piątek, 25 maja 2018.
Strona główna > Nauka > Powstają nowe szkoły zawodowe

Powstają nowe szkoły zawodowe

Powstają nowe szkoły zawodowe
Data publikacji: 2018-02-06 07:01
Ostatnia aktualizacja: 2018-02-09 09:59
Wywietleń: 1144 312577

Powstają nowe szkoły zawodowe w Szczecinie i województwie zachodniopomorskim. Ich cel – wykształcić fachowców, na których już dzisiaj czekają pracodawcy.

– Na rynku pracy zaczyna brakować wykwalifikowanych fachowców, o których ubiegają się działające tu firmy – powiedziała nam Magdalena Zarębska-Kulesza, zachodniopomorski kurator oświaty. – To bardzo ważne, by szkoły kształciły i otwierały nowe kierunki, opierając się na potrzebach lokalnego rynku pracy, we współpracy z samorządem i przedsiębiorcami. Uczniowie odbywają wówczas praktyki zawodowe u konkretnego przedsiębiorcy, który może zapewnić zatrudnienie absolwentom.

Z danych Wydziału Kształcenia Branżowego w Kuratorium Oświaty w Szczecinie wynika, że kształcenie zawodowe jest obecnie bardzo potrzebne w naszym regionie. Postulują o to także środowiska przedsiębiorców. Największe braki kadrowe dotyczą zawodów związanych z branżami: budowlaną, morską, hotelarsko-gastronomiczną (np. kucharz), budowlaną (np. zawody robotnicze) czy logistyczno-transportową.©℗

Cały artykuł w „Kurierze Szczecińskim”, e-wydaniu i wydaniu cyfrowym z 06 lutego 2018 r.

Elżbieta KUBERA, (as)

Fot. Mirosław WINCONEK

Komentarze

Szkoły zawodowe
Nareszcie się obudzili ci najmądrzejsi na stołkach myśleli że gospodarkę popchną te nieuki po ogólniakach którzy nic nie potrafią.
2018-02-09 08:17:16
szkoły zawodowe
Polikwidowało się wraz z firmami szkolnictwo zawodowe w Szczecinie. Teraz okazuje się. że "ręka umoczona jest na dnie osranego nocnika" Zlikwidowano szkołę w Hydromie, Stoczni, Polmo itp. Postawiono niepotrzebnie na szkolnictwo wyższe, a przecież to bzdura. Nie każdy nadaje się do rządzenia i marketingu. Fachowcy, rzemieślnicy są zawsze niezbędni. Stara kadra rzemieślnicza bądż wymarła, bądż jest w zaawansowanym wieku. Najlepszy przykład z torowiska na Turkusową. Spawacze z łapanki. Torów nie miał kto pospawać przyzwoicie. Partyjniactwo w rządzeniu to główna wina. Teraz przychodzą po rozum do głowy nasi "naukowcy" z partyjnego nadania. Nie wszystko co stworzono w tzw. komuniżmie było złe. Hej rządzący partyjniacy (nieroby i paplacze) weżcie się za porządek w szkolnictwie od podstawowego do wyższego. Aby zgrać je z potrzebami gospodarki.
2018-02-07 15:35:16

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
16
na godz. 09:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
Przez granice
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
Uber die grenzen
LESEN SIE MEHR

Filmy

Różne odcienie filharmonii
Zwiedzanie z prezydentem
Opóźnienia na szczecińskim dworcu
Poprzedni Następny

Nekrologi

kondolencje

Joannie Walczak
W Kurierze Szczecińskim
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do sklepu
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie
Cyfrowy
„Mirosław Kwiatkowski niniejszym przeprasza za bezprawne naruszenie dóbr osobistych Pana Przemysława Rafała Chmury, których to naruszeń dopuścił się w treści sporządzonych przez siebie artykułów pod tytułem: – „Biuro nieruchomości w przepompowni”, „Pośredników ci u nas dostatek”, „Wypaczone notarialne umowy”, „Notariusze naginali przepisy”, „Czarna dziesiątka mijającego roku”, „Chwasty tygodnia”, „Pośrednicy drwią z Temidy” oraz „Wyrok na notariusza” opublikowanych w Kurierze Szczecińskim odpowiednio w dniach 23 stycznia 2015 r., 13 lutego 2015 r., 27 listopada 2015 r., 28 grudnia 2015 r., 31 grudnia 2015 r., 9 września 2016 r. oraz 11 października 2016 r., a także stronie internetowej gazety, w których to artykułach zawarto nieprawdziwe i niesprawdzone informacje na temat sposobu świadczenia usług przez Pana Przemysława Rafała Chmurę, w czasie gdy wykonywał on zawód notariusza, oraz o rzekomych nieprawidłowościach, których miał się dopuścić przy świadczeniu tych usług. Mirosław Kwiatkowski zobowiązuje się również do poszanowania dóbr osobistych Pana Przemysława Rafała Chmury.”