niedziela, 16 lutego 2020.
Strona główna > Nauka > W piątek o godz. 11.11. Szkoła do hymnu

W piątek o godz. 11.11. Szkoła do hymnu

W piątek o godz. 11.11. Szkoła do hymnu
Data publikacji: 2019-11-08 09:08
Wywietleń: 855 425739

Do wspólnego odśpiewania Hymnu Polski w piątek (8 listopada) zachęca wszystkie szkoły, przedszkola i placówki oświaty minister edukacji. Z okazji nadchodzącego Święta Niepodległości MEN wraz z Radą Dzieci i Młodzieży organizuje wielką akcję „Szkoła do hymnu”.

Dzieci i młodzież w placówkach oświaty, które włączyły się w akcję, w piątek, 8 listopada o godz. 11.11 odśpiewają cztery zwrotki hymnu. Godzina nawiązuje do daty upamiętniającej odzyskanie przez Polskę niepodległości 11 listopada 1918 r. W ubiegłym roku z okazji stulecia tego wydarzenia w śpiewaniu hymnu uczestniczyli uczniowie oraz nauczyciele z niemal 24 tys. placówek w kraju i za granicą.

"11 listopada to szczególna data dla każdego Polaka. Tego dnia czcimy bohaterstwo, waleczność i męstwo naszych przodków, dzięki którym Polska po 123 latach niewoli wróciła na mapę Europy. Wyrażamy radość z tego, że żyjemy w wolnym i suwerennym kraju. W 2018 r. świętowaliśmy setną rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości. Szkoły, przedszkola i placówki oświatowe z całego kraju, a także szkoły polskie za granicą oraz placówki polonijne w różnoraki sposób włączały się w obchody tego niezwykłego jubileuszu. Organizowały uroczystości, akademie, przedsięwzięcia i akcje społeczno-kulturalne" - napisał w liście do dyrektorów szkół i placówek Dariusz Piontkowski, minister edukacji narodowej.

Tegoroczna akcja „Szkoła do hymnu” ma być kontynuacją ubiegłorocznej. 

Wszystkie szkoły, przedszkola i placówki oświatowe, które zgłosiły swój udział w akcji otrzymają pamiątkowy dyplom. Ministerstwo zachęca również placówki do publikowania relacji ze wspólnego śpiewania hymnu na profilach szkół, przedszkoli i placówek oświatowych w mediach społecznościowych z oznaczeniem #SzkołaDoHymnu oraz na stronach internetowych.

W ubiegłym roku w akcję „Rekord dla Niepodległej” włączyło się ponad 5 mln uczniów i nauczycieli w Polsce oraz za granicą. Wtedy to 9 listopada o godz. 11.11 wspólnie zaśpiewali Hymn Polski, a  wiele zdjęć i filmów udokumentowało to radosne świętowanie. MEN liczy, że tegoroczna inicjatywa spotka się z podobnym zainteresowaniem. ©℗

Elżbieta KUBERA

Komentarze

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
13
na godz. 21:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
LESEN SIE MEHR

Filmy

Protest nauczycieli: „Nasze postulaty są wciąż aktualne”

Sonda

Czy popierasz pomysł stopniowej likwidacji roweru miejskiego w Szczecinie?

 

W Kurierze Szczecińskim
Pierwsza strona
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do eKuriera
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie