Piątek 03 grudnia 2021r. 
REKLAMA

Studencie, możesz pomóc w walce z pandemią

Data publikacji: 2020-03-13 14:09
Ostatnia aktualizacja: 2020-07-01 17:53
Studencie, możesz pomóc w walce z pandemią
 

Parlament Studentów Pomorskiego Uniwersytetu Medycznego w Szczecinie organizuje wśród studentów wolontariuszy, który mogliby przydać się w szpitalach. O pomoc przyszłych lekarzy w obliczu pandemii apelował też rektor tej uczelni, prof. Bogusław Machaliński.

- W związku z wyjątkową sytuacją w Polsce, spowodowaną wzmożonym ryzykiem epidemiologicznym związanym z wirusem zapotrzebowanie placówek opieki zdrowotnej na personel medyczny znacznie wzrosło. W związku z powyższym poszukujemy wolontariuszy, którzy wesprą szczecińskie szpitale - z takim apelem zwrócił się do swoich koleżanek i kolegów Jakub Pawlik, przewodniczący parlamentu studenckiego PUM.

Wolontariusze są potrzebni w szpitalach przy ul. Unii Lubelskiej i na Pomorzanach. Pracowaliby jako pomoc w blokach operacyjnych i oddziałach, przy transporcie pacjentów, mogą wykonywać pomiary ekg i tym podobne czynności.

Co ważne: nie chodzi o aktywności związane z pacjentami chorymi na koronawirusa czy w miejscach objętych kwarantanną.

Wcześniej do studentów zwrócił się rektor PUM: "Do Studentów, szczególnie stojących na progu ukończenia studiów lekarskich, pielęgniarstwa, ratownictwa medycznego apelujemy, aby hojnie odpowiadali Państwo na prośby o włączenie się w formie wolontariatu i zaangażowanie w zapewnienie sprawnej organizacji stabilnej i profesjonalnej opieki medycznej dla mieszkańców naszego miasta i województwa zachodniopomorskiego".

Wszyscy chętni znajdą szczegółowe informacje na stronie internetowej PUM. Rejestrować się mogą pod adresem: https://forms.gle/Lrn8hNDPafFLueaG8

(as)

Fot. Ryszard Pakieser

REKLAMA
REKLAMA

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA