wtorek, 20 października 2020.
Strona główna > Nauka > Matematyczny Kangur. Dwa razy więcej laureatów

Matematyczny Kangur. Dwa razy więcej laureatów

Matematyczny Kangur. Dwa razy więcej laureatów
Data publikacji: 2016-05-25 17:10
Ostatnia aktualizacja: 2019-08-25 18:42
Wywietleń: 3734 135346

Jubileuszowa XXV edycja Międzynarodowego Konkursu Kangur Matematyczny mile zaskoczyła uczestników. Laureatów w regionie szczecińskim było dwukrotnie więcej niż wskazuje średnia krajowa. W środę nagrodzono najlepszych.

- Dzieci bardzo lubią Kangura, bo zadania w tym konkursie opierają się nie tyle na wiedzy, ile na myśleniu. Cieszy się dużą popularnością wśród uczniów - mówi Katarzyna Stukan, nauczycielka matematyki w Szkole Podstawowej im L. Piwoni w Szczecinie, której czterej uczniowie zostali nagrodzeni. - Na zajęciach kółka matematycznego często korzystamy z zadań Kangura.

Kangur Matematyczny od 25 lat gromadzi na całym świecie uczniów od szkół podstawowych po ponadgimnazjalne. W tym roku te same zadania w poszczególnych kategoriach wiekowych 17 marca rozwiązywało ok. 7 mln uczestników z 65 krajów świata. W regionie szczecińskim z niebanalnymi łamigłówkami zmierzyło się prawie 13 tys. uczniów, a w całej Polsce niemal 400 tys.

Uroczystość nagrodzenia najlepszych z regionu odbyła się w Gimnazjum nr 5, gdzie mieści się siedziba Szczecińskiego Towarzystwa Matematycznego „Kangur”.

- Często się mówi, że nasi uczniowie słabo wypadają w egzaminach końcowych. W tegorocznym Kangurze na 30 regionów w Polsce zajmujemy bardzo wysokie ósme miejsce. To efekt dużej liczby laureatów i wysokiego poziomu rozwiązanych zadań - powiedział podczas gali finałowej Bogusław Niedostatkiewicz, koordynator regionalny konkursu i wiceprezes Szczecińskiego Towarzystwa Matematycznego „Kangur”.©℗

Elżbieta KUBERA

Więcej w magazynowym "Kurierze Szczecińskim" i e-wydaniu z dn. 27.05.2016 r.

Fot. Robert STACHNIK

 

 

 

Matematyczny Kangur. Dwa razy więcej laureatów Matematyczny Kangur. Dwa razy więcej laureatów Matematyczny Kangur. Dwa razy więcej laureatów

Komentarze

stryjek
One, te panie puchną z nerwów patrząc na taką głąbicę jak ty Aniu.
2016-05-26 20:18:00
Ania
Na czym tak się wypasły te "panie od matematyki"?
2016-05-26 17:28:28

Dodaj komentarz

logo hejt stop
Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
10
na godz. 21:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Filmy

Pierwszy dzień neutralizacji tallboya

Sonda

W Kurierze Szczecińskim
Pierwsza strona
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do eKuriera
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie