Czwartek, 23 stycznia 2025 r. 
REKLAMA

Stypendia od Grupy Azoty Police

Data publikacji: 09 grudnia 2016 r. 16:18
Ostatnia aktualizacja: 25 sierpnia 2019 r. 18:43
Stypendia od Grupy Azoty Police
 

Stypendia naukowe w wysokości 1500 zł miesięcznie otrzymały dwadzieścia dwie studentki Wydziału Technologii i Inżynierii Chemicznej Zachodniopomorskiego Uniwersytetu Technologicznego w Szczecinie. Ich fundatorem jest Grupa Azoty Police. Wszystkie wyróżnione panie są słuchaczkami specjalności inżynieria procesów wytwarzania olefin, kształcącej kadry dla nowej inwestycji polickiej spółki - instalacji produkcji propylenu metodą PDH.


Wszystkie stypendystki to pierwsze słuchaczki specjalności inżynieria procesów wytwarzania olefin. Jej powstanie w WTiICh ZUT jest efektem podpisanego na początku tego roku porozumienia pomiędzy policką spółką a szczecińską uczelnią.
Stypendiami wyróżniono osoby, które mogły się poszczycić najlepszymi wynikami w nauce. Warunkiem ich otrzymania było także odbycie praktyk zawodowych w Grupie Azoty Police oraz publikacja naukowa na związany z nią temat.

Wręczając studentkom stypendia prezes polickiej spółki dr Wojciech Wardacki powiedział, że jest to podsumowanie współpracy zakładów z ZUT, które łączy teorię z praktyką. Wyraził też oczekiwanie, że wyróżnione stypendiami osoby w przyszłości podejmą pracę w powstającej w zakładach linii procesowej PDH.

- Najistotniejsze dla naszych stypendystów jest to, że dzięki tej współpracy mogą mieć bliski kontakt z praktycznymi zagadnieniami, a jednocześnie nie martwić się o przyziemne, materialne sprawy – dodał prezes Wardacki.

Z kolei prorektor ZUT ds. nauki prof. Jacek Przepiórski wyraził nadzieję, że wszystkie osoby, które otrzymały stypendia, spełnią pokładane w nich oczekiwania i w przyszłości wzmocnią kadry polickiej spółki.

- Innowacyjność to m.in. aktywność, otwarte umysły młodych ludzi i takimi cechami charakteryzują się nasi stypendyści – podkreślił dr Artur Więznowski , wiceprezes spółki PDH Polska SA, która została powołana do realizacji tej strategicznej inwestycji. - Wyższe szkolnictwo techniczne powinno być jak najbliżej przemysłu.

Stypendystka Marcelina Redźko  podziękowała za możliwość rozwoju, który ułatwiają przyznane świadczenia.

-Im więcej wyniesiemy podczas studiów, tym więcej będziemy mogły ofiarować w przyszłości zakładom – zadeklarowała w imieniu swoim i koleżanek.
W spółce PDH Polska zatrudnienie może znaleźć około dwustu osób.

(mag)

Fot.Grupa Azoty Police 

 

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze

chemia
2016-12-09 18:06:29
Piękne te słuchaczy.

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA