sobota, 08 sierpnia 2020.
Strona główna > Nauka > Reforma edukacji jest źle przygotowana

Reforma edukacji jest źle przygotowana [FILM]

Reforma edukacji jest źle przygotowana
Data publikacji: 2017-08-24 11:27
Ostatnia aktualizacja: 2019-08-25 18:45
Wywietleń: 2067 289531

Ta reforma jest źle przygotowana, jest chaotyczna, zaczyna się w niewłaściwym momencie. Powinna się zacząć - jeżeli w ogóle - od pierwszej klasy i być realizowana przez dwanaście lat, a nie od środka - powiedział PAP o zmianach w oświacie prezes ZNP Sławomir Broniarz.

Na 4 września ZNP zapowiada protest w sprawie reformy systemu oświaty, który odbędzie się przed Ministerstwem Edukacji Narodowej.

- Ta reforma jest źle przygotowana, ta reforma jest chaotyczna, zaczyna się nie w tym momencie. Powinna się zacząć - jeżeli w ogóle - to od pierwszej klasy i być realizowana przez dwanaście lat, a nie od środka, bo nikt nie buduje domu od postawienia stołowego pokoju, tylko od fundamentów zaczynamy budowę. Chcemy zwrócić uwagę, że ona będzie kosztowała. Kosztowała nie tylko tysiące etatów, ale także setki milionów złotych - powiedział PAP Broniarz.

Według prezesa Związku Nauczycielstwa Polskiego reforma pogorszy jakość nauczania. Jego zdaniem kilkadziesiąt tysięcy nauczycieli będzie pracować w niepełnym wymiarze godzin, w kilku szkołach jednocześnie. Rekordzistka - w sześciu.

(pap)

Komentarze

Ja też zapytam normalnie
-czy zadaniem szkoły jest nauczanie, czy dostarczanie pracy nauczycielom?
2017-09-05 11:38:36
UBolek
W Świnoujściu ŻADEN nauczyciel nie stracił pracy. Dziękuję
2017-08-30 22:11:28
vava
A ja zapytam normalnie- ilu nauczycieli straci pracę w Szczecinie? jak dużo będzie kosztować miasto przemyślenia p. minister? Widać Szczecin to bogate miasto i zamiast odnawiać chodniki ,zaspokoimy chore ambicje nauczycielki religii.Cóż ,mamy XXI wiek ,ale nam daleko do niego i zamiast doganiać kraje rozwinięte,wygląda na to ,że zaczynamy się cofać. Prawa fizyki się zmieniają , chemia idzie w nowoczesność, ale nie w Polskiej edukacji, tu panują prawa takie jak je stworzono. To tak jak w kościele-musi upłynąć kilka wieków by coś zmienić- przykład? ile wieków upłynęło nim kościół przyznał ,że ziemia jest okrągła? Podobnie dzieje się w Polskiej edukacji>
2017-08-25 11:59:30
felczer nauk społecznych
Przewodniczący związku lumpeninteligencji pracującej znowu dał głos.
2017-08-24 13:34:58
Reforma jest OK
Tytuł to ordynarna manipulacja, no chyba że wasz portal popiera pana Broniarza. Ale co to ma wspólnego z dziennikarstwem?
2017-08-24 13:03:41
gargamel
To jak mawiał wasz guru Donald T. król lemurów , lepiej być spawaczem z pracą niż humanistą bez .
2017-08-24 12:58:53
szokujący tytuł
Redakcja utożsamia się z czerwonym Broniarzem? Gratuluję wyczucia. Stawianie dziś na komuchów to samobójstwo.
2017-08-24 12:58:01
nielegał
Przypomnę tylko że ten sam pan protestował przeciwko poprzedniej reformie edukacji Handkego , która to reforma miała na celu zrównanie poziomem edukacji polskich uczniów z dziećmi z europy zachodniej czyli tak naprawdę drastycznego obniżenia jego poziomu , każdy kto pojechał za granicę i tam jego dzieci uczęszczały do szkoły mógł zauważyć jak jego dziecko przewyższa poziomem wiedzy i umiejętnością samodzielnego i logicznego myślenia , nasze dzieci po prostu nudziły się w tamtych szkołach , sami nauczyciele w moim przypadku w Holandii byli tym zdumieni . Cała awantura wokół tej reformy nie jest związana ani z reformą i trybem jej wprowadzania ale jak to zwykle bywa z kwestią stołków z nadania PO dyrektorów gimnazjów , a jest ich ogrom ! Bardzo wielu nauczycieli straci pracę , owszem ale tylko i wyłącznie z powodu niżu demograficznego jaki teraz wchodzi , podam przykład ze szkoły mojego syna : 10 klas "3" , 4 klasy "2" i 3 klasy "1" , trudno utrzymywać taką sama liczbę nauczycieli skoro 3 - krotnie zmniejszyła się liczba uczniów .
2017-08-24 12:56:52

Dodaj komentarz

logo hejt stop
Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
33
na godz. 15:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Filmy

Rozbiórka Domu Marynarza

Nekrologi

Sonda

Czy szczecińska "Wenecja" doczeka się w końcu renowacji?

 

W Kurierze Szczecińskim
Pierwsza strona
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do eKuriera
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie