Sobota 23 października 2021r. 
REKLAMA

Zwycięski sterowiec

Data publikacji: 2017-06-12 21:42
Ostatnia aktualizacja: 2019-08-25 18:45
Zwycięski sterowiec
 

Gra polegająca na pilotowaniu sterowca napędzanego emocjami awiatora wygrała pierwsze w Szczecinie zawody Gryf Game Jam. Jej twórcą jest szczecinianin Tomasz Woźniakowski.

W zawodach udział wzięło 60 osób, które w miniony weekend w Technoparku Pomerania tworzyły od podstaw własne gry komputerowe na zadane prze organizatora tematy: „Gadżet” i „Kreatura”. Uczestnicy mogli pracować w pojedynkę bądź zespołowo w wybranych przez siebie technologiach. Przez dwa dni powstało 18 gier, a zwycięską - autorstwa Tomasza Woźniakowskiego - wyłoniono w głosowaniu publiczności.

- Celem wydarzenia było zaangażowanie młodych ludzi w tworzenie gier. Pragniemy aktywizować lokalną społeczność, pozwalając utalentowanym programistom czy grafikom na zdobycie doświadczenia oraz poprawę umiejętności pracy w zespole – mówi Sebastian Senski, jeden z organizatorów Gryf Game Jam.

Zawody Gryf Game Jam odbyły się w Szczecinie po raz pierwszy. Ich organizatorami byli Sebastian Senski, Filip Mozol, Oskar Kucharczyk i Damian Komorowski – pasjonaci tworzenia gier, którzy uczestniczyli wcześniej w podobnych wydarzeniach w innych miastach Polski.

(mag)

Na zdj.: Tomasz Woźniakowski zwycięzca Gryf Game Jam 

REKLAMA
REKLAMA

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA
Tylko teraz -50% na prenumertę eKuriera. KUP TERAZ