Niedziela, 23 czerwca 2024 r. 
REKLAMA

Gliński wręczył indeksy

Data publikacji: 13 października 2016 r. 14:13
Ostatnia aktualizacja: 09 lipca 2019 r. 11:17
Gliński wręczył indeksy
Piotr Gliński i Dariusz Dyczewski, rektor Akademii Sztuki wręczają indeksy studentom. Fot. Dariusz GORAJSKI  

Akademia Sztuki w Szczecinie zainaugurowała nowy rok akademicki. W uroczystościach wziął udział prof. Piotr Gliński, minister kultury i dziedzictwa narodowego.

Szczecińska uczelnia artystyczna rozpoczyna siódmy rok akademicki w swojej historii. Dziś liczy około sześciuset pięćdziesięciu studentów, którzy kształcą się na czterech wydziałach. Podczas uroczystości studentom, którzy najlepiej zdali egzaminy wstępne na swoje kierunki indeksy wręczył Piotr Gliński, wicepremier i minister kultury i dziedzictwa narodowego. Wyróżniono także najlepszych studentów i absolwentów, awansowano pedagogów. Wykład inauguracyjny „Być komuś mistrzem w świecie sztuki” wygłosił Marek Dyżewski.

Piotr Gliński przypomniał m.in. o decyzji swojego resortu w sprawie zakupu dla Akademii Sztuki budynku dawnego pałacu Ziemstwa Pomorskiego, gmachu postawionego w ostatnich latach XIX w., ulokowanego dziś przy al. Niepodległości w Szczecinie. Zabytek należał do banku PKO BP, do 2014 roku mieściła się w nim jego siedziba. Po przeprowadzce oddziału do biurowca przy Bramie Portowej pałac wystawiony został na sprzedaż. - Podpisaliśmy już umowę wstępną. To będzie nowa siedziba uczelni, a także centrum życia artystycznego w Szczecinie. Współczesne gospodarki rozwijają się w dużej mierze dzięki kulturze - mówi P. Gliński. W przyszłym roku w budżecie państwa na kulturę ma zostać przeznaczonych 226 mln zł, co stanowi około procenta finansów państwa. ©℗

(szymw)

Na zdjęciu: Piotr Gliński i Dariusz Dyczewski, rektor Akademii Sztuki wręczają indeksy studentom.

Fot. Dariusz GORAJSKI

 

   

 

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze

Ewa
2016-10-13 15:53:12
Dobra wiadomość dla Szczecina!

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA