wtorek, 07 lipca 2020.
Strona główna > Świat > KE skierowała do Trybunału sprawę przeciw Polsce za uchodźców

KE skierowała do Trybunału sprawę przeciw Polsce za uchodźców

KE skierowała do Trybunału sprawę przeciw Polsce za uchodźców
Data publikacji: 2017-12-07 12:02
Ostatnia aktualizacja: 2018-06-18 22:47
Wywietleń: 1558 304126

Komisja Europejska skierowała do Trybunału Sprawiedliwości UE sprawę przeciwko Polsce, Węgrom i Czechom w związku z niewykonaniem przez te kraje decyzji o relokacji uchodźców.

– Komisja wszczęła przeciwko Republice Czeskiej, Węgrom i Polsce postępowania w sprawie uchybienia zobowiązaniom państwa członkowskiego. Odpowiedzi udzielone przez te trzy państwa członkowskie nie zostały uznane za zadowalające i Komisja postanowiła przejść do następnego etapu postępowania – przekazała w komunikacie KE.

Postanowienie o relokacji do 120 tys. uchodźców zostało przyjęte we wrześniu 2015 roku przez Radę UE, w której uczestniczyli unijni ministrowie spraw wewnętrznych. W przypadku tej decyzji zastosowano głosowanie większością głosów. Przeciwko kwotowemu rozmieszczeniu uchodźców były Czechy, Słowacja, Rumunia oraz Węgry. Polska odmówiła, podobnie jak Węgry, przyjmowania w ramach tej decyzji uchodźców. Czechy przyjęły bardzo niewielką liczbę.

Wiceszef KE Frans Timmermans przekonywał, że kraje te wciąż mają możliwość do wykazania się solidarnością, bo we Włoszech i Grecji nadal są uchodźcy, którzy kwalifikują się do przeniesienia.

(pap)

Na zdjęciu: Wiceszef KE Frans Timmermans

Fot. EPA/OLIVIER HOSLET 

Komentarze

Do... Hugo Fogo
Czyli tak jak w Kabarecie Pana Janka z Panem Kazikiem, odnosnie "wiecznego"... Dlug-u !!
2017-12-09 01:15:45
HogoFogo
W gospodarce rynkowej nie ma miejsca na solidarność. Tak przynajmniej uczył p. Leszek Balcerowicz.
2017-12-08 23:24:33
do @ Bogumiła
- „linkuje“ do http://www.epochtimes.de/politik/europa/granaten-gebrauch-keine-seltenheit-staatsanwaeltin-bezeichnet-schwedens-migrantenviertel-als-kriegszone-a2288034.html...... „Skoro Niemcy, Szwecja“ - poczytaj jak „skoro Niemcy“ piszą o Szwecji;... „Granaten-Gebrauch keine Seltenheit: Staatsanwältin bezeichnet Schwedens Migrantenviertel als „Kriegszone“.In Schwedens Migrantenviertel herrscht pure Gewalt. Schusswaffen- ja sogar Handgranaten-Gebrauch ist keine Seltenheit. Die schwedische Staatsanwältin Lisa Tamm spricht von "Kriegszonen".Der Stockholmer Vorort Rinkeby ist wie eine „Kriegszone“. Das sagt die leitende schwedische Staatsanwältin Lisa Tamm. „Rinkeby ist wie ein Kriegsgebiet. Wenn die Polizei dort arbeitet, tut sie das, was eine bewaffnete Armee tun würde“, so Tamm. Die schwedische Staatsanwältin ist ab 2018 für die Bekämpfung des organisierten Verbrechens im Land zuständig......Zobaczymy co zdziała w 2018 roku (jest wyznaczona przez rząd) ze „matkami z dzieśmi na ręku“.
2017-12-08 12:58:19
Pytanie... do "Bogu-mila"
A bylas/es w Niemczech, Francji czy Szwecji... by zobaczyc na wlasne oczy, co tam sie juz dzieje ??? A wiec nie wygaduj Glupot !! Tylko w tym roku, w calej Szwecji w porachunkach "Imigranckich Gangow" zginelo juz 31 Osob, a Imigrancka dzielnica w Sztokholmie o nazwie Rynkeby, zostala po 2 latach okreslona juz przez Szwedzka Policje jako "Krigszon" czyli tzw. "Strefa Wojenna"... gdzie Policja z Wielkim trudem "jako-tako i resztkami sil jeszcze sobie radzi"...?? Nie mowiac juz o 100-kach innych Problemow i Klopotow w calej Szwecji - zwiazanych z tymi Islamskimi Nachodzcami !! A Papiez jak chce, to niech Sobie po-sciaga Ich do Watykanu... i da Swiety Spokoj Polsce, nie pakujac Nasz Kraj "w Kolejne Bagno" !!
2017-12-08 02:13:10
Bogumiła
Skoro Niemcy, Szwecja i inne kraje mogą przyjmować uchodźców to przecież nasz kraj też powinien uszanować słowa papieża Franciszka abyśmy pomogli tym biednym ludziom uciekającym od wojny.
2017-12-07 18:19:36

Dodaj komentarz

logo hejt stop
Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
16
na godz. 12:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
CZYTAJ WIĘCEJ

Filmy

#GaszynChallenge Kurier Szczeciński dla Franka Kępy

Sonda

Czy zagłosujesz w drugiej turze wyborów prezydenckich?

 

W Kurierze Szczecińskim
Pierwsza strona
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do eKuriera
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie