Środa 27 października 2021r. 
REKLAMA

TechFusion Sky w Technoparku Pomerania

Data publikacji: 2017-06-24 13:24
Ostatnia aktualizacja: 2019-08-25 18:45
TechFusion Sky w Technoparku Pomerania
 

O wykorzystywaniu wirtualnej i rozszerzonej rzeczywistości w przygotowaniu astronautów do lotów w kosmos, technologiach stosowanych w marsjańskich habitatach czy biodruku 3D z użyciem żywych tkanek będzie m.in. mowa w sobotę (24 czerwca) w szczecińskim Technoparku Pomerania. Podczas TechFusion Sky opowie o nich Matt Harasymczuk - pilot współpracujący z Europejską Agencją Kosmiczną.

- Porozmawiamy m.in. o zastosowaniach technologii wirtualnej rzeczywistości w symulacjach wyjścia w przestrzeń kosmiczną czy o wykorzystywaniu okularów google glass i occulus rift w pracach astronautów. Opowiem też o nowoczesnych technologiach stosowanych w marsjańskich habitatach, w których podczas misji kosmicznych mieszkają astronauci – mówi Matt Harasymczuk, pilot, badacz w dziedzinie bioastronautyki, biotechnologii i geologii, inżynier oprogramowania oraz lotnictwa i kosmonautyki, który współpracuje z Europejską Agencją Kosmiczną przy szkoleniach astronautów i pracach badawczych dotyczących lotów na Księżyc i Marsa.

TechFusion Sky odbędzie się w sobotę (24 czerwca) o godz. 18 w budynku F2 szczecińskiego Technoparku Pomerania. Organizatorami spotkania są TechFusion i Szczecin Java User Group. Wydarzenie sponsoruje Teonite.

(mag)

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze

......
2017-06-25 12:57:55
Niebawem w Szczecinie ruszy produkcja szelek antygrawitacyjnych dla astronautów.

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA
Tylko teraz -50% na prenumertę eKuriera. KUP TERAZ