukcesy w konkursach na całym świecie. Ostatnio pisaliśmy o laurach, jakie zdobyli w Szwajcarii, w Rosji, na Węgrzech, w Bułgarii. 

(as)

REKLAMA
REKLAMA

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA
Tylko teraz -50% na prenumertę eKuriera. KUP TERAZ