wtorek, 21 stycznia 2020.
Strona główna > Nauka > Absolwent nanotechnologii z „Diamentowym Grantem” od ministra

Absolwent nanotechnologii z „Diamentowym Grantem” od ministra

Absolwent nanotechnologii z „Diamentowym Grantem” od ministra
Data publikacji: 2019-12-15 20:37
Wywietleń: 418 433426

Mgr inż. Aleksander Jan Albrecht, absolwent Wydziału Technologii i Inżynierii Chemicznej Zachodniopomorskiego Uniwersytetu Technologicznego w Szczecinie otrzymał od ministra nauki i szkolnictwa wyższego „Diamentowy Grant”. Młody naukowiec przeznaczy go na realizację swojego pierwszego, samodzielnego projektu badawczego.

Aleksander Jan Albrecht otrzymał 220 tys. zł na realizację badań przemian fazowych nanokrystalicznych azotków żelaza o określonej wielkości krystalitów, które zrealizuje w Instytucie Technologii Chemicznej Nieorganicznej i Inżynierii Środowiska Wydziału Technologii i Inżynierii Chemicznej, pod opieką naukową dra hab. inż. Dariusza Moszyńskiego, prof. ZUT.

Zwycięzcy konkursu zostali wyłonieni spośród 243 wnioskodawców w dwustopniowym postępowaniu. W trakcie realizacji projektu laureaci będą mogli pobierać wynagrodzenie w wysokości do 2500 zł miesięcznie. 

W tym roku minister nauki i szkolnictwa wyższego Jarosław Gowin przyznał ponad 17 milionów zł na finansowanie projektów wybitnie uzdolnionych studentów studiów jednolitych magisterskich lub absolwentów studiów I stopnia, prowadzących badania naukowe na wysokim poziomie i posiadających wyróżniający się dorobek naukowy.

„Diamentowy Grant” to program, w którym nagrodzonych zostało 689 utalentowanych studentów - naukowców. Od 2012 roku MNiSW przekazało na realizację projektów naukowych z różnych dziedzin ok. 130 mln zł. Wyróżnienie jest nie tylko dużym wsparciem finansowym, ale i drogą do wcześniejszego przygotowywania rozprawy doktorskiej i rozpoczęcia pracy w pełni samodzielnego badacza.

(ip)

Fot. ZUT

Absolwent nanotechnologii z „Diamentowym Grantem” od ministra Absolwent nanotechnologii z „Diamentowym Grantem” od ministra

Komentarze

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
2
na godz. 09:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
LESEN SIE MEHR

Filmy

Hardcorowe Serce II

Nekrologi

Sonda

Czy cieszą Cię wiosenne temperatury w styczniu?

 

W Kurierze Szczecińskim
Pierwsza strona
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do eKuriera
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie