poniedziałek, 27 stycznia 2020.
Strona główna > Wiadomości > Ubezpieczenia, nauka i studenci

Ubezpieczenia, nauka i studenci

Ubezpieczenia, nauka i studenci
Data publikacji: 2016-02-03 14:01
Ostatnia aktualizacja: 2019-07-09 10:53
Wywietleń: 1094 115661

Uniwersytet Szczeciński oraz szczeciński Zakład Ubezpieczeń Społecznych sformalizowali współpracę. Obejmuje ona m.in. szkolenia dla pracowników ZUS-u oraz organizację praktyk i staży dla studentów.

- ZUS jest instytucją, o której wszyscy słyszeli, i której wszyscy będziemy klientami - mówił prof. Eward Włodarczyk, rektor US. - O współpracy rozmawialiśmy od dłuższego czasu.

- Zajmujemy się świadczeniami od urodzenia do śmierci - stwierdził dr inż. Zbigniew Zalewski, dyrektor ZUS-u w Szczecinie. - Jesteśmy największą instytucją finansową w kraju.

Celem porozumienia jest budowanie świadomości obywatelskiej w dziedzinie ubezpieczeń społecznych oraz propagowanie idei solidaryzmu społecznego.

Wedle dyrektora Zalewskiego współpraca z uczelnią ma odbywać się "daleko od politycznego zgiełku" a zadaniem naukowców i badaczy jest namysł nad skuteczną modyfikacją systemu ubezpieczeń społecznych na najbliższe kilkadziesiąt lat. W żadnym bowiem państwie system ubezpieczeń - podobnie jak służba zdrowia - nie jest doskonały i wszędzie wymaga refleksji. Ważnym składnikiem porozumienia mają być także staże i praktyki dla studentów

Profesor Katarzyna Włodarczyk z Instytutu Zarządzania i Marketingu US opowiadała o tym, że uczelnia będzie inicjowała projekty naukowo-badawcze, obie instytucje mają przygotowywać konferencje, sympozja, warsztaty, seminaria. Kolejny element to doradztwo i konsultacje.

- Przygotujemy ofertę edukacyjną dla pracowników ZUS-u - poinformowała. - Na razie krótkie staże. Potem być może studia. podyplomowe.©℗

Tekst i fot. A. Sasinowski

Na zdjęciu: Szczegóły porozumienia przedstawili (od lewej) prof. Katarzyna Włodarczyk, dr inż. Zbigniew Zalewski, prof. Edward Włodarczyk oraz Julia Poświatowska, rzeczniczka US.

Komentarze

NEPOTYZM
:) przecież trzeba było stworzyć stanowisko pracy dla córki rektora. Podobnie jak i dla zięcia, który jest kierownikiem Domu Marynarza. Katarzyna Włodarczyk-Śpiewak w swojej pracy habilitacyjnej pisała o konsumpcji, a tu nagle! Wybitna znajomość spraw społeczno-ubezpieczeniowych! :) To się nazywa nepotyzm!
2016-03-18 00:11:22

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
5
na godz. 12:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
LESEN SIE MEHR

Filmy

Hardcorowe Serce II

Nekrologi

kondolencje

Sonda

Czy cieszą Cię wiosenne temperatury w styczniu?

 

W Kurierze Szczecińskim
Pierwsza strona
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do eKuriera
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie