poniedziałek, 24 czerwca 2019.
Strona główna > Wiadomości > Przeciwko Jerzemu Stępniowi i "Gazecie Wyborczej"

Przeciwko Jerzemu Stępniowi i "Gazecie Wyborczej"

Przeciwko Jerzemu Stępniowi i "Gazecie Wyborczej"
Data publikacji: 2017-04-13 15:15
Ostatnia aktualizacja: 2019-04-13 00:11
Wywietleń: 1275 238613

Bartłomiej Sochański jest jednym ze szczecińskich prawników, którzy podpisali pod oświadczeniem krytykującym Jerzego Stępnia, byłego prezesa Trybunału Konstytucyjnego, i "Gazetę Wyborczą". Nie spodobała im się relacja ze spotkania ze Stępniem w Szczecinie, podczas którego przekonywał, że prawnicy są "potężną armią", która może przeciwstawić się PiS-owi.

W oświadczeniu części szczecińskich prawników przeczytamy: "Nazwanie prawników: „potężną armią, która pokaże swoją siłę” przez Jerzego Stępnia oraz Gazetę Wyborczą (wydanie internetowe z 04.04.2017 r.) mija się z prawdą, zaś sugerowanie, że wszyscy prawnicy muszą się zjednoczyć dla wyrażania politycznych poglądów jest wysoce niestosowne. Nie jesteśmy ani „potężną armią”, ani „nadzwyczajną kastą”, nie stanowimy żadnej szczególnej politycznej wspólnoty. Przynależność do naszego zawodu wyznacza służba prawu jako sztuce stosowania tego co dobre i słuszne w regulacji stosunków między wolnymi obywatelami i ich organizacjami. Jesteśmy ludźmi o różnych poglądach, różnie też oceniamy naszą współczesność. Nie odczuwamy potrzeby jednoczenia się z Panem Jerzym Stępniem oraz Gazetą Wyborczą w walce o rzekomą wolność przeciwko legalnie ustanowionym organom Rzeczpospolitej. Gotowi jesteśmy natomiast jednoczyć się ze wszystkimi dla narodowej zgody oraz dla poprawy jakości prawa i stanu wymiaru sprawiedliwości w naszej Ojczyźnie".

Pod oświadczeniem oprócz Sochańskiego podpisali się m.in.: radca prawny dr Dorota Ambrożuk, adwokaci Igor Frydrykiewicz, Michał Lizak i inni.

(as)

Fot. Robert Stachnik

Komentarze

Maciej
W piątkowym Kurierze Szczecińskim to Lizak na Lizaku. A autor ten sam.
2017-04-14 12:08:30
Gość
Jest taka zasada: najpierw trzeba podać informację, potem można się do niej odnosić. W Kurierze nie widziałem relacji ze spotkania z Jerzym Stępniem.
2017-04-14 12:07:22
vera
Ilu szczecińskich pisowców obsługuje obecnie mecenas Sochański ?
2017-04-14 11:24:02
chemik
Bartłomiej Soachański dogadał się z PIS - ma stanowiska WYSOKOPŁATNE w spółkach, które przejął PIS. Sochański pewnie chce dla potomstwa nakupić mieszkań i gruntu, pieniądze są mu potrzebne. To cyniczne zachowanie.
2017-04-14 10:40:03
wstyd Panie Sochański
zostałeś zwykłym sługusem reżimu
2017-04-14 10:34:15
ll
@do przedmówców to są opłacane wpisy, nie ma sensu z nimi dyskutowac
2017-04-14 10:20:36
mecenas
A ile spółek Skarbu państwa jest Sochański radcą prawną za gruby szmał? ZCh Police i ANR, więc wchodzi władzy w cztery litery, bo pieniądz nie śmierdzi
2017-04-14 09:57:25
@Obysmy sie mylili ??
Adwokaci są od tego, żeby bronić klientów, a każdy obywatel w Polsce ma prawo do adwokata. Robienie adwokatowi zarzutu, że broni, jest głupie. Nawet najgorsi przestępcy i zwyrodnialcy mają prawo do adwokata. Czy to znaczy, że ten adwokat to zwyrodnialec?
2017-04-14 08:23:23
pytam
Sochański, za ile się sprzedałeś ?
2017-04-14 07:35:37
do przedmówców
Czytając te wypowiedzi, aż trudno uwierzyć, że ze Szczecina zrobił się taki ciemnogród. Kogo wy bronicie ludzie? Proszę dokładnie przeanalizować zasługi pana mecenasa jako prezydenta Szczecina, bo ja takowych nie znalazłem.
2017-04-13 23:19:57
Kasjer z "żabki"
Zawsze lubiłem Pana Prezydenta za fontannę "Bartłomiejkę" - jest naprawdę urokliwa.
2017-04-13 21:48:52
Anka
Prawnicy, którzy pragną przypodobać się władzy, są bardzo odważni i uczciwi. Wzorem jest dla nich Pan Piotrowicz. Moim zdaniem, takich prawników nie brakuje, a teraz zanosi się na to, że będzie ich przybywać.
2017-04-13 21:06:43
Obysmy sie mylili ??
A to nie jest ten Pan (?) ktory jakis czas temu bronil na Sprawie jednego z bylych Komendantow Milicji Obywatelskiej w Szczecinie ??
2017-04-13 20:56:10
wojtek
Wybiórcza i Stępień, jedni z największych beneficjentów extra przelewów, a to fundacyjki a to dobrze płatne reklamy spółek skarbu państwa, i tak to się kręciło...demokraci od siedmiu boleści.....
2017-04-13 20:36:47
IMER
Gola hop,hop.... Spoko podpisze się więcej.Będzie jak WAS na spędach KOD przychodzi, czyt. Komitetu Obrony Koryta.
2017-04-13 19:58:42
IMER
Do Jaro....Wiem, lepiej przykryć Nowaka Nitrasem?
2017-04-13 19:50:53
IMER
@ zak Widać po twoim marnym tekście wyraźnie, kim jesteś. KOD, ORMO, ZOMO lub ZBOWiD? Na 100%.!!!
2017-04-13 19:48:15
123
@zak Uwaga wykryto płatnego trolla
2017-04-13 19:45:30
xyz
To skutek działania fal elektromagnetycznych ? aż szkoda pisac..., a kiedys wydawalo sie ze to był dobry prezydenta miasta ,ale cos mu sie "porobiło" jak mawiał Pan Tosiek w serialu plebania :)
2017-04-13 19:44:53
Do: @zak
Chciałeś być dowcipny i inteligentny, a okazałeś się ignorantem ;)
2017-04-13 19:14:15
@zak
Niestety, takich przyzwoitych jest mniejszość. Zawsze znajdą się tacy jak pan Piotrowicz, czy pan Sochański, którzy wolą być blisko władzy. Cóż począć. Ci, którzy za komuny skazywali opozycję i nie widzieli nic złego w politycznych wyrokach znów są przy władzy. Smutne to jest. Zawsze znajdą się tacy, którzy żeby przypodobać się władzy, zrezygnują z przyzwoitości, licząc na inne profity. Wygodniej się idzie z władzą, rozdającą fanty. Wstyd włożyli w kieszeń i do przodu.
2017-04-13 18:28:14
Jaro
Przykryć Sochańskim Misiewicza. Kto to wymyślił?
2017-04-13 17:49:00
Gola
Ale ich się podpisało.
2017-04-13 17:44:26
A jednak są uczciwi prawnicy choć nieliczni!
Zawsze uważałem Mec.Bartłomieja Sochańskiego za uczciwego i prawego człowieka.
2017-04-13 17:43:18
Myk
Bo to obalimy jeszcze jedna butelczynę
2017-04-13 16:05:21
zak
Jednak są jeszcze uczciwi prawnicy, którzy potrafia głośno mówić o kłamstwach i działaniach antypolskich innych pseudoprawników opłacanych przez lewactwo światowe.
2017-04-13 15:23:40