Poniedziałek 06 grudnia 2021r. 
REKLAMA

Dzień otwarty w Technikum Technologii Cyfrowych

Data publikacji: 2017-05-24 09:06
Ostatnia aktualizacja: 2019-08-25 18:43
Dzień otwarty w Technikum Technologii Cyfrowych
 

Internet rzeczy oraz aplikacje mobilne i internetowe - w tych dwóch specjalnościach będzie kształcić nowo powstałe Technikum Technologii Cyfrowych w Szczecinie. W środę (24 maja) ta szkoła, mieszcząca się przy ul. Niemierzyńskiej zaprasza w godz. 14-18 na dzień otwarty.

To już drugie takie wydarzenie w tej placówce, gdyż podczas pierwszego dnia otwartego odwiedziło ją ponad 400 osób. Ze względu na tak duże zainteresowanie uczniów, technikum organizuje drugi dzień otwarty. Odwiedzający będą mogli zapoznać się z przygotowanym we współpracy z firmami IT, programem kształcenia informatycznego. Ponadto zwiedzą szkołę, spotkają się z kadrą nauczycielską, przedstawicielami Technoparku i przedsiębiorcami patronującymi klasom. Będą mogli także odwiedzić sąsiadujący ze szkołą Technopark Pomerania.

Program nauczania Technikum Technologii Cyfrowych jest współtworzony z przedsiębiorcami, którzy będą prowadzić praktyczne zajęcia z uczniami, przyjmować ich na staże i praktyki we własnych firmach oraz fundować stypendia i indywidualne doradztwo dla najbardziej utalentowanych uczniów. W procesie nauczania uczestniczyć będą m.in. takie firmy technologiczne jak TEONITE, Sagra Technology, Meelogic i SoftVig. Młodzież będzie mogła także rozwijać swoje pasje na takich kołach zainteresowań, jak m.in. koła matematyczno-fizycznego, grafiki komputerowej czy fotografii cyfrowej.

Więcej informacji: www.technikumcyfrowe.pl" www.technikumcyfrowe.pl.

(el)

Fot. arch.

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze

tech
2017-05-24 09:37:13
Internet rzeczy - dziwna nazwa dla specjalności w technikum.

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA