środa, 01 kwietnia 2020.
Strona główna > Nauka > Studencie, możesz pomóc w walce z pandemią

Studencie, możesz pomóc w walce z pandemią

Studencie, możesz pomóc w walce z pandemią
Data publikacji: 2020-03-13 14:09
Wywietleń: 478 447375

Parlament Studentów Pomorskiego Uniwersytetu Medycznego w Szczecinie organizuje wśród studentów wolontariuszy, który mogliby przydać się w szpitalach. O pomoc przyszłych lekarzy w obliczu pandemii apelował też rektor tej uczelni, prof. Bogusław Machaliński.

- W związku z wyjątkową sytuacją w Polsce, spowodowaną wzmożonym ryzykiem epidemiologicznym związanym z wirusem zapotrzebowanie placówek opieki zdrowotnej na personel medyczny znacznie wzrosło. W związku z powyższym poszukujemy wolontariuszy, którzy wesprą szczecińskie szpitale - z takim apelem zwrócił się do swoich koleżanek i kolegów Jakub Pawlik, przewodniczący parlamentu studenckiego PUM.

Wolontariusze są potrzebni w szpitalach przy ul. Unii Lubelskiej i na Pomorzanach. Pracowaliby jako pomoc w blokach operacyjnych i oddziałach, przy transporcie pacjentów, mogą wykonywać pomiary ekg i tym podobne czynności.

Co ważne: nie chodzi o aktywności związane z pacjentami chorymi na koronawirusa czy w miejscach objętych kwarantanną.

Wcześniej do studentów zwrócił się rektor PUM: "Do Studentów, szczególnie stojących na progu ukończenia studiów lekarskich, pielęgniarstwa, ratownictwa medycznego apelujemy, aby hojnie odpowiadali Państwo na prośby o włączenie się w formie wolontariatu i zaangażowanie w zapewnienie sprawnej organizacji stabilnej i profesjonalnej opieki medycznej dla mieszkańców naszego miasta i województwa zachodniopomorskiego".

Wszyscy chętni znajdą szczegółowe informacje na stronie internetowej PUM. Rejestrować się mogą pod adresem: https://forms.gle/Lrn8hNDPafFLueaG8

(as)

Fot. Ryszard Pakieser

Komentarze

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
7
na godz. 15:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
CZYTAJ WIĘCEJ

Filmy

Koronawirus w Szczecinie

Nekrologi

Gazetki promocyjne

Sonda

Czy wprowadzone przez rząd nowe zasady bezpieczeństwa skutecznie ograniczą rozprzestrzenianie się epidemii koronawirusa w Polsce?

 

W Kurierze Szczecińskim
Pierwsza strona
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do eKuriera
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie