sobota, 26 maja 2018.
Strona główna > Nauka > Najzdolniejsi otrzymali stypendia

Najzdolniejsi otrzymali stypendia

Najzdolniejsi otrzymali stypendia
Data publikacji: 2018-01-23 16:55
Ostatnia aktualizacja: 2018-01-26 08:44
Wywietleń: 1812 310750

Uroczystość wręczenia stypendiów prezydenta Szczecina dla studentów i doktorantów odbyła się 23 stycznia w siedzibie Urzędu Miasta. Nagrodzonych zostało osiem osób.

- Dzięki waszej wiedzy i zdobytym umiejętnościom Szczecin będzie mógł się rozwijać - zwrócił się do laureatów prezydent Piotr Krzystek. - Stypendyści tworzą trzon edukacji wyższej naszego miasta. W Polsce rynek jest bardzo konkurencyjny. Najlepsi studenci są ogromnie cenni. Mam nadzieję, że w przyszłości swoją karierę zawodową będziecie wiązali ze Szczecinem. Dziękuję za wasze osiągnięcia. Jest to sukces nas wszystkich. Liczymy na dalsze zaangażowanie. Gratuluję wytrwałości w zdobywaniu wiedzy oraz życzę wam dalszych sukcesów.

W ramach piętnastej edycji programu stypendialnego nagrodzeni przez prezydenta Krzystka zostali studenci: Horacy Muszyński (Akademia Sztuki), Paweł Grochocki (Zachodniopomorski Uniwersytet Technologiczny), Eric Kulbiej (Akademia Morska), Tomasz Machałowski (Pomorski Uniwersytet Medyczny). A także doktoranci z ZUT-u: Agata Wasak, Adrian Antosik, Agnieszka Kaczmarek, Izabela Irska.

Przypomnijmy, że program stypendialny Prezydenta Miasta Szczecina funkcjonuje od października 2010 roku i wpisuje się w działania związane z projektem Akademicki Szczecin realizowanym przez Miasto Szczecin wspólnie z uczelniami wyższymi. Jego podstawowym celem jest tworzenie warunków do budowania w Szczecinie społeczeństwa wiedzy, wspieranie pracy naukowej studentów i doktorantów, zapobieganie odpływowi z terenu miasta młodych zdolnych absolwentów szkół wyższych i naukowców oraz pomoc w pozyskaniu dla szczecińskiego środowiska naukowego kadr spoza miasta.

Wysokość stypendium dla doktoranta wynosi trzy tysiące zł brutto miesięcznie, natomiast dla studenta – od tysiąca do tysiąca czterystu złotych.

Kolejny nabór wniosków o stypendium rozpocznie się w marcu br.

(KK)

Na zdjęciu: Stypendia przyznane, czas na wspólne zdjęcie.

Fot. Ryszard Pakieser

Najzdolniejsi otrzymali stypendia Najzdolniejsi otrzymali stypendia Najzdolniejsi otrzymali stypendia Najzdolniejsi otrzymali stypendia Najzdolniejsi otrzymali stypendia

Komentarze

Pablos
A czegóżby absolwenci prestiżowych szczecińskich uczelni mieli szukać w zapyziałym poznaniu?!?
2018-01-26 05:11:13
poznaniak
i TAK POTEM DO POZNANIA PRZYJADA NA DALSZE NAUKI I EDUKCJE. KRZYSTKOWI MIASTO POZNAN ZWRÓCI TE STYPENDIA.
2018-01-24 14:20:43

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
18
na godz. 09:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
Przez granice
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
Uber die grenzen
LESEN SIE MEHR

Filmy

Różne odcienie filharmonii
Zwiedzanie z prezydentem
Opóźnienia na szczecińskim dworcu
Poprzedni Następny

Nekrologi

kondolencje

W Kurierze Szczecińskim
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do sklepu
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie
Cyfrowy
„Mirosław Kwiatkowski niniejszym przeprasza za bezprawne naruszenie dóbr osobistych Pana Przemysława Rafała Chmury, których to naruszeń dopuścił się w treści sporządzonych przez siebie artykułów pod tytułem: – „Biuro nieruchomości w przepompowni”, „Pośredników ci u nas dostatek”, „Wypaczone notarialne umowy”, „Notariusze naginali przepisy”, „Czarna dziesiątka mijającego roku”, „Chwasty tygodnia”, „Pośrednicy drwią z Temidy” oraz „Wyrok na notariusza” opublikowanych w Kurierze Szczecińskim odpowiednio w dniach 23 stycznia 2015 r., 13 lutego 2015 r., 27 listopada 2015 r., 28 grudnia 2015 r., 31 grudnia 2015 r., 9 września 2016 r. oraz 11 października 2016 r., a także stronie internetowej gazety, w których to artykułach zawarto nieprawdziwe i niesprawdzone informacje na temat sposobu świadczenia usług przez Pana Przemysława Rafała Chmurę, w czasie gdy wykonywał on zawód notariusza, oraz o rzekomych nieprawidłowościach, których miał się dopuścić przy świadczeniu tych usług. Mirosław Kwiatkowski zobowiązuje się również do poszanowania dóbr osobistych Pana Przemysława Rafała Chmury.”