niedziela, 08 grudnia 2019.
Strona główna > Gospodarka > Industrial Bridge w Szczecinie. Międzynarodowo o biznesie

Industrial Bridge w Szczecinie. Międzynarodowo o biznesie

Industrial Bridge w Szczecinie. Międzynarodowo o biznesie
Data publikacji: 2019-11-27 19:10
Ostatnia aktualizacja: 2019-11-28 10:06
Wywietleń: 371 430181

Industrial Bridge 2019 zainaugurował doktor hab. inż. Krzysztof Pietrusewicz, prof. ZUT, prorektor ds. organizacji i rozwoju Zachodniopomorskiego Uniwersytetu Technologicznego. Spotkanie to świetna okazja do wymiany biznesowych doświadczeń dla firm nie tylko z Polski.

Przedstawiciele 160 spółek z całej Europy odbyli 300 spotkań biznesowych. Miały one charakter 20-minutowych rozmów umówionych wcześniej za pośrednictwem strony internetowej.

- Industrial Bridge to przede wszystkim okazja do pozyskania nowych partnerów dla przyszłych przedsięwzięć biznesowych - mówiła Joanna Niemcewicz, dyrektor Regionalnego Centrum Innowacji i Transferu Technologii ZUT. - Cieszymy się bardzo, że udało nam się pozyskać do współpracy przy tworzeniu tego wydarzenia Izbę Przemysłowo-Gospodarczą w Rostocku.

Promocja regionu na Industrial Bridge

Tobias Klein z Izby Przemysłowo-Gospodarczej w Rostocku podkreślił, że bardzo go cieszy tak liczna obecność osób związanych z szeroko pojętą branżą okołomorską. Wskazywał również, że spotkania przedstawicieli firm z sektorów metalowego, stoczniowego, morskiego, transportowego, logistycznego oraz odnawialnych źródeł energii pozwolą nawiązać nowe kontakty i zaowocują w przyszłości nowymi projektami.

Joanna Niemcewicz podkreśliła również, jak ważna jest promocja naszego regionu wśród inwestorów nie tylko zagranicznych, ale również z innych części Polski. Jacek Wójcikowski, dyrektor Centrum Inicjatyw Gospodarczych, przedstawił działanie centrum oraz zachęcał do inwestowania na Pomorzu Zachodnim. CIG zajmuje się między innymi pozyskiwaniem i wspieraniem inwestorów, którzy chcą rozwijać swój biznes w naszym regionie.

Poprzednia edycja, która odbyła się w 2017 roku, zgromadziła przedstawicieli 112 firm. Organizatorzy liczą, że w tym roku obrady i rozmowy zaowocują nie tylko nowymi kontaktami biznesowymi, ale również gotowymi projektami współpracy.

AK

Fot. Sylwester Suliga

Industrial Bridge w Szczecinie. Międzynarodowo o biznesie Industrial Bridge w Szczecinie. Międzynarodowo o biznesie Industrial Bridge w Szczecinie. Międzynarodowo o biznesie Industrial Bridge w Szczecinie. Międzynarodowo o biznesie Industrial Bridge w Szczecinie. Międzynarodowo o biznesie Industrial Bridge w Szczecinie. Międzynarodowo o biznesie Industrial Bridge w Szczecinie. Międzynarodowo o biznesie

Komentarze

B
Pewnie u developera nie wyszło.
2019-11-28 10:05:44
?
A co robi tam były wiceprezydent z PO?
2019-11-27 20:49:57

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
9
na godz. 15:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
LESEN SIE MEHR

Filmy

Wielka Parada Mikołajów

Nekrologi

kondolencje

Sonda

Czy obowiązek tworzenia korytarza życia i jazdy na suwak zwiększą bezpieczeństwo na drogach?

 

W Kurierze Szczecińskim
Pierwsza strona
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do eKuriera
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie