sobota, 24 sierpnia 2019.
Strona główna > Nauka > Przedsiębiorcy i technikum. Umowa podpisana

Przedsiębiorcy i technikum. Umowa podpisana

Przedsiębiorcy i technikum. Umowa podpisana
Data publikacji: 2017-10-13 14:01
Ostatnia aktualizacja: 2017-11-23 18:52
Wywietleń: 1956 296487

Umowy o współpracy z przedsiębiorstwami, Technoparkiem Pomerania i Klastrem IT podpisało w piątek Technikum Technologii Cyfrowych w Szczecinie, działające w sąsiedztwie Technoparku. Otwarto także nowe pracownie zawodowe dla uczniów. Uroczystość zbiegła się z obchodami Dnia Edukacji Narodowej.

Dzięki podpisanym porozumieniom kształcenie informatyczne zostanie dostosowane do potrzeb pracodawców, a praktyczne lekcje  prowadzone będą we współpracy z przedsiębiorcami. Uczniowie będą także odbywali praktyki i staże w firmach technologicznych.

W nowo powstałym Technikum Technologii Cyfrowych naukę we wrześniu rozpoczęło  90 uczniów. Kształcą się w dwóch specjalnościach: internet rzeczy oraz aplikacje mobilne i internetowe.

- Pierwszy nabór do technikum był bardzo udany, otrzymaliśmy bardzo dużo podań i choć utworzyliśmy dodatkową klasę, to i tak nie zdołaliśmy przyjąć wszystkich chętnych uczniów. Wiemy, że inne technika informatyczne w Szczecinie również pomyślnie zakończyły tegoroczny nabór, dlatego można wnioskować, że w Szczecinie zwiększa się liczba młodych osób zainteresowanych nauką informatyki – powiedziała Ewa Dobrzycka, dyrektor Technikum Technologii Cyfrowych.

Nowe technikum kształci przyszłych specjalistów IT z szerokimi kompetencjami cyfrowymi. Program nauczania jest tworzony we współpracy z przedsiębiorcami, dzięki wykorzystaniu sąsiedztwa  Technoparku Pomerania i wsparciu Klastra IT. W procesie dydaktycznym uczestniczyć będą m.in. takie firmy technologiczne, jak TEONITE, Sagra Technology, Meelogic i MVB oraz kancelaria radcy prawnego Rafała Malujdy, rzecznika patentowego i specjalisty w zakresie ochrony praw własności intelektualnej.

- Przedsiębiorcy będą merytorycznie wspierać szkołę w przygotowaniu programów nauczania i zajęć projakościowych oraz przyjmować uczniów na praktyki w swoich firmach. Będą również przeprowadzać lekcje pokazowe obejmujące aktualne zagadnienia technologiczne, które nie zostały objęte programem nauczania dla zawodu. Takie zajęcia poprowadziła już w tym roku szkolnym firma TEONITE – wskazuje Katarzyna Witkowska, menedżer Działu Rozwoju Technoparku Pomerania i prezes Klastra IT.

W technikum utworzono cztery nowoczesne pracownie komputerowe: urządzeń techniki komputerowej (11 komputerów oraz 6 stanowisk montażowych i diagnostycznych), lokalnych sieci komputerowych i sieciowych systemów operacyjnych (11 komputerów oraz stanowiska montażu i konfiguracji), aplikacji internetowych i grafiki komputerowej (18 komputerów z nowoczesnym oprogramowaniem Microsoft oraz najnowszymi pakietami graficznymi Corel i Adobe) oraz pracownię informatyczną m.in. do nauki programowania (18 komputerów).(el)

Fot. Dariusz GORAJSKI

Przedsiębiorcy i technikum. Umowa podpisana Przedsiębiorcy i technikum. Umowa podpisana Przedsiębiorcy i technikum. Umowa podpisana

Komentarze

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
20
na godz. 21:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
LESEN SIE MEHR

Filmy

Zawieszanie i zdejmowanie baneru z siedziby PiS

Sonda

Czy należy rozdzielić funkcję ministra sprawiedliwości i prokuratora generalnego?

 

W Kurierze Szczecińskim
Pierwsza strona
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do eKuriera
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie