piątek, 22 stycznia 2021r.

Twórczo i zabawnie

Data publikacji: 2016-06-08 08:12
Ostatnia aktualizacja: 2019-08-25 18:42
Twórczo i zabawnie
 

Przezabawne spektakle zaprezentowało we wtorek pięć zespołów teatralnych ze szczecińskich gimnazjów. XVI Międzygimnazjalny Festiwal Kabaretów i Inscenizacji zorganizowało po raz kolejny Gimnazjum nr 12 im Stanisław Lema w Szczecinie. Zdaniem jury poziom był wysoki, a dowcip wysmakowany.

- Wśród prezentowanych spektakli przeważały uwspółcześnione adaptacje klasyki. Byli więc "Krzyżacy" i sztuki Szekspira, ale w wersjach uczniowskich - powiedziała Katarzyna Wójcik, polonistka w Gimnazjum nr 12, organizatorka festiwalu. -  Uczestnicy wykazali się dużym poczuciem humoru i umiejętnościami aktorskimi.

Jurorzy podkreślili, że poziom konkursu był wysoki. Szczególnie zwrócili uwagę na nowatorskie pomysły i ruch sceniczny. Docenili także dystans w młodzieżowym dowcipie.

Zwyciężył zespół Superstary z Gimnazjum nr 34 spektaklem "1 z 10", prezentując test z niewiedzy w stylizacji Kabaretu Starszych Panów. Drugie miejsce zajęła Grupa teatralna z Gimnazjum nr 12 żartobliwą i uwspółcześnioną wersją "Krzyżaków", a trzecie - zespół Drama z Gimnazjum nr 10 dowcipnym spektaklem "Szekspriada". Przyznano także nagrody dla najlepszej aktorki i aktora. Otrzymali je Hania Stafiej z Gimnazjum nr 12 i Marcin Pleskacz z Gimnazjum nr 34.

- Optymiści mają w życiu lepiej, wokół nich gromadzi się wielu przyjaznych ludzi. Uwierzmy, że także w nas drzemią pokłady dobrego humoru - podkreślali organizatorzy, powołując się na Janusza Korczaka, który mówił: "Stracony jest dzień bez uśmiechu".

Podczas obrad jury odbył się dodatkowy konkurs ze sztuki improwizacji. Uczestnicy festiwalu chętnie brali w nim udział prezentując swe aktorskie umiejętności. Festiwal objęli honorowym patronatem prezydent Szczecina i zachodniopomorski kurator oświaty.©℗

(el)

Fot. Ryszard PAKIESER

Na zdjęciu: Grupa teatralna z Gimnazjum nr 12 w nowej wersji "Krzyżaków"

Dodaj komentarz

HEJT STOP


Tylko teraz -50% na prenumertę eKuriera. KUP TERAZ