piątek, 07 sierpnia 2020.
Strona główna > Nauka > Absolwent nanotechnologii z „Diamentowym Grantem” od ministra

Absolwent nanotechnologii z „Diamentowym Grantem” od ministra

Absolwent nanotechnologii z „Diamentowym Grantem” od ministra
Data publikacji: 2019-12-15 20:37
Ostatnia aktualizacja: 2020-07-01 17:53
Wywietleń: 833 433426

Mgr inż. Aleksander Jan Albrecht, absolwent Wydziału Technologii i Inżynierii Chemicznej Zachodniopomorskiego Uniwersytetu Technologicznego w Szczecinie otrzymał od ministra nauki i szkolnictwa wyższego „Diamentowy Grant”. Młody naukowiec przeznaczy go na realizację swojego pierwszego, samodzielnego projektu badawczego.

Aleksander Jan Albrecht otrzymał 220 tys. zł na realizację badań przemian fazowych nanokrystalicznych azotków żelaza o określonej wielkości krystalitów, które zrealizuje w Instytucie Technologii Chemicznej Nieorganicznej i Inżynierii Środowiska Wydziału Technologii i Inżynierii Chemicznej, pod opieką naukową dra hab. inż. Dariusza Moszyńskiego, prof. ZUT.

Zwycięzcy konkursu zostali wyłonieni spośród 243 wnioskodawców w dwustopniowym postępowaniu. W trakcie realizacji projektu laureaci będą mogli pobierać wynagrodzenie w wysokości do 2500 zł miesięcznie. 

W tym roku minister nauki i szkolnictwa wyższego Jarosław Gowin przyznał ponad 17 milionów zł na finansowanie projektów wybitnie uzdolnionych studentów studiów jednolitych magisterskich lub absolwentów studiów I stopnia, prowadzących badania naukowe na wysokim poziomie i posiadających wyróżniający się dorobek naukowy.

„Diamentowy Grant” to program, w którym nagrodzonych zostało 689 utalentowanych studentów - naukowców. Od 2012 roku MNiSW przekazało na realizację projektów naukowych z różnych dziedzin ok. 130 mln zł. Wyróżnienie jest nie tylko dużym wsparciem finansowym, ale i drogą do wcześniejszego przygotowywania rozprawy doktorskiej i rozpoczęcia pracy w pełni samodzielnego badacza.

(ip)

Fot. ZUT

Absolwent nanotechnologii z „Diamentowym Grantem” od ministra Absolwent nanotechnologii z „Diamentowym Grantem” od ministra

Komentarze

Dodaj komentarz

logo hejt stop
Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
28
na godz. 18:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Filmy

Rozbiórka Domu Marynarza

Nekrologi

Sonda

Czy bedziesz kupować pieczywo z chlebomatu?

 

W Kurierze Szczecińskim
Pierwsza strona
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do eKuriera
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie