Sobota 21 maja 2022r. 
REKLAMA

Trzeci dzień matur. 95 procent wybrało język angielski

Data publikacji: 2022-05-06 12:32
Ostatnia aktualizacja: 2022-05-07 20:51
Trzeci dzień matur. 95 procent wybrało język angielski
Fot. Dariusz Gorajski  

Tegoroczni maturzyści zakończyli już zdawanie obowiązkowych przedmiotów maturalnych. W środę zmierzyli się z językiem polskim, w czwartek z matematyką, w piątek pochylili się nad pisemnym testem z języka angielskiego.

Według danych Centralnej Komisji Egzaminacyjnej większość abiturientów na egzamin z języka obcego nowożytnego na poziomie podstawowym wybrała właśnie angielski - zdawało go aż 95 procent młodych ludzi.

- Poziom tegorocznego egzaminu, jak na testach w podstawówce - mówi Tomasz, maturzysta z I Liceum Ogólnokształcącego w Szczecinie. - Nie miałem problemu z odpowiedzią na żadne pytanie. 

Egzamin maturalny z języka angielskiego trwał 120 minut. Przez dwie godziny uczniowie musieli wykonać szereg zadań z rozumienia ze słuchu, rozumienia tekstów pisanych, znajomości środków językowych. Na koniec musieli także napisać wypracowanie. Za prawidłowo rozwiązane zadania z arkusza egzaminacyjnego można było otrzymać 50 punktów - 40 za zadania zamknięte i 10 za odpowiedź pisemną. Wystarczy 15 punktów, aby zdać maturę z języka angielskiego.

Tradycyjnie o godz. 14 Centralna Komisja Egzaminacyjna upubliczni arkusze z języka angielskiego. Można będzie wówczas sprawdzić, jakie powinny być prawidłowe odpowiedzi.

W piątek o godz. 14 maturzyści przystąpią jeszcze do egzaminów na poziomie rozszerzonym z języków: francuskiego, niemieckiego, włoskiego, rosyjskiego, a także z języka hiszpańskiego na poziomie podstawowym.

(kel)

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze

Brawo mlodziez...!!!
2022-05-07 20:42:04
U, U, U... a tylko 5 % w sumie na: Niemiecki, Francuski czy ew. Ruski ???

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA