wtorek, 19 czerwca 2018.
Strona główna > Nauka > Morska inauguracja na Wałach Chrobrego

Morska inauguracja na Wałach Chrobrego [GALERIA]

Morska inauguracja na Wałach Chrobrego
Data publikacji: 2017-09-30 21:41
Ostatnia aktualizacja: 2017-11-23 18:52
Wywietleń: 2664 294560

Łącznie 3500 studentów rozpoczęło naukę w Akademii Morskiej w Szczecinie. Blisko tysiąc z nich to kobiety. Inauguracja nowego roku akademickiego była - tradycyjnie - bardzo widowiskowa. Głównym uroczystościom w sobotę (30 września) towarzyszyła defilada studentów na Wałach Chrobrego.

Pierwszy rok studiów stacjonarnych pierwszego stopnia rozpoczęło 775 osób.

- Studenci przyjeżdżają do nas z całej Polski - informuje Weronika Bulicz, rzecznik prasowy szczecińskiej AM. - Dominują osoby z Zachodniopomorskiego (60 proc.), ale są też przyjezdni z województw: lubuskiego, wielkopolskiego, śląskiego czy opolskiego.

Szczecińską AM wybierają też cudzoziemcy, jest ich 280.

- Pochodzą głównie z Ukrainy i Białorusi, ale też z Czech, Słowacji, Konga, Tunezji, Kanady, Włoch i Gruzji - wymienia W. Bulicz. - Wśród 130 cudzoziemców przyjętych w tym roku 16 osób rozpocznie naukę na kierunku Nawigacja w języku angielskim.

Nawigacja oraz Logistyka to obecnie najbardziej popularne kierunki na AM.

Sobotnie uroczystości zgromadziły krewnych i bliskich przyszłych marynarzy. Na trybunie honorowej natomiast zebrali się przedstawiciele władz AM i innych szczecińskich uczelni, Ministerstwa Gospodarki Morskiej i Żeglugi Śródlądowej, parlamentarzyści, samorządowcy oraz reprezentanci instytucji i firm z branży morskiej, a także duchowieństwa. Inaugurację uświetnił Chór AM w Szczecinie. Rektor morskiej uczelni, dr hab. Wojciech Ślączka przypomniał, że w ciągu 70 lat istnienia przeszła ona wiele przemian. Z kolei wiceminister gospodarki morskiej Grzegorz Witkowski mówił m.in. o wyzwaniach czekających branżę.

- Żeby je wszystkie zrealizować, potrzebujemy wykwalifikowanych, wszechstronnie wykształconych kadr - zwrócił się do studentów. - Zrobimy wszystko, abyście mogli budować swoje kariery i rozwijać pasje związane z morzem. A wy zróbcie wszystko, aby Polska była z was dumna.

Studenci pierwszego roku złożyli uroczyste ślubowanie. Wręczono listy gratulacyjne i nagrody dla najlepszych studentów i absolwentów. Wyróżnienia i medale otrzymali też pracownicy AM.

Dodajmy, że w piątek (29 września) wieczorem uroczystości z okazji inauguracji roku akademickiego 2017/18 odbyły się przy pomniku "Tym, którzy nie powrócili z morza" na Cmentarzu Centralnym w Szczecinie.

Tekst i fot. (ek)

 

Morska inauguracja na Wałach Chrobrego Morska inauguracja na Wałach Chrobrego Morska inauguracja na Wałach Chrobrego Morska inauguracja na Wałach Chrobrego Morska inauguracja na Wałach Chrobrego Morska inauguracja na Wałach Chrobrego Morska inauguracja na Wałach Chrobrego Morska inauguracja na Wałach Chrobrego Morska inauguracja na Wałach Chrobrego Morska inauguracja na Wałach Chrobrego Morska inauguracja na Wałach Chrobrego Morska inauguracja na Wałach Chrobrego Morska inauguracja na Wałach Chrobrego Morska inauguracja na Wałach Chrobrego Morska inauguracja na Wałach Chrobrego Morska inauguracja na Wałach Chrobrego Morska inauguracja na Wałach Chrobrego Morska inauguracja na Wałach Chrobrego Morska inauguracja na Wałach Chrobrego Morska inauguracja na Wałach Chrobrego Morska inauguracja na Wałach Chrobrego Morska inauguracja na Wałach Chrobrego Morska inauguracja na Wałach Chrobrego Morska inauguracja na Wałach Chrobrego Morska inauguracja na Wałach Chrobrego Morska inauguracja na Wałach Chrobrego Morska inauguracja na Wałach Chrobrego Morska inauguracja na Wałach Chrobrego Morska inauguracja na Wałach Chrobrego Morska inauguracja na Wałach Chrobrego Morska inauguracja na Wałach Chrobrego Morska inauguracja na Wałach Chrobrego Morska inauguracja na Wałach Chrobrego Morska inauguracja na Wałach Chrobrego Morska inauguracja na Wałach Chrobrego Morska inauguracja na Wałach Chrobrego Morska inauguracja na Wałach Chrobrego Morska inauguracja na Wałach Chrobrego Morska inauguracja na Wałach Chrobrego Morska inauguracja na Wałach Chrobrego Morska inauguracja na Wałach Chrobrego Morska inauguracja na Wałach Chrobrego Morska inauguracja na Wałach Chrobrego Morska inauguracja na Wałach Chrobrego Morska inauguracja na Wałach Chrobrego Morska inauguracja na Wałach Chrobrego Morska inauguracja na Wałach Chrobrego Morska inauguracja na Wałach Chrobrego

Komentarze

A gdzie jest polska
flota?
2017-10-01 19:47:41

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
15
na godz. 00:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
Przez granice
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
Uber die grenzen
LESEN SIE MEHR

Filmy

Finalistki Gryfii na plenerze cz.2
Finalistki Gryfii na plenerze literackim
Plener literacki wystartował
Poprzedni Następny

Nekrologi

W Kurierze Szczecińskim
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do sklepu
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie
Cyfrowy