Środa 23 czerwca 2021r. 
REKLAMA

Seminarium Szczecin EDU IT 2020. Programiści, chmury i sztuczna inteligencja [GALERIA]

Data publikacji: 2020-01-30 13:38
Ostatnia aktualizacja: 2020-07-01 17:53
Seminarium Szczecin EDU IT 2020. Programiści, chmury i sztuczna inteligencja
 

Tłumy młodzieży z klas maturalnych szczecińskich szkół średnich wzięły udział w czwartkowym seminarium Szczecin EDU IT 2020. Młodych ludzi interesowało, jakie gałęzie technologii informacyjnej są perspektywiczne w kontekście podjęcia przyszłej pracy.

Impreza adresowana do maturzystów przeszła oczekiwania organizatorów - SSW Collegium Balticum i Technoparku Pomerania.

- Zainteresowanie nowoczesnymi technologiami i najnowszymi trendami IT wśród młodych ludzi jest tak duże, że wyznaczyliśmy kolejną datę wydarzenia na wiosnę i byliśmy zmuszeni część zgłoszeń wpisać na listę rezerwową - mówili pracownicy naukowi z Collegium Balticum. - Zależy nam, by nasz region był postrzegany jako mała Dolina Krzemowa, bo tu naprawdę jest potencjał.

Porozumienia o współpracy z SSW Collegium Balticum

Podczas seminarium podpisano trzy porozumienia o współpracy pomiędzy SSW Collegium Balticum a:  Technoparkiem Pomerania, Technikum Technologii Cyfrowych oraz Technikum Edukacji Morskiej i Politechnicznej. Uczelnia prowadzi obecnie studia inżynierskie na kierunku informatyka.

Porozumienie z SSW Collegium Balticum

- Zależy nam szczególnie na przekazaniu młodym ludziom wiedzy teoretycznej i praktycznej w obszarze IT w oparciu o prowadzony przez nas kierunek, ale również zawody poszukiwane w tej branży na rynku pracy - powiedziała Agnieszka Janiak, opiekun kierunku Informatyka w SSW Collegium Balticum. - Chcemy uświadomić młodym ludziom, że branża IT zapewnia nie tylko sukces finansowy, ale także nieustanny rozwój, gdyż wszystko w niej ewoluuje i absorbuje kolejne dziedziny przemysłu, co oznacza że praca dla osób związanych z IT staje się coraz bardziej różnorodna.

Cyfrowa chmura i sztuczna inteligencja

Wydarzenie składało się z prelekcji i spotkań w panelach tematycznych, które prowadzili specjaliści-praktycy mówiący o ciekawych wdrożeniach i nowych trendach technologicznych. Bartosz Kuka prowadził panel "Od systemów wbudowanych po Smart Home", Piotr Zimoch i Arkadiusz Bajowski wyjaśniali, na czym polega postawienie strony w chmurze, Ziemowit Sołoniuk mówił o systemach operacyjnych w urządzeniach wbudowanych, a Marcin Caryk przybliżył zagadnienie sztucznej inteligencji. Podczas swojej prelekcji Andrzej Feterowski, prezes Technoparku podkreślił, że dziś praca informatyka bardzo się zmieniła. Podał on przykład zapotrzebowania na programistów aplikacji mobilnych, co jest skutkiem upowszechnienia się smartfonów, z których korzystają dziś niemal wszyscy.

Wirtualna rzeczywistość

Przedstawiciele CB potwierdzali, że ta gałąź IT dynamicznie się rozwija. Ponadto poszukiwani są programiści piszący programy w różnych językach komputerowych, testerzy oprogramowań nie tylko w branży IT, ale również finansach, transporcie, bankowości, a także developerzy systemów pracujący nad tym, by programy zawieszonych stron były bezpieczne. Każdy z paneli tematycznych kończył się quizem dla uczniów, w których uczestniczyli oni bardzo aktywnie. Wydarzeniu towarzyszyły pokazy BIG5, tablice dyskusyjne i ćwiczenia aplikacyjne przy każdym module. Dodatkową atrakcją była wystawa sprzętu i urządzeń komputerowych oraz gier retro. ©℗

Elżbieta KUBERA

Fot. Ryszard PAKIESER

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze

hyps
2020-02-01 03:02:54
hyps krul
Spyh
2020-01-31 19:42:00
Spyh

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA
Tylko teraz -50% na prenumertę eKuriera. KUP TERAZ