Wtorek 05 lipca 2022r. 
REKLAMA

Największa uczelnia w regionie rozpoczęła rekrutację

Data publikacji: 2022-06-06 20:09
Ostatnia aktualizacja: 2022-06-17 13:20
Największa uczelnia w regionie rozpoczęła rekrutację
W tym roku Uniwersytet Szczeciński podczas rekrutacji zwraca szczególną uwagę na młodych ludzi z Ukrainy. Fot. Sylwia Dudek  

Uniwersytet Szczeciński, największa uczelnia w regionie, rozpoczął rekrutację na studia. Na maturzystów czeka ponad 11 000 miejsc na 90 kierunkach studiów, w tym 12 nowych.

- Tak bogata oferta edukacyjna gwarantuje, że każdy z kandydatów znajdzie kierunek, który go interesuje, a w przyszłości zapewni mu pracę. Zależy nam, by nasi studenci zdobywali wiedzę i kompetencje, ale też rozwijali swoje pasje. W tym roku chcemy także zapewnić wsparcie podczas rekrutacji obcokrajowcom, w tym z Ukrainy, dlatego zdecydowaliśmy się uruchomić konsultacje i doradztwo dla cudzoziemców, także w języku ukraińskim - mówi rektor US prof. Waldemar Tarczyński.

Nowe kierunki na pierwszym stopniu to: administracja (studia pierwszego stopnia niestacjonarne), Business Management (studia stacjonarne), filologia hiszpańska (studia pierwszego stopnia niestacjonarne), gospodarka przestrzenna – studia inżynierskie (studia stacjonarne), komunikacja i psychologia w biznesie (studia stacjonarne), pedagogika opiekuńczo-wychowawcza (studia stacjonarne i niestacjonarne), pedagogika resocjalizacyjna (studia stacjonarne i niestacjonarne), polonistyczno-germanistyczne wspólne studia nauczycielskie (studia stacjonarne) oraz zarządzanie odnawialnymi źródłami energii (studia stacjonarne).

W ubiegłym roku największym wzięciem na US cieszyła się psychologia. O jedno miejsce walczyło ponad 4 kandydatów. Nie było też problemów ze zrekrutowaniem maturzystów na prawo, filologię angielską, finanse i rachunkowość, zarządzanie.

Co trzeba zrobić, by zostać studentem Uniwersytetu Szczecińskiego? Należy do 12 lipca dokonać rejestracji w systemie, wybrać kierunek studiów oraz dokonać opłaty rekrutacyjnej. Ogłoszenie wyników dla I naboru nastąpi 28 lipca. Jeśli liczba kandydatów przyjętych na studia w pierwszym naborze nie wyczerpie limitu miejsc na dany kierunek, uruchomione zostaną kolejne nabory.

Szczegółowe informacje dotyczące oferty kształcenia, terminów, procesu rekrutacji, wymaganych dokumentów i opłat znajdują się na stronach: kandydaci.usz.edu.pl, admissions.usz.edu.pl (strona z informacjami dla cudzoziemców) oraz e-rekrutacja.usz.edu.pl. 

Nabór prowadzą też inne szczecińskie uczelnie. 

(as)

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze

ja p....
2022-06-17 11:58:25
Czy na prawdę nikt nie rozumie, że wieszanie Ukraińskich flag na urzędach i innych obiektach publicznych to duża przeginka? Co to ma wspólnego z pomaganiem? Jeszcze jesteśmy Polską, więc szanujmy własną tożsamość narodową. ps: Ukraińcy już się u nas zadomowili, w parkach organizują coraz liczniejsze i coraz głośniejsze imprezy.
zazeł
2022-06-07 13:25:16
Czy pod koniec września będą łapanki?

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA