wtorek, 22 września 2020.
Strona główna > Nauka > W piątek o godz. 11.11. Szkoła do hymnu

W piątek o godz. 11.11. Szkoła do hymnu

W piątek o godz. 11.11. Szkoła do hymnu
Data publikacji: 2019-11-08 09:08
Wywietleń: 1060 425739

Do wspólnego odśpiewania Hymnu Polski w piątek (8 listopada) zachęca wszystkie szkoły, przedszkola i placówki oświaty minister edukacji. Z okazji nadchodzącego Święta Niepodległości MEN wraz z Radą Dzieci i Młodzieży organizuje wielką akcję „Szkoła do hymnu”.

Dzieci i młodzież w placówkach oświaty, które włączyły się w akcję, w piątek, 8 listopada o godz. 11.11 odśpiewają cztery zwrotki hymnu. Godzina nawiązuje do daty upamiętniającej odzyskanie przez Polskę niepodległości 11 listopada 1918 r. W ubiegłym roku z okazji stulecia tego wydarzenia w śpiewaniu hymnu uczestniczyli uczniowie oraz nauczyciele z niemal 24 tys. placówek w kraju i za granicą.

"11 listopada to szczególna data dla każdego Polaka. Tego dnia czcimy bohaterstwo, waleczność i męstwo naszych przodków, dzięki którym Polska po 123 latach niewoli wróciła na mapę Europy. Wyrażamy radość z tego, że żyjemy w wolnym i suwerennym kraju. W 2018 r. świętowaliśmy setną rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości. Szkoły, przedszkola i placówki oświatowe z całego kraju, a także szkoły polskie za granicą oraz placówki polonijne w różnoraki sposób włączały się w obchody tego niezwykłego jubileuszu. Organizowały uroczystości, akademie, przedsięwzięcia i akcje społeczno-kulturalne" - napisał w liście do dyrektorów szkół i placówek Dariusz Piontkowski, minister edukacji narodowej.

Tegoroczna akcja „Szkoła do hymnu” ma być kontynuacją ubiegłorocznej. 

Wszystkie szkoły, przedszkola i placówki oświatowe, które zgłosiły swój udział w akcji otrzymają pamiątkowy dyplom. Ministerstwo zachęca również placówki do publikowania relacji ze wspólnego śpiewania hymnu na profilach szkół, przedszkoli i placówek oświatowych w mediach społecznościowych z oznaczeniem #SzkołaDoHymnu oraz na stronach internetowych.

W ubiegłym roku w akcję „Rekord dla Niepodległej” włączyło się ponad 5 mln uczniów i nauczycieli w Polsce oraz za granicą. Wtedy to 9 listopada o godz. 11.11 wspólnie zaśpiewali Hymn Polski, a  wiele zdjęć i filmów udokumentowało to radosne świętowanie. MEN liczy, że tegoroczna inicjatywa spotka się z podobnym zainteresowaniem. ©℗

Elżbieta KUBERA

Komentarze

Dodaj komentarz

logo hejt stop
Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
15
na godz. 09:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Filmy

Solidarność na fasadzie szczecińskiej filharmonii

Nekrologi

kondolencje

Sonda

Czy zaproponowane przez miasto podwyżki opłat i rozszerzenie Strefy Płatnego Parkowania wraz z obniżkami cen w komunikacji miejskiej uzdrowią sytuację parkingową w śródmieściu Szczecina?

 

W Kurierze Szczecińskim
Pierwsza strona
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do eKuriera
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie