czwartek, 21 czerwca 2018.
Strona główna > Nauka > Rekrutują także zimą

Rekrutują także zimą

Rekrutują także zimą
Data publikacji: 2016-02-04 15:59
Ostatnia aktualizacja: 2017-11-23 18:49
Wywietleń: 1286 115738

Uniwersytet Szczeciński do 16 lutego prowadzi zimową rekrutację na studia dzienne licencjackie i magisterskie. Zimowy nabór na studia magisterskie zorganizował także Zachodniopomorski Uniwersytet Technologiczny.

Kandydaci na US będą mogli wybrać studia pierwszego stopnia: ekonomię, fizykę, matematykę i optykę okularową oraz studia drugiego stopnia: ekonomię, fizykę, informatykę, ekonometrię, matematykę, stosunki międzynarodowe oraz zarządzanie i inżynierię produkcji.

- Pierwszy etap naboru na studia potrwa do 16 lutego, do tego czasu kandydaci mogą rejestrować się w elektronicznym systemie rekrutacji - informuje Julia Poświatowska z US. - Informacje o zakwalifikowaniu lub niezakwalifikowaniu do drugiego etapu postępowania rekrutacyjnego poznają 19 lutego, a decyzje o przyjęciu na studia − 29 lutego.

W przypadku ZUT rejestracja internetowa trwa do najbliższej środy. W ofercie są kierunki takie jak m.in. biotechnologia, zootechnika, ekonomia, informatyka, energetyka. A także inżynieria chemiczna i procesowa ze specjalnością inżynieria procesów wytwarzania olefin - tę specjalność, ze względu na planowaną rozbudowę zakładów w Policach, zamówiła w uczelni Grupa Azoty. Studenci na tej specjalności, spełniający odpowiednie wymogi, będą też mogli liczyć na stypendia. W pierwszym semestrze w wysokości 400-1000 złotych, w drugim i trzecim - od 900 do 2 tysięcy. Grupa Azoty zorganizuje dla nich praktyki trwające od 4 do 6 tygodni.

Jak informuje ZUT, kandydaci powinni legitymować się tytułem magistra, licencjata, inżyniera lub równorzędnym tego samego albo innego kierunku studiów. ©℗

(as)

Na zdj.: Niektórzy studenci mogą rozpocząć naukę, nie czekając do października.

Komentarze

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
16
na godz. 15:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
Przez granice
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
Uber die grenzen
LESEN SIE MEHR

Filmy

Strefa kibicowała naszym
Odsłonięcie pomnika Lecha Kaczyńskiego
Finalistki Gryfii na plenerze cz.2
Poprzedni Następny

Nekrologi

W Kurierze Szczecińskim
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do sklepu
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie
Cyfrowy