sobota, 25 stycznia 2020.
Strona główna > Wiadomości > Zawodowe przede wszystkim

Zawodowe przede wszystkim

Zawodowe przede wszystkim
Data publikacji: 2016-05-21 11:15
Ostatnia aktualizacja: 2019-07-09 11:03
Wywietleń: 1352 134578

Ponad dwa tygodnie zostały gimnazjalistom na wybór przyszłej szkoły. Do 8 czerwca trwa nabór do szkół ponadgimnazjalnych Szczecina. Do tego dnia uczniowie ostatnich klas gimnazjów powinni złożyć wnioski do wybranych szkół. Wydział Oświaty Urzędu Miasta zachęca ich do wyboru techników i szkół zawodowych.

Każdy trzecioklasista może starać się o przyjęcie do trzech wybranych szkół, w nich jednak do dowolnej liczby klas. W ubiegłym roku na listę wyboru rekordziści wpisywali nawet 24 oddziały. Kandydaci wypełniają swoje wnioski przez internet, a ich wydruki zanoszą do szkoły pierwszego wyboru. Szczegółowe informacje o naborze do szkół ponadgimnazjalnych oraz ofercie ich kształcenia znajdują się na stronie www.nabor.pcss.pl/szczecin. Jest tam też harmonogram i kryteria rekrutacji oraz informacja jak krok po kroku przeprowadzić rekrutację drogą elektroniczną.

Z danych UM wynika, że 51 proc. pracodawców w Polsce ma problem ze znalezieniem pracowników w określonych kwalifikacjach. W Zachodniopomorskiem najbardziej poszukiwanymi pracownikami są elektrycy, cieśle, stolarze, murarze, hydraulicy spawacze.

Promowane w ostatnich latach szkolnictwo zawodowe, coraz bardziej przyciąga młodzież. W 2015 r. w tych szkołach uczyło się aż 55 proc. absolwentów gimnazjów. Niestety, aż co siódmy nauczyciel tych szkół narzeka na słabe wyposażenie szkolnych pracowni.

- Musisz wiedzieć, że szkolnictwo zawodowe w Szczecinie stoi na wysokim poziomie, sprawnie współpracuje z biznesem w zakresie praktyk i rynku pracy. Twoja edukacja wcale nie musi kończyć się na technikum czy zasadniczej szkole zawodowej. Pracując, możesz dalej się uczyć lub doskonalić swoje umiejętności na studiach czy kursach zawodowych -  podkreślają pracownicy Wydziału Oświaty.©℗

(el)

Fot. Robert WOJCIECHOWSKI

 

Komentarze

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
3
na godz. 06:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
LESEN SIE MEHR

Filmy

Hardcorowe Serce II

Nekrologi

Sonda

Czy cieszą Cię wiosenne temperatury w styczniu?

 

W Kurierze Szczecińskim
Pierwsza strona
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do eKuriera
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie