środa, 23 maja 2018.
Strona główna > Wiadomości > Marszałek szuka artystów

Marszałek szuka artystów

Marszałek szuka artystów
Data publikacji: 2018-02-08 18:08
Ostatnia aktualizacja: 2018-02-14 22:46
Wywietleń: 756 313202

Artyści, którzy są absolwentami uczelni artystycznej lub studentami ostatniego roku i nie ukończyli 35. roku życia, mogą ubiegać się o stypendia artystyczne marszałka województwa zachodniopomorskiego. Troje młodych ludzi, których zadania zostaną najwyżej ocenione przez komisję, otrzyma po 12 tys. zł na ich realizację.

– Młodzi artyści mają niesamowite pomysły, właściwie na wszystkich płaszczyznach, na jakich można się realizować twórczo. Dla mnie za każdym razem to duża ekscytacja, kiedy poznaję stypendystów. Staramy się też, aby nasza współpraca nie kończyła się razem z wykonaniem stypendialnego projektu. Czekamy na wasze zgłoszenia – zachęca marszałek Olgierd Geblewicz.

Stypendia marszałka dla osób zajmujących się profesjonalnie twórczością artystyczną przyznawane są od 2006 r. Co roku przeznaczanych jest na ten cel 36 tys. zł.

Szczegóły dotyczące składania wniosków znajdują się na stronach Urzędu Marszałkowskiego Województwa Zachodniopomorskiego. W zeszłym roku stypendystami zostali Oskar Chmioła, który przeprowadził cykl wystąpień na żywo, które następnie zostały wydane w formie płyty wideo. Mateusz Czarnowski zrealizował projekt muzyczny „Nuty odzyskane”, a Krzysztof Popiołek przedstawił spektakl teatralny „Gęstość zaludnienia. Historia wybuchu”.

(as)

Fot. Ryszard PAKIESER

Komentarze

;)
Nieźli artyści to pracują w jednostkach podległych ;)
2018-02-08 20:14:04

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
21
na godz. 15:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
Przez granice
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
Uber die grenzen
LESEN SIE MEHR

Filmy

Zwiedzanie z prezydentem
Opóźnienia na szczecińskim dworcu
Otwarcie groty
Poprzedni Następny

Nekrologi

kondolencje

Joannie Walczak
W Kurierze Szczecińskim
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do sklepu
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie
Cyfrowy
„Mirosław Kwiatkowski niniejszym przeprasza za bezprawne naruszenie dóbr osobistych Pana Przemysława Rafała Chmury, których to naruszeń dopuścił się w treści sporządzonych przez siebie artykułów pod tytułem: – „Biuro nieruchomości w przepompowni”, „Pośredników ci u nas dostatek”, „Wypaczone notarialne umowy”, „Notariusze naginali przepisy”, „Czarna dziesiątka mijającego roku”, „Chwasty tygodnia”, „Pośrednicy drwią z Temidy” oraz „Wyrok na notariusza” opublikowanych w Kurierze Szczecińskim odpowiednio w dniach 23 stycznia 2015 r., 13 lutego 2015 r., 27 listopada 2015 r., 28 grudnia 2015 r., 31 grudnia 2015 r., 9 września 2016 r. oraz 11 października 2016 r., a także stronie internetowej gazety, w których to artykułach zawarto nieprawdziwe i niesprawdzone informacje na temat sposobu świadczenia usług przez Pana Przemysława Rafała Chmurę, w czasie gdy wykonywał on zawód notariusza, oraz o rzekomych nieprawidłowościach, których miał się dopuścić przy świadczeniu tych usług. Mirosław Kwiatkowski zobowiązuje się również do poszanowania dóbr osobistych Pana Przemysława Rafała Chmury.”