sobota, 14 grudnia 2019.
Strona główna > Nauka > Pieniądze dla studentów i doktorantów

Pieniądze dla studentów i doktorantów

Pieniądze dla studentów i doktorantów
Data publikacji: 2018-06-21 14:36
Ostatnia aktualizacja: 2019-08-25 18:47
Wywietleń: 1609 334594

Dwóch studentów oraz czterech doktorantów otrzymało z rąk prezydenta Szczecina stypendia. Wyróżnieni studenci kształcą się w Akademii Morskiej oraz Pomorskim Uniwersytecie Medycznym. Wszyscy doktoranci reprezentują Zachodniopomorski Uniwersytet Technologiczny.

Program stypendialny prezydenta funkcjonuje od października 2010 roku i jest fragmentem działań związanych z projektem Akademicki Szczecin, realizowanym przez miasto wspólnie z lokalnymi uczelniami wyższymi. W czwartek stypendia otrzymali kolejni studenci oraz doktoranci biorący w nim udział.

- Cieszę się, że jest spore zainteresowanie tym projektem. Chcemy was jeszcze bardziej związać z miastem. Cieszymy się, że chcecie się tu uczyć i rozwijać. Mam nadzieję, że wasze projekty będą realizowane w biznesie i nauce - stwierdził Piotr Krzystek, prezydent Szczecina.

Stypendia otrzymało dwóch studentów - Aleksander Wolak z Akademii Morskiej i Jakub Rosik z Pomorskiego Uniwersytetu Medycznego oraz czterech doktorantów z Zachodniopomorskiego Uniwersytetu Technologicznego:  Karol Miądlicki, Paweł Herbin, Marcin Jasiewicz i Adrian Augustyniak.

- Cieszymy się, że wpłynęło tak dużo wniosków konkursowych. Nie mieliśmy żadnych kłopotów z wybraniem laureatów. Tym razem wśród nich nie znalazła się żadna pani. Ale tak się zdarzyło - powiedział prof. Stefan Berczyński z ZUT, przewodniczący komisji konkursowej.

Wysokość stypendium dla doktoranta wynosi 3 tys. zł brutto miesięcznie a dla studenta przyznawane jest w kwocie: 1 tys. zł brutto miesięcznie w okresie pierwszych 12 miesięcy, 1,2 tys. zł brutto miesięcznie od 13. do 24. miesiąca oraz 1,4 tys. zł brutto miesięcznie od 25. do 36. miesiąca pobierania stypendium.

Stypendia są wręczane dwa razy do roku. Do tej pory otrzymało je łącznie 246 stypendystów, w tym 120 studentów i 126 doktorantów. Najnowsza - 16. edycja programu rozpoczęła się w marcu br., a zakończyła w maju.©℗

(dar)

Fot. Dariusz GORAJSKI

Pieniądze dla studentów i doktorantów Pieniądze dla studentów i doktorantów Pieniądze dla studentów i doktorantów

Komentarze

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
3
na godz. 00:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
LESEN SIE MEHR

Filmy

Wielka Parada Mikołajów

Nekrologi

Sonda

Czy obowiązek tworzenia korytarza życia i jazdy na suwak zwiększą bezpieczeństwo na drogach?

 

W Kurierze Szczecińskim
Pierwsza strona
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do eKuriera
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie