wtorek, 07 lipca 2020.
Strona główna > Nauka > "Poważne naruszenie podstaw prawa"

"Poważne naruszenie podstaw prawa"

"Poważne naruszenie podstaw prawa"
Data publikacji: 2018-01-03 09:08
Ostatnia aktualizacja: 2019-08-25 18:46
Wywietleń: 1631 307862

Uruchomienie artykułu 7 Traktatu o Unii Europejskiej narusza prawo wspólnotowe - uważa Szczecińskie Towarzystwo Dialogu O Prawie. To gremium skupia prawników, którzy, w przeciwieństwie do większości przedstawicieli swojego środowiska, nie oceniają zmian w sądownictwie przeprowadzanych przez rząd jako zagrażających demokracji.

W komunikacie Towarzystwa przeczytamy: "Wdrożenie wobec Polski procedury przewidzianej artykułem 7 Traktatu o Unii Europejskiej jest poważnym naruszeniem podstaw prawa wspólnotowego: zasady pomocniczości, proporcjonalności i lojalnej współpracy. Zmiany zachodzące w Rzeczypospolitej Polskiej żadną miarą nie uzasadniają takiej interwencji, jaką podjęła Komisja Europejska. Jako prawnicy polscy codzienną pracą w naszej Ojczyźnie wypełniamy w praktyce zasadę praworządności, oczekując tego samego od urzędników i polityków zatrudnionych w strukturach Unii Europejskiej". Pod oświadczeniem podpisali się m.in. Bartłomiej Sochański, Agnieszka Dąbrowska, Zbigniew Bogucki, Katarzyna Bartanowicz, Michał Stankiewicz, Krzysztof Skarbek oraz Igor Frydrykiewicz.

Komisja Europejska na uruchomienie artykułu 7 zdecydowała się po raz pierwszy w historii. W najgorszym dla naszego kraju scenariuszu ta procedura mogłaby sie zakończyć odebraniem nam prawa do decydowania o sprawach dotyczących UE - ale aby tak się stało, potrzebna byłaby jednomyślność państw należących do wspólnoty, która na ten moment wydaje się mało prawdopodobna. Decyzja Komisji to reakcja na ustawy o sądownictwie, które, zdaniem urzędników UE, zagrażają niezależności wymiaru sprawiedliwości. ©℗

A. Sasinowski

Fot. Robert Wojciechowski

Komentarze

Taka sytuacja
A kto donosi na Swój własny kraj to nie nadaje się do jego reprezentowania. Za grosz honoru, kasa misiu, kasa. Przy urnach ich rozliczymy. Naród to My patrioci.
2018-01-03 14:32:51
zed
Bartłomiej Sochański i reszta najprawdopodobniej obsługują prawnie machloje PiSu
2018-01-03 13:14:09
Ja
Warto zapamiętać te kilka nazwisk tak na przyszłość.
2018-01-03 12:39:25
@Ojej!
To raczej te unijne komisje zasmradzają politykę w Europie . Za dużo frykasów zjadają siedzący na stołkach państwo ! Obniżyć im diety do poziomu średniej parlammentarnej w Europie .
2018-01-03 12:05:26
Ojej!
Znowu sochan puścił bąka.
2018-01-03 10:21:09

Dodaj komentarz

logo hejt stop
Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
16
na godz. 12:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
CZYTAJ WIĘCEJ

Filmy

#GaszynChallenge Kurier Szczeciński dla Franka Kępy

Sonda

Czy zagłosujesz w drugiej turze wyborów prezydenckich?

 

W Kurierze Szczecińskim
Pierwsza strona
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do eKuriera
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie