piątek, 07 sierpnia 2020.
Strona główna > Nauka > Pracownik naukowy ZUT wśród nominowanych na profesora przez prezydenta RP

Pracownik naukowy ZUT wśród nominowanych na profesora przez prezydenta RP

Pracownik naukowy ZUT wśród nominowanych na profesora przez prezydenta RP
Data publikacji: 2019-12-14 12:09
Ostatnia aktualizacja: 2020-07-01 17:53
Wywietleń: 1157 433141

Kierownik Katedry Technologii Wytwarzania oraz naukowiec z Wydziału Inżynierii Mechanicznej i Mechatroniki ZUT - Bartosz Powałka - otrzymał z rąk prezydenta RP Andrzeja Dudy nominację profesorską. Podczas uroczystości, która odbyła się w Pałacu Prezydenckim w Warszawie, akty nominacyjne odebrało 81 nauczycieli akademickich oraz pracowników nauki i sztuki.

Prof. dr hab. inż. Bartosz Powałka jest absolwentem Politechniki Szczecińskiej. W 2007 roku uzyskał stopień  doktora habilitowanego. Jego praca naukowa i dydaktyczna dotyczyła budowy i eksploatacji maszyn (inżynieria mechaniczna).

Po uzyskaniu stopnia doktora habilitowanego prace badawcze prof. Powałki skoncentrowały się na dynamice maszyn a zwłaszcza obrabiarek, przetwarzaniu sygnałów i obrazów oraz mikroobróbce mechanicznej. Jest on autorem wielu publikacji naukowych o zasięgu światowym. Na swoim koncie ma kilka projektów naukowo-badawczych oraz wdrożeniowych.

Prof. Powałka pełnił funkcje dyrektora ds. nauki Instytutu Technologii Mechanicznej, kierownika Studiów Doktoranckich oraz kierownika Zakładu Technologii Maszyn.

Najwięcej spośród nominowanych ostatnio profesorów wywodzi się z Uniwersytetu Warszawskiego (sześciu), Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu (pięciu), Gdańskiego Uniwersytetu Medycznego, Uniwersytetu Medycznego w Białymstoku oraz Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie (po czterech).

(ip)

Fot. ZUT

Komentarze

Dodaj komentarz

logo hejt stop
Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
28
na godz. 18:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Filmy

Rozbiórka Domu Marynarza

Nekrologi

Sonda

Czy bedziesz kupować pieczywo z chlebomatu?

 

W Kurierze Szczecińskim
Pierwsza strona
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do eKuriera
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie