Czwartek 26 maja 2022r. 
REKLAMA

Na uczelniach przybywa starszych studentów

Data publikacji: 2016-02-02 20:07
Ostatnia aktualizacja: 2017-11-23 18:49
Na uczelniach przybywa starszych studentów
 

Na Uniwersytecie Szczecińskim rośnie liczba studentów kierunków stacjonarnych, którzy zdając na studia mają trzydzieści i więcej lat. Uczelnia dostosowuje do nich program nauczania.

- W latach 2013 i 2014 rekrutowaliśmy każdego roku ponad 50 osób z tej grupy, natomiast w ostatnim roku było to prawie 120 osób – to ponad 50% więcej kandydatów - informuje Julia Poświatowska z US. - Dostrzegając tę tendencję, nasza uczelnia ma w swojej ofercie kierunki studiów stacjonarnych dedykowane osobom 26+: zdrowie publiczne, turystyka i rekreacja na Wydziale Kultury Fizycznej i Promocji Zdrowia oraz filologia germańska z dodatkowym językiem obcym na Wydziale Filologicznym.

Zajęcia na tych kierunkach odbywają się popołudniami i wieczorami, tak, aby osoby pracujące miały możliwość uczestniczenia w wykładach i konwersatoriach. US nie wyklucza uruchomiona kolejnych kierunków w tym systemie.

- Potwierdzeniem trafności pomysłu kształcenia stacjonarnego dla osób z grupy wiekowej 30+, niech będzie fakt, iż w ostatniej rekrutacji na filologię germańską prowadzoną w systemie południowym mieliśmy 3 osoby na 1 miejsce, natomiast na „normalną” germanistykę uczelnia prowadziła dodatkowy nabór uzupełniający - dodaje Julia Poświatowska.

(as)

Więcej w e-wydaniu oraz środowym wydaniu "Kuriera Szczecińskiego"

Fot. Sławomir BOREK (arch.)

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze

Lepiej późni, niż wcale
2016-02-03 08:13:15
Nie ma co się dziwić. Wystarczy spojrzeć na lata edukacji niektórych "polityków". Tramwajarka zrobiła maturę w wieku 51 lat hhha.

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA