środa, 01 kwietnia 2020.
Strona główna > Nauka > Machaliński znowu został rektorem PUM

Machaliński znowu został rektorem PUM

Machaliński znowu został rektorem PUM
Data publikacji: 2020-03-18 12:51
Ostatnia aktualizacja: 2020-03-19 01:45
Wywietleń: 1156 447962

Profesor Bogusław Machaliński został ponownie wybrany na funkcję rektora Pomorskiego Uniwersytetu Medycznego w Szczecinie. Będzie stał na czele tej uczelni - najlepszej w regionie wedle rankingu "Perspektyw" - do roku 2024. Był jedynym kandydatem.

W głosowaniu wzięło udział 220 osób, na 297 uprawnionych.  Decyzja o przeprowadzeniu wyborów poprzedzona była szeroką konsultacją - informuje PUM - w tym z Kryzysowym Zespołem Epidemiologicznym. Zaważyła o niej "aktualna na ten moment – stabilna sytuacja epidemiczna panująca w Szczecinie, ustawowa procedura rozpoczętych jeszcze w lutym wyborów, a także istotna potrzeba zachowania bezpieczeństwa i ciągłości zarządzania uczelnią w tym trudnym okresie".

Pod rządami prof. Machalińskiego uczelnia otrzymała m.in. 560 milionów rządowej dotacji. To największe finansowe wsparcie od państwa w historii PUM. Pieniądze są przeznaczone m.in. na budowę nowoczesnego Uniwersyteckie Centrum Onkologii oraz Oddziału Pediatrii i Żywienia o zasięgu ponadregionalnym, przebudowę i modernizację Oddziału Hematologii i Onkologii Dziecięcej, utworzenie Centrum Chirurgii Nowotworów Głowy i Szyi.©℗

(as)

Fot. Ryszard Pakieser

 

Komentarze

SENIOR
O ZDROWIU SENIORÓW NIE POMYŚLANO. A TYLE SIĘ TERAZ O NAS MÓWI. SZKODA, ZE TO TYLKO SŁOWA. NAWET W TAKICH CZASACH DRAMATYCZNYCH HISTORIA NICZEGO ELIT NIE UCZY. A SENIORAMI BĘDĄ WSZYSCY. LICZY SIĘ TYLKO MŁODOŚĆ I DOBRA KONSUMPCJA. MIŁE ZŁEGO POCZĄTKI, LECZ KONIEC ŻAŁOSNY. SMUTNE.
2020-03-19 01:33:38

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
7
na godz. 15:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
CZYTAJ WIĘCEJ

Filmy

Koronawirus w Szczecinie

Nekrologi

Gazetki promocyjne

Sonda

Czy wprowadzone przez rząd nowe zasady bezpieczeństwa skutecznie ograniczą rozprzestrzenianie się epidemii koronawirusa w Polsce?

 

W Kurierze Szczecińskim
Pierwsza strona
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do eKuriera
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie