Wtorek, 24 grudnia 2024 r. 
REKLAMA

Prof. Wiesław Skrzypczak z ZUT powołany do Polskiej Komisji Akredytacyjnej

Data publikacji: 17 grudnia 2019 r. 08:44
Ostatnia aktualizacja: 01 lipca 2020 r. 17:53
Prof. Wiesław Skrzypczak z ZUT powołany do Polskiej Komisji Akredytacyjnej
 

Jarosław Gowin, wicepremier i minister nauki i szkolnictwa wyższego, wręczył powołania członkom Polskiej Komisji Akredytacyjnej. Nominację taką otrzymał prof. dr hab. Wiesław Skrzypczak, pracownik Katedry Fizjologii, Cytobiologii i Proteomiki na Wydziale Biotechnologii i Hodowli Zwierząt Zachodniopomorskiego Uniwersytetu Technologicznego w Szczecinie.

Głównym celem działań PKA jest dbałość o spełnianie standardów jakościowych przyjętych dla szkolnictwa wyższego, nawiązujących do najlepszych wzorców obowiązujących w europejskiej i globalnej przestrzeni edukacyjnej oraz wspieranie uczelni publicznych i niepublicznych w procesie doskonalenia jakości kształcenia a także budowania kultury jakości. Działania te zmierzają do zapewnienia absolwentom polskich szkół wyższych wysokiej pozycji na krajowym i międzynarodowym rynku pracy oraz do zwiększenia konkurencyjności polskich uczelni jako instytucji europejskich.

- W obecnie obowiązującej ustawie Prawo o szkolnictwie wyższym i nauce rola Polskiej Komisji Akredytacyjnej pozostaje absolutnie kluczowa. PKA jest bowiem podstawowym gwarantem jakości kształcenia w szkolnictwie wyższym. Trzeba jednak pamiętać, że takie, niezwykle silne ukształtowanie pozycji tej instytucji, wiąże się z ogromną odpowiedzialnością. Decyzje podejmowane przez PKA wpływając istotnie na funkcjonowanie każdej uczelni w Polsce, w dużym stopniu kształtują również funkcjonowanie całego systemu szkolnictwa wyższego. Chciałbym aby nowi członkowie PKA pamiętali o tym przez cały czas pełnienia swojej funkcji – podkreślił wicepremier Jarosław Gowin.

W skład PKA VI kadencji na lata 2020-2023 weszło 86 osób. Jej członkowie zostali powołani spośród kandydatów zgłoszonych przez uczelnie, Radę Główną Nauki i Szkolnictwa Wyższego, konferencje rektorów, prezydium PKA, Parlament Studentów RP, ogólnokrajowe stowarzyszenia naukowe i organizacje pracodawców. Kadencja PKA rozpocznie się 1 stycznia 2020 roku i potrwa 4 lata.

(ip)

Fot. MNiSW

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze

PKA
2019-12-17 10:17:57
Gratulacje. "Paka" niejednemu już potrafiła napędzić stracha :D

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA