czwartek, 13 sierpnia 2020.
Strona główna > Wiadomości > Marszałek szuka artystów

Marszałek szuka artystów

Marszałek szuka artystów
Data publikacji: 2018-02-08 18:08
Ostatnia aktualizacja: 2019-07-09 12:02
Wywietleń: 1403 313202

Artyści, którzy są absolwentami uczelni artystycznej lub studentami ostatniego roku i nie ukończyli 35. roku życia, mogą ubiegać się o stypendia artystyczne marszałka województwa zachodniopomorskiego. Troje młodych ludzi, których zadania zostaną najwyżej ocenione przez komisję, otrzyma po 12 tys. zł na ich realizację.

– Młodzi artyści mają niesamowite pomysły, właściwie na wszystkich płaszczyznach, na jakich można się realizować twórczo. Dla mnie za każdym razem to duża ekscytacja, kiedy poznaję stypendystów. Staramy się też, aby nasza współpraca nie kończyła się razem z wykonaniem stypendialnego projektu. Czekamy na wasze zgłoszenia – zachęca marszałek Olgierd Geblewicz.

Stypendia marszałka dla osób zajmujących się profesjonalnie twórczością artystyczną przyznawane są od 2006 r. Co roku przeznaczanych jest na ten cel 36 tys. zł.

Szczegóły dotyczące składania wniosków znajdują się na stronach Urzędu Marszałkowskiego Województwa Zachodniopomorskiego. W zeszłym roku stypendystami zostali Oskar Chmioła, który przeprowadził cykl wystąpień na żywo, które następnie zostały wydane w formie płyty wideo. Mateusz Czarnowski zrealizował projekt muzyczny „Nuty odzyskane”, a Krzysztof Popiołek przedstawił spektakl teatralny „Gęstość zaludnienia. Historia wybuchu”.

(as)

Fot. Ryszard PAKIESER

Komentarze

;)
Nieźli artyści to pracują w jednostkach podległych ;)
2018-02-08 20:14:04

Dodaj komentarz

logo hejt stop
Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
14
na godz. 06:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Filmy

Rozbiórka Domu Marynarza

Nekrologi

Sonda

Czy szczecińska "Wenecja" doczeka się w końcu renowacji?

 

W Kurierze Szczecińskim
Pierwsza strona
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do eKuriera
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie