piątek, 07 sierpnia 2020.
Strona główna > Nauka > Budownictwo w ZUT na europejskim poziomie

Budownictwo w ZUT na europejskim poziomie

Budownictwo w ZUT na europejskim poziomie
Data publikacji: 2019-12-05 15:28
Ostatnia aktualizacja: 2020-07-01 17:53
Wywietleń: 653 431231

Budownictwo, kierunek kształcenia prowadzony na Wydziale Budownictwa i Architektury Zachodniopomorskiego Uniwersytetu Technologicznego w Szczecinie, otrzymał europejski certyfikat jakości EUR-ACE. Przyznała go Komisja Akredytacyjna Uczelni Technicznych - KAUT.

- Przyznanie certyfikatu stanowi potwierdzenie wysokiej jakości kształcenia na wydziale - komentuje Mateusz Lipka z ZUT. - Jego absolwentom pozwala na uzyskanie tytułu Inżyniera Europejskiego.

EUR-ACE to rodzaj akredytacji stworzonej przez europejskie organizacje inżynierskie. System ten został opracowany przez sieć European Network for Engineering Accreditation (ENAEE), która zrzesza narodowe organizacje, zajmujące się jakością kształcenia inżynierów na uczelniach wyższych w Irlandii, Finlandii, Francji, Hiszpanii, Kazachstanie, Niemczech, Polsce, Portugalii, Rosji, Rumunii, Słowacji, Szwajcarii, Turcji, Wielkiej Brytanii i we Włoszech. W Polsce taką organizacją jest KAUT.

ENAEE przyznaje Certyfikat European Accredited Engineer (EUR-ACE®) akredytowanym przez siebie programom studiów technicznych. Dokument jest rozpoznawalny we wszystkich krajach europejskich i stanowi potwierdzenie zgodności programu studiów
z przyjętymi w Europie normami i zasadami.

(as)

Fot. ZUT

Na zdjęciu: Prof. Maria Kaszyńska, dziekan WBiA ZUT, odebrała certyfikat z rąk prof. Bohdana Macukowa, przewodniczącego KAUT, oraz prof. Wojciecha Łużnego, prorektora Akademii Górniczo-Hutniczej w Krakowie.

Budownictwo w ZUT na europejskim poziomie

Komentarze

Dodaj komentarz

logo hejt stop
Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
28
na godz. 18:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Filmy

Rozbiórka Domu Marynarza

Nekrologi

Sonda

Czy bedziesz kupować pieczywo z chlebomatu?

 

W Kurierze Szczecińskim
Pierwsza strona
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do eKuriera
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie