piątek, 15 listopada 2019.
Strona główna > Nauka > Studentka ZUT wśród najlepszych

Studentka ZUT wśród najlepszych

Studentka ZUT wśród najlepszych
Data publikacji: 2019-10-22 17:41
Ostatnia aktualizacja: 2019-10-25 11:20
Wywietleń: 727 423809

Hanna Gałuszka, studentka automatyki i robotyki z Wydziału Elektrycznego Zachodniopomorskiego Uniwersytetu Technologicznego w Szczecinie, znalazła się w gronie 25 najzdolniejszych studentek informatyki i kierunków pokrewnych. Firma Intel Technology przy współpracy z Fundacją Edukacyjną "Perspektywy" po raz piąty przyznała prestiżowe stypendia w programie „Nowe Technologie dla dziewczyn 2018”.

 - Jest to szczególny sukces, ponieważ na jedno miejsce chętnych było ponad 24 kandydatek z całej Polski! Jest to ogromne wyróżnienie, że w tak zaszczytnym gronie znalazła się studentka z naszego wydziału – podkreślił dziekan Wydziału Elektrycznego ZUT, prof. Krzysztof Okarma.

Przez najbliższy rok stypendystki otrzymają wsparcie finansowe i merytoryczne. Znajdą się pod opieką mentora lub mentorki doświadczonego pracownika firmy Intel. Otrzymają stypendium w wysokości 12 000 zło brutto, które pokryje część wydatków, jakie ponoszą w związku ze studiami. W wakacje zostaną zaproszone na staż do Gdańska, gdzie znajduje się największy ośrodek R&D Intela w Europie, lub do amerykańskiej siedziby firmy.

 „Nowe technologie dla dziewczyn” to pionierski program stypendialny dla młodych kobiet wiążących swoją przyszłość z branżą informatyczną. Celem programu jest udzielenie utalentowanym maturzystkom i studentkom wsparcia w nauce oraz w zakresie planowania i rozwoju kariery zawodowej w branży technologicznej. 

W Polsce tylko 14 proc. studentów informatyki to kobiety. W korporacjach technologicznych jest ich jeszcze mniej. Niedobór specjalistów z zakresu nowych technologii już teraz szacuje się w Polsce na 50 000, a w Europie do roku 2020 - na 1 milion.

(as)

Fot. ZUT

Na zdjęciu: Hanna Gałuszka - druga z lewej - znalazła się w gronie 25 najzdolniejszych studentek informatyki w Polsce.

 

Studentka ZUT wśród najlepszych Studentka ZUT wśród najlepszych

Komentarze

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
9
na godz. 00:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
LESEN SIE MEHR

Filmy

Z wielką flagą przez Szczecin

Sonda

Czy ścieżki wydeptane przez pieszych na trawnikach, poboczach i skwerach powinny być uwzględniane przez projektantów miejskich przestrzeni?

 

W Kurierze Szczecińskim
Pierwsza strona
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do eKuriera
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie