środa, 01 kwietnia 2020.
Strona główna > Nauka > PUM reaguje na koronawirusa

PUM reaguje na koronawirusa

PUM reaguje na koronawirusa
Data publikacji: 2020-03-10 17:12
Wywietleń: 958 446930

W związku z epidemią koronawirusa Pomorski Uniwersytet Medyczny w Szczecinie powołał Kryzysowy Zespół Epidemiologiczny. Zmodyfikował także formy niektórych zajęć.

W komunikacie uczelni przeczytamy: "Zajęcia w Uniwersyteckiej Klinice Stomatologicznej PUM, w ramach których przewidziana była praca z pacjentem zostaną zastąpione inną formą zajęć. Zajęcia umiejscowione w Samodzielnym Publicznym Wojewódzkim Szpitalu Zespolonym w Szczecinie przy ul. Arkońskiej odbędą się w innych miejscach (w szczególności w Centrum Symulacji Medycznej) w formie seminariów. Zajęcia, w ramach których przewidziane jest korzystanie ze środków ochrony osobistej (jednorazowe fartuchy i maseczki ochronne) odbędą się w innej formie, w szczególności w postaci seminariów lub ćwiczeń warsztatowych".
Ponadto studentom pochodzącym z Włoch PUM zaleca, aby nie podróżowali do ojczyzny. Studenci, którzy mimo to pojadą do Włoch, mogą nie zostać dopuszczeni do zajęć po powrocie. Studenci z innych krajów, w których odnotowano przypadki koronawirusa, także powinni zrezygnować z podróży. 

Uczelnia wstrzymuje wyjazdy zagraniczne na konferencje i sympozja. Wstrzymuje także swój udział w Dniach Otwartych z udziałem uczniów szkół średnich z regionu województwa zachodniopomorskiego.

(as)

Fot. Ryszard Pakieser

Komentarze

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
7
na godz. 15:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
CZYTAJ WIĘCEJ

Filmy

Koronawirus w Szczecinie

Nekrologi

Gazetki promocyjne

Sonda

Czy wprowadzone przez rząd nowe zasady bezpieczeństwa skutecznie ograniczą rozprzestrzenianie się epidemii koronawirusa w Polsce?

 

W Kurierze Szczecińskim
Pierwsza strona
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do eKuriera
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie