Niedziela 17 października 2021r. 
REKLAMA

Muzyczne talenty ze Szczecina na podbój świata. Genewa, Sankt Petersburg, Budapeszt...

Data publikacji: 2021-07-08 18:17
Ostatnia aktualizacja: 2021-07-08 18:17
Muzyczne talenty ze Szczecina na podbój świata. Genewa, Sankt Petersburg, Budapeszt...
Eliza Nowakowska - głos, który zdobywa uznanie. Fot. Prof. dr hab. Sylwia Burnicka-Kalischewska  

Muzyczne talenty z Akademii Sztuki w Szczecinie osiągają sukcesy w konkursach na całym świecie. Między innymi w Szwajcarii, w Rosji, na Węgrzech. 

Eliza Nowakowska, świeżo upieczona absolwentka studiów magisterskich na Wydziale Wokalnym AS, zdobyła ponownie pierwsze miejsce w międzynarodowym konkursie, tym razem był to 1st International Competition of Music and Arts L'etoilles de Genève w Szwajcarii. Zadecydowało o tym jury z Austrii, Portugalii, Włoch i Wielkiej Brytanii.

Z kolei Fatima Aldalati i Weronika Włodarczyk, które właśnie zakończyły pierwszy rok studiów licencjackich na Wydziale Wokalnym, wystartowały w międzynarodowym konkursie International Competition Symphony of St. Petersburg w Rosji. W kategorii głosów do 19 roku życia Fatima Aldalati zajęła miejsce a Weronika Włodarczyk - trzecie. Weronice przyznano również trzecią nagrodę na Międzynarodowym Konkursie Muzyki i Sztuki w Budapeszcie.

Oliwia Tymek, studentka tej samej klasy śpiewu solowego, która zakończyła drugi rok studiów licencjackich, wzięła udział w trzeciej edycji międzynarodowego konkursu International Arts Festival MAGIC SOUNDS OF ROMANIA w Konstancy i w swojej kategorii wiekowej uzyskała II miejsce.

Solistki przygotowała do udziału w konkursie prof. Akademii Sztuki Sylwia Burnicka-Kalischewska. W grupie młodych wokalistów w wieku 13-15 lat w Petersburgu zabłysnął także Alexander Kalischewski, któremu przyznano pierwsze miejsce. Alexander uzyskał także pierwszą nagrodę w Budapeszcie.

Elizie, Fatimie, Weronice i Oliwii podczas nagrań przesłanych na konkurs akompaniował przy fortepianie Michał Landowski, a Alexandrowi - Romuald Kalischewski. W konkursach brało udział każdorazowo kilkudziesięciu uczestników z kilkunastu krajów świata.

(as)

REKLAMA
REKLAMA

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA
Tylko teraz -50% na prenumertę eKuriera. KUP TERAZ