poniedziałek, 21 maja 2018.
Strona główna > Świat > KE skierowała do Trybunału sprawę przeciw Polsce za uchodźców

KE skierowała do Trybunału sprawę przeciw Polsce za uchodźców

KE skierowała do Trybunału sprawę przeciw Polsce za uchodźców
Data publikacji: 2017-12-07 12:02
Ostatnia aktualizacja: 2018-05-18 02:51
Wywietleń: 898 304126

Komisja Europejska skierowała do Trybunału Sprawiedliwości UE sprawę przeciwko Polsce, Węgrom i Czechom w związku z niewykonaniem przez te kraje decyzji o relokacji uchodźców.

– Komisja wszczęła przeciwko Republice Czeskiej, Węgrom i Polsce postępowania w sprawie uchybienia zobowiązaniom państwa członkowskiego. Odpowiedzi udzielone przez te trzy państwa członkowskie nie zostały uznane za zadowalające i Komisja postanowiła przejść do następnego etapu postępowania – przekazała w komunikacie KE.

Postanowienie o relokacji do 120 tys. uchodźców zostało przyjęte we wrześniu 2015 roku przez Radę UE, w której uczestniczyli unijni ministrowie spraw wewnętrznych. W przypadku tej decyzji zastosowano głosowanie większością głosów. Przeciwko kwotowemu rozmieszczeniu uchodźców były Czechy, Słowacja, Rumunia oraz Węgry. Polska odmówiła, podobnie jak Węgry, przyjmowania w ramach tej decyzji uchodźców. Czechy przyjęły bardzo niewielką liczbę.

Wiceszef KE Frans Timmermans przekonywał, że kraje te wciąż mają możliwość do wykazania się solidarnością, bo we Włoszech i Grecji nadal są uchodźcy, którzy kwalifikują się do przeniesienia.

(pap)

Na zdjęciu: Wiceszef KE Frans Timmermans

Fot. EPA/OLIVIER HOSLET 

Komentarze

Do... Hugo Fogo
Czyli tak jak w Kabarecie Pana Janka z Panem Kazikiem, odnosnie "wiecznego"... Dlug-u !!
2017-12-09 01:15:45
HogoFogo
W gospodarce rynkowej nie ma miejsca na solidarność. Tak przynajmniej uczył p. Leszek Balcerowicz.
2017-12-08 23:24:33
do @ Bogumiła
- „linkuje“ do http://www.epochtimes.de/politik/europa/granaten-gebrauch-keine-seltenheit-staatsanwaeltin-bezeichnet-schwedens-migrantenviertel-als-kriegszone-a2288034.html...... „Skoro Niemcy, Szwecja“ - poczytaj jak „skoro Niemcy“ piszą o Szwecji;... „Granaten-Gebrauch keine Seltenheit: Staatsanwältin bezeichnet Schwedens Migrantenviertel als „Kriegszone“.In Schwedens Migrantenviertel herrscht pure Gewalt. Schusswaffen- ja sogar Handgranaten-Gebrauch ist keine Seltenheit. Die schwedische Staatsanwältin Lisa Tamm spricht von "Kriegszonen".Der Stockholmer Vorort Rinkeby ist wie eine „Kriegszone“. Das sagt die leitende schwedische Staatsanwältin Lisa Tamm. „Rinkeby ist wie ein Kriegsgebiet. Wenn die Polizei dort arbeitet, tut sie das, was eine bewaffnete Armee tun würde“, so Tamm. Die schwedische Staatsanwältin ist ab 2018 für die Bekämpfung des organisierten Verbrechens im Land zuständig......Zobaczymy co zdziała w 2018 roku (jest wyznaczona przez rząd) ze „matkami z dzieśmi na ręku“.
2017-12-08 12:58:19
Pytanie... do "Bogu-mila"
A bylas/es w Niemczech, Francji czy Szwecji... by zobaczyc na wlasne oczy, co tam sie juz dzieje ??? A wiec nie wygaduj Glupot !! Tylko w tym roku, w calej Szwecji w porachunkach "Imigranckich Gangow" zginelo juz 31 Osob, a Imigrancka dzielnica w Sztokholmie o nazwie Rynkeby, zostala po 2 latach okreslona juz przez Szwedzka Policje jako "Krigszon" czyli tzw. "Strefa Wojenna"... gdzie Policja z Wielkim trudem "jako-tako i resztkami sil jeszcze sobie radzi"...?? Nie mowiac juz o 100-kach innych Problemow i Klopotow w calej Szwecji - zwiazanych z tymi Islamskimi Nachodzcami !! A Papiez jak chce, to niech Sobie po-sciaga Ich do Watykanu... i da Swiety Spokoj Polsce, nie pakujac Nasz Kraj "w Kolejne Bagno" !!
2017-12-08 02:13:10
Bogumiła
Skoro Niemcy, Szwecja i inne kraje mogą przyjmować uchodźców to przecież nasz kraj też powinien uszanować słowa papieża Franciszka abyśmy pomogli tym biednym ludziom uciekającym od wojny.
2017-12-07 18:19:36

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
18
na godz. 18:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
Przez granice
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
Uber die grenzen
LESEN SIE MEHR

Filmy

Zwiedzanie z prezydentem
Opóźnienia na szczecińskim dworcu
Otwarcie groty
Poprzedni Następny

Nekrologi

kondolencje

Joannie Walczak
W Kurierze Szczecińskim
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do sklepu
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie
Cyfrowy
„Mirosław Kwiatkowski niniejszym przeprasza za bezprawne naruszenie dóbr osobistych Pana Przemysława Rafała Chmury, których to naruszeń dopuścił się w treści sporządzonych przez siebie artykułów pod tytułem: – „Biuro nieruchomości w przepompowni”, „Pośredników ci u nas dostatek”, „Wypaczone notarialne umowy”, „Notariusze naginali przepisy”, „Czarna dziesiątka mijającego roku”, „Chwasty tygodnia”, „Pośrednicy drwią z Temidy” oraz „Wyrok na notariusza” opublikowanych w Kurierze Szczecińskim odpowiednio w dniach 23 stycznia 2015 r., 13 lutego 2015 r., 27 listopada 2015 r., 28 grudnia 2015 r., 31 grudnia 2015 r., 9 września 2016 r. oraz 11 października 2016 r., a także stronie internetowej gazety, w których to artykułach zawarto nieprawdziwe i niesprawdzone informacje na temat sposobu świadczenia usług przez Pana Przemysława Rafała Chmurę, w czasie gdy wykonywał on zawód notariusza, oraz o rzekomych nieprawidłowościach, których miał się dopuścić przy świadczeniu tych usług. Mirosław Kwiatkowski zobowiązuje się również do poszanowania dóbr osobistych Pana Przemysława Rafała Chmury.”