niedziela, 22 lipca 2018.
Strona główna > Nauka > Pomogą w matematyce

Pomogą w matematyce

Pomogą w matematyce
Data publikacji: 2017-07-11 18:52
Ostatnia aktualizacja: 2017-11-23 18:52
Wywietleń: 1087 274671

Akademia Morska w Szczecinie zaprasza zainteresowanych maturzystów na bezpłatny kurs z matematyki, przygotowujący do poprawkowego egzaminu maturalnego. Zgłosić się może każdy, na zajęcia nie obowiązują zapisy.
 
Zajęcia będą odbywać się od 7 do 18 sierpnia, od poniedziałku do piątku w godzinach od 10:00 do 13:00, w sali nr 19 w gmachu głównym  AM przy Wałach Chrobrego 1-2. Kontynuowanie kursu jest dobrowolne – nie trzeba uczestniczyć we wszystkich zajęciach. Kurs poprowadzi dr hab. Lech Kasyk, prof. AM, kierownik Zakładu Matematyki.

– Uczniowie, którzy nie zdają matury, co roku mają podobny problem: boją się matematyki – mówi Lech Kasyk. – By zdać egzamin trzeba przede wszystkim pokonać ten strach i rozwiązywać jak najwięcej zadań, ćwiczenie umiejętności to klucz do sukcesu.

Podczas intensywnego kursu uczniowie będą więc ćwiczyć rozwiązywanie zadań, przerobią materiał ze wszystkich dziedzin określonych wymogami Ministra Edukacji, a – co najważniejsze – będą też mogli o wszystko zapytać, by rozwiać swoje wątpliwości.
Kurs jest kontynuacją akcji Pitagoras 2017, tj. maturalnego kursu przygotowawczego z matematyki, który AM prowadzi od lutego tego roku. Ci, którym nie powiodło się w pierwszym terminie, mogą skorzystać z pomocy również teraz – przed egzaminem poprawkowym. Kursy Pitagoras to corocznie wznawiany projekt, którego początki sięgają 2009 roku.

Na zdjęciu: Zajęcia na AM prowadzi prof. Lech Klasyk.

(as)

 

Komentarze

nauka
Przyszli studenci raczej nie mają motywacji do nauki, skoro widzą, że na uczelniach wykładowcami (profesorami) są osoby, które były miernymi studentami, ale na szczęście miały odpowiednich rodziców. Potem tworzą się klany, które w połączeniu ze stopniami naukowymi "zdobywanymi" na wschodzie robią złą opinię prawdziwym naukowcom.
2017-07-12 07:16:57

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
20
na godz. 09:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
LESEN SIE MEHR

Filmy

Flis przypłynął do Szczecina
Zjazd Młodych Gwiazd 2018 i „Siedem życzeń”
Różankowe urodziny Szczecina
Poprzedni Następny

Nekrologi

kondolencje

Józef Miszczuk
W Kurierze Szczecińskim
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do sklepu
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie
Cyfrowy