niedziela, 25 października 2020.
Strona główna > Wiadomości > Zawodowe przede wszystkim

Zawodowe przede wszystkim

Zawodowe przede wszystkim
Data publikacji: 2016-05-21 11:15
Ostatnia aktualizacja: 2019-07-09 11:03
Wywietleń: 1501 134578

Ponad dwa tygodnie zostały gimnazjalistom na wybór przyszłej szkoły. Do 8 czerwca trwa nabór do szkół ponadgimnazjalnych Szczecina. Do tego dnia uczniowie ostatnich klas gimnazjów powinni złożyć wnioski do wybranych szkół. Wydział Oświaty Urzędu Miasta zachęca ich do wyboru techników i szkół zawodowych.

Każdy trzecioklasista może starać się o przyjęcie do trzech wybranych szkół, w nich jednak do dowolnej liczby klas. W ubiegłym roku na listę wyboru rekordziści wpisywali nawet 24 oddziały. Kandydaci wypełniają swoje wnioski przez internet, a ich wydruki zanoszą do szkoły pierwszego wyboru. Szczegółowe informacje o naborze do szkół ponadgimnazjalnych oraz ofercie ich kształcenia znajdują się na stronie www.nabor.pcss.pl/szczecin. Jest tam też harmonogram i kryteria rekrutacji oraz informacja jak krok po kroku przeprowadzić rekrutację drogą elektroniczną.

Z danych UM wynika, że 51 proc. pracodawców w Polsce ma problem ze znalezieniem pracowników w określonych kwalifikacjach. W Zachodniopomorskiem najbardziej poszukiwanymi pracownikami są elektrycy, cieśle, stolarze, murarze, hydraulicy spawacze.

Promowane w ostatnich latach szkolnictwo zawodowe, coraz bardziej przyciąga młodzież. W 2015 r. w tych szkołach uczyło się aż 55 proc. absolwentów gimnazjów. Niestety, aż co siódmy nauczyciel tych szkół narzeka na słabe wyposażenie szkolnych pracowni.

- Musisz wiedzieć, że szkolnictwo zawodowe w Szczecinie stoi na wysokim poziomie, sprawnie współpracuje z biznesem w zakresie praktyk i rynku pracy. Twoja edukacja wcale nie musi kończyć się na technikum czy zasadniczej szkole zawodowej. Pracując, możesz dalej się uczyć lub doskonalić swoje umiejętności na studiach czy kursach zawodowych -  podkreślają pracownicy Wydziału Oświaty.©℗

(el)

Fot. Robert WOJCIECHOWSKI

 

Komentarze

Dodaj komentarz

logo hejt stop
Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
13
na godz. 21:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Filmy

Finał Nagrody Gryfia 2020

Nekrologi

Sonda

Czy boisz się zakażenia koronawirusem?

W Kurierze Szczecińskim
Pierwsza strona
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do eKuriera
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie