Poniedziałek 20 września 2021r. 
REKLAMA

Industrial Bridge w Szczecinie. Międzynarodowo o biznesie

Data publikacji: 2019-11-27 19:10
Ostatnia aktualizacja: 2020-03-25 16:12
Industrial Bridge w Szczecinie. Międzynarodowo o biznesie
 

Industrial Bridge 2019 zainaugurował doktor hab. inż. Krzysztof Pietrusewicz, prof. ZUT, prorektor ds. organizacji i rozwoju Zachodniopomorskiego Uniwersytetu Technologicznego. Spotkanie to świetna okazja do wymiany biznesowych doświadczeń dla firm nie tylko z Polski.

Przedstawiciele 160 spółek z całej Europy odbyli 300 spotkań biznesowych. Miały one charakter 20-minutowych rozmów umówionych wcześniej za pośrednictwem strony internetowej.

- Industrial Bridge to przede wszystkim okazja do pozyskania nowych partnerów dla przyszłych przedsięwzięć biznesowych - mówiła Joanna Niemcewicz, dyrektor Regionalnego Centrum Innowacji i Transferu Technologii ZUT. - Cieszymy się bardzo, że udało nam się pozyskać do współpracy przy tworzeniu tego wydarzenia Izbę Przemysłowo-Gospodarczą w Rostocku.

Promocja regionu na Industrial Bridge

Tobias Klein z Izby Przemysłowo-Gospodarczej w Rostocku podkreślił, że bardzo go cieszy tak liczna obecność osób związanych z szeroko pojętą branżą okołomorską. Wskazywał również, że spotkania przedstawicieli firm z sektorów metalowego, stoczniowego, morskiego, transportowego, logistycznego oraz odnawialnych źródeł energii pozwolą nawiązać nowe kontakty i zaowocują w przyszłości nowymi projektami.

Joanna Niemcewicz podkreśliła również, jak ważna jest promocja naszego regionu wśród inwestorów nie tylko zagranicznych, ale również z innych części Polski. Jacek Wójcikowski, dyrektor Centrum Inicjatyw Gospodarczych, przedstawił działanie centrum oraz zachęcał do inwestowania na Pomorzu Zachodnim. CIG zajmuje się między innymi pozyskiwaniem i wspieraniem inwestorów, którzy chcą rozwijać swój biznes w naszym regionie.

Poprzednia edycja, która odbyła się w 2017 roku, zgromadziła przedstawicieli 112 firm. Organizatorzy liczą, że w tym roku obrady i rozmowy zaowocują nie tylko nowymi kontaktami biznesowymi, ale również gotowymi projektami współpracy.

AK

Fot. Sylwester Suliga

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze

B
2019-11-28 10:05:44
Pewnie u developera nie wyszło.
?
2019-11-27 20:49:57
A co robi tam były wiceprezydent z PO?

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA
Tylko teraz -50% na prenumertę eKuriera. KUP TERAZ