sobota, 15 sierpnia 2020.
Strona główna > Nauka > Najzdolniejsi otrzymali stypendia

Najzdolniejsi otrzymali stypendia

Najzdolniejsi otrzymali stypendia
Data publikacji: 2018-01-23 16:55
Ostatnia aktualizacja: 2019-08-25 18:46
Wywietleń: 3454 310750

Uroczystość wręczenia stypendiów prezydenta Szczecina dla studentów i doktorantów odbyła się 23 stycznia w siedzibie Urzędu Miasta. Nagrodzonych zostało osiem osób.

- Dzięki waszej wiedzy i zdobytym umiejętnościom Szczecin będzie mógł się rozwijać - zwrócił się do laureatów prezydent Piotr Krzystek. - Stypendyści tworzą trzon edukacji wyższej naszego miasta. W Polsce rynek jest bardzo konkurencyjny. Najlepsi studenci są ogromnie cenni. Mam nadzieję, że w przyszłości swoją karierę zawodową będziecie wiązali ze Szczecinem. Dziękuję za wasze osiągnięcia. Jest to sukces nas wszystkich. Liczymy na dalsze zaangażowanie. Gratuluję wytrwałości w zdobywaniu wiedzy oraz życzę wam dalszych sukcesów.

W ramach piętnastej edycji programu stypendialnego nagrodzeni przez prezydenta Krzystka zostali studenci: Horacy Muszyński (Akademia Sztuki), Paweł Grochocki (Zachodniopomorski Uniwersytet Technologiczny), Eric Kulbiej (Akademia Morska), Tomasz Machałowski (Pomorski Uniwersytet Medyczny). A także doktoranci z ZUT-u: Agata Wasak, Adrian Antosik, Agnieszka Kaczmarek, Izabela Irska.

Przypomnijmy, że program stypendialny Prezydenta Miasta Szczecina funkcjonuje od października 2010 roku i wpisuje się w działania związane z projektem Akademicki Szczecin realizowanym przez Miasto Szczecin wspólnie z uczelniami wyższymi. Jego podstawowym celem jest tworzenie warunków do budowania w Szczecinie społeczeństwa wiedzy, wspieranie pracy naukowej studentów i doktorantów, zapobieganie odpływowi z terenu miasta młodych zdolnych absolwentów szkół wyższych i naukowców oraz pomoc w pozyskaniu dla szczecińskiego środowiska naukowego kadr spoza miasta.

Wysokość stypendium dla doktoranta wynosi trzy tysiące zł brutto miesięcznie, natomiast dla studenta – od tysiąca do tysiąca czterystu złotych.

Kolejny nabór wniosków o stypendium rozpocznie się w marcu br.

(KK)

Na zdjęciu: Stypendia przyznane, czas na wspólne zdjęcie.

Fot. Ryszard Pakieser

Najzdolniejsi otrzymali stypendia Najzdolniejsi otrzymali stypendia Najzdolniejsi otrzymali stypendia Najzdolniejsi otrzymali stypendia Najzdolniejsi otrzymali stypendia

Komentarze

Pablos
A czegóżby absolwenci prestiżowych szczecińskich uczelni mieli szukać w zapyziałym poznaniu?!?
2018-01-26 05:11:13
poznaniak
i TAK POTEM DO POZNANIA PRZYJADA NA DALSZE NAUKI I EDUKCJE. KRZYSTKOWI MIASTO POZNAN ZWRÓCI TE STYPENDIA.
2018-01-24 14:20:43

Dodaj komentarz

logo hejt stop
Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
26
na godz. 18:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Filmy

Iluminacje Szczecin 2020

Nekrologi

Sonda

Czy zaszczepisz się przeciwko koronawirusowi, gdy będzie taka możliwość?

W Kurierze Szczecińskim
Pierwsza strona
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do eKuriera
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie