Piątek 03 lutego 2023r. 
REKLAMA

Nowi nauczyciele dyplomowani. Akty awansu wręczone [GALERIA]

Data publikacji: 2020-01-20 12:52
Ostatnia aktualizacja: 2020-01-21 13:49
Nowi nauczyciele dyplomowani. Akty awansu wręczone
 

Tytuły nauczyciela dyplomowanego odebrało w poniedziałek 111 nauczycieli zatrudnionych w placówkach oświaty województwa zachodniopomorskiego.

Uroczystość odbyła się w Sali Rycerskiej Zachodniopomorskiego Urzędu Wojewódzkiego. Akty nadania stopnia awansu zawodowego nauczyciela dyplomowanego wręczyła pedagogom Magdalena Zarębska-Kulesza, zachodniopomorski kurator oświaty.

W pracy nauczyciela są obecnie cztery stopnie awansu zawodowego świadczące o kwalifikacjach pedagogów: stażysta, kontraktowy, mianowany i dyplomowany. Ten najwyższy, czwarty stopień awansu jest zwykle ostatnim w przebiegu kariery zawodowej pedagogów. Po nim już jedynie nieliczni nauczyciele uzyskują honorowy tytuł profesora oświaty.

W wydarzeniu wziął także udział podsekretarz stanu w Ministerstwie Edukacji Narodowej Maciej Kopeć. Akty nadania stopnia awansu zawodowego nauczyciela dyplomowanego zostały wręczone 111 nauczycielom zatrudnionym w szkołach i placówkach w Szczecinie i Świnoujściu oraz w powiatach: choszczeńskim, goleniowskim, gryfickim, gryfińskim, kamieńskim, łobeskim, myśliborskim, polickim, pyrzyckim i stargardzkim.

O tytuł nauczyciela dyplomowanego ubiegać się można najwcześniej po 10 latach pracy w zawodzie oraz po uzyskaniu wszystkich poprzedzających go stopni. Posiadanie tego tytułu świadczy o wysokich kwalifikacjach i kompetencjach pedagogów oraz wiąże się z najwyższym zaszeregowaniem w tabeli wynagrodzeń. Obecnie nauczyciel dyplomowany ma wynagrodzenie zasadnicze 3817 zł brutto, a średnie - według danych MEN - wynagrodzenie nauczycieli dyplomowanych to 5883 zł brutto z wliczonymi dodatkami, odprawami emerytalnymi, nagrodami jubileuszowymi i pracą w godzinach ponadwymiarowych.©℗

(el)

Fot. Ryszard PAKIESER

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze

obserwator
2020-01-20 14:02:47
No i 7 tys na rękę , wakacje , ferie, dobra kawa w pokoju nauczycielskim.

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA