sobota, 19 września 2020.
Strona główna > Nauka > Nominacje doktorskie i profesorska pracowników naukowych ZUT

Nominacje doktorskie i profesorska pracowników naukowych ZUT

Nominacje doktorskie i profesorska pracowników naukowych ZUT
Data publikacji: 2019-11-08 19:45
Ostatnia aktualizacja: 2019-11-09 21:59
Wywietleń: 1340 426673

Ponad 80 osób otrzymało stopień doktora i doktora habilitowanego. Uroczystość odbyła się w piątek (8 listopada) w auli Centrum Dydaktyczno – Badawczego Nanotechnologii ZUT. Dwa dni wcześniej prodziekan Wydziału Technologii i Inżynierii Chemicznej Zachodniopomorskiego Uniwersytetu Technologicznego w Szczecinie Rafał Rakoczy otrzymał z rąk prezydenta RP Andrzeja Dudy nominację profesorską.

Podczas uroczystej promocji w piątek stopień naukowy doktora otrzymało 65 osób, a doktora habilitowanego 19 osób. Uroczystość otworzył prof. Jacek Wróbel, rektor Zachodniopomorskiego Uniwersytetu Technologicznego w Szczecinie.

W trakcie imprezy przyznano także odznaczenia państwowe - Brązowy Krzyż Zasługi dla 3 osób, Medale za Długoletnią Służbę dla 31 osób oraz Medale Komisji Edukacji Narodowej dla 18 pracowników naukowych Zachodniopomorskiego Uniwersytetu Technologicznego w Szczecinie. Wręczył je wicewojewoda zachodniopomorski Marek Andrzej Subocz.

Nowi doktorzy podczas uroczystości złożyli ślubowanie, otrzymali dyplomy oraz odśpiewali Gaude Mater Polonia. O oprawę uroczystości zadbał chór akademicki im. Prof. Jana Szyrockiego.

Prof. dr hab. inż. Rafał Rakoczy nominację profesorską odebrał podczas uroczystości, która odbyła się 6 listopada w Pałacu Prezydenckim w Warszawie. Jest on autorem lub współautorem 300 prac naukowych. Opracował program kształcenia dla kierunku chemical engineering (studia pierwszego stopnia prowadzone w języku angielskim na Wydziale Technologii i Inżynierii Chemicznej) oraz zorganizował Szkołę Doktorską, w której pełni funkcję dyrektora.

Rafał Rakoczy jest laureatem stypendium dla młodych naukowców Fundacji na rzecz Nauki Polskiej. Uzyskał medal Amicus Scientiae et Veritatis przyznawany młodym naukowcom przez Szczecińskie Towarzystwo Naukowe oraz stypendium dla młodego wybitnego naukowca finansowane przez Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego. W 2018 roku został uhonorowany Zachodniopomorskim Noblem.

 (k) 

Nominacje doktorskie i profesorska pracowników naukowych ZUT Nominacje doktorskie i profesorska pracowników naukowych ZUT Nominacje doktorskie i profesorska pracowników naukowych ZUT Nominacje doktorskie i profesorska pracowników naukowych ZUT Nominacje doktorskie i profesorska pracowników naukowych ZUT

Komentarze

Tak przy okazji...
A pozostalych... Czlonkow MKS-u czyli Miedzyzakladowego Komitetu Strajkowego z Sierpnia 1980 roku z owczesnej Stoczni Szczecinskiej im. A. Warskiego w Szczecinie /tzn. w sumie bylo to 41 Osob / ktorzy wowczas Bardzo Ryzykowali i Tworzyli owczesny NSZZ Solidarnosc 1980... gdzie pozniej i przez nastepne 10 lat byli dalej Inwigilowani i Szykanowani tak przez PZPR jak i SB... czyli do konca 1990 roku, gdy PO-niszczonao Wieksza czesc Dokumentow...(!!!) to chocby Krzyzem Wolnosci i Solidarnosci poprzez Szczecinski IPN... obecny Pan Prezydent dalej jakos "nie chce, nie moze czy nie potrafi"...jeszcze Odznaczyc ???
2019-11-09 21:05:46

Dodaj komentarz

logo hejt stop
Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
9
na godz. 06:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Filmy

Solidarność na fasadzie szczecińskiej filharmonii

Nekrologi

Sonda

Czy zaproponowane przez miasto podwyżki opłat i rozszerzenie Strefy Płatnego Parkowania wraz z obniżkami cen w komunikacji miejskiej uzdrowią sytuację parkingową w śródmieściu Szczecina?

 

W Kurierze Szczecińskim
Pierwsza strona
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do eKuriera
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie