Wtorek, 26 września 2023 r. 
19 szczecin
REKLAMA

Zawodowe przede wszystkim

Data publikacji: 21 maja 2016 r. 11:15
Ostatnia aktualizacja: 11 kwietnia 2021 r. 15:55
Zawodowe przede wszystkim
 

Ponad dwa tygodnie zostały gimnazjalistom na wybór przyszłej szkoły. Do 8 czerwca trwa nabór do szkół ponadgimnazjalnych Szczecina. Do tego dnia uczniowie ostatnich klas gimnazjów powinni złożyć wnioski do wybranych szkół. Wydział Oświaty Urzędu Miasta zachęca ich do wyboru techników i szkół zawodowych.

Każdy trzecioklasista może starać się o przyjęcie do trzech wybranych szkół, w nich jednak do dowolnej liczby klas. W ubiegłym roku na listę wyboru rekordziści wpisywali nawet 24 oddziały. Kandydaci wypełniają swoje wnioski przez internet, a ich wydruki zanoszą do szkoły pierwszego wyboru. Szczegółowe informacje o naborze do szkół ponadgimnazjalnych oraz ofercie ich kształcenia znajdują się na stronie www.nabor.pcss.pl/szczecin. Jest tam też harmonogram i kryteria rekrutacji oraz informacja jak krok po kroku przeprowadzić rekrutację drogą elektroniczną.

Z danych UM wynika, że 51 proc. pracodawców w Polsce ma problem ze znalezieniem pracowników w określonych kwalifikacjach. W Zachodniopomorskiem najbardziej poszukiwanymi pracownikami są elektrycy, cieśle, stolarze, murarze, hydraulicy spawacze.

Promowane w ostatnich latach szkolnictwo zawodowe, coraz bardziej przyciąga młodzież. W 2015 r. w tych szkołach uczyło się aż 55 proc. absolwentów gimnazjów. Niestety, aż co siódmy nauczyciel tych szkół narzeka na słabe wyposażenie szkolnych pracowni.

- Musisz wiedzieć, że szkolnictwo zawodowe w Szczecinie stoi na wysokim poziomie, sprawnie współpracuje z biznesem w zakresie praktyk i rynku pracy. Twoja edukacja wcale nie musi kończyć się na technikum czy zasadniczej szkole zawodowej. Pracując, możesz dalej się uczyć lub doskonalić swoje umiejętności na studiach czy kursach zawodowych -  podkreślają pracownicy Wydziału Oświaty.©℗

(el)

Fot. Robert WOJCIECHOWSKI

 

REKLAMA
REKLAMA

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA