Rekrutacja na studia prowadzona jest nie tylko latem. Szczecińskie uczelnie nabór na studia stacjonarne drugiego stopnia organizują także w styczniu.
Najbogatsza ofertę na początku roku ma Zachodniopomorski Uniwersytet Technologiczny. Wydział Biotechnologii i Hodowli Zwierząt zaprasza na biotechnologię, kynologię i zootechnikę, Wydział Ekonomiczny - na ekonomię, Wydział Informatyki - na informatykę. Na studentów czeka także Wydział Inżynierii Mechanicznej i Mechatroniki. W ofercie ma takie kierunki jak energetyka, inżynieria materiałowa, inżynieria transportu, mechanika i budowa maszyn, mechatronika, architektura krajobrazu. Z kolei Wydział Kształtowania Środowiska i Rolnictwa rekrutuje na architekturę krajobrazu, ochronę środowiska i odnawialne źródła energii, ogrodnictwo i rolnictwo.
Co jeszcze? Wydział Nauk o Żywności i Rybactwa. Czeka na chętnych na ichtiologię i akwakulturę, mikrobiologię, technologię żywności i żywienie człowieka. Wydział Techniki Morskiej i Transportu proponuje logistykę, transport, a Wydział Technologii i Inżynierii Chemicznej - inżynierię chemiczną i procesową, inżynierią materiałów i nanomateriałów oraz technologie chemiczną
Testy kwalifikacyjne zaplanowano na 17 - 18 lutego. Wyniki rekrutacji zostaną ogłoszone 4 marca.
Uniwersytet Szczeciński zaprasza na ochronę i inżynierię środowiska przyrodniczego. Program studiów, jak reklamuje uczelnia, ma zapewnić "uzyskanie gruntownej i wszechstronnej wiedzy o środowisku przyrodniczym oraz wiedzy z zakresu prawa, zarządzania i ekonomii środowiska". Absolwenci kierunku uzyskują tytuł magistra inżyniera. Podczas nauki będą korzystać z aparatury Centrum Biologii Molekularnej i Biotechnologii (CBMiB) oraz ruchomego laboratorium CBMiB. Rekrutacja trwa do 23 lutego.
Akademia Morska zaprasza na mechanikę i budowę maszyn - do 11 marca. Jutro startuje nabór na transport oraz zarządzanie i inżynierię produkcji - do 21 marca. W ofercie są też dwa kierunki prowadzone w języku angielskim - mechanical engineerging (do 11 marca) oraz transport in english (do 21 marca).
Do tego uczelnie proponują studia niestacjonarne i podyplomowe. Od etyki w zawodzie nauczyciela po nawigację. Jest w czym wybierać. ©℗
(as)