wtorek, 07 lipca 2020.
Strona główna > Nauka > III Kamieński Weekend Modelarski

III Kamieński Weekend Modelarski

III Kamieński Weekend Modelarski
Data publikacji: 2019-10-19 14:33
Ostatnia aktualizacja: 2019-10-25 11:20
Wywietleń: 884 423258

W Kamieniu Pomorskim odbywa się III Kamieński Weekend Modelarski. Można tu obejrzeć modele kolejowe, samochodowe i lotnicze. Dzieci i dorośli biorą udział w warsztatach. Inicjatorem kolejnej edycji jest Park Kolejek i Miniatur w Dziwnowie.

Modelarze spotkali się w hali widowiskowo-sportowej. W sobotę - podczas pierwszego dnia Weekendu Modelarskiego - można obejrzeć wystawę modeli stworzonych przez Zachodniopomorski Klub Modelarzy Kolejowych. 

Na uczestników czekają również atrakcje takie jak przeprowadzony przez grupę RC DRIFT POKAZY drift modelami samochodów, wyścig na torze modelami samochodów (sklep modelarski RCTRAX Szczecin) oraz akrobacje modelami latającymi zaprezentowane przez sekcję modelarską Areoklubu Szczecińskiego. 

Prócz atrakcji w postaci pokazów odbywają się warsztaty. Można się na nich nauczyć obsługi areografu, zbudować makiety kolejowe, modele kartonowe oraz model latający. Jest też możliwość zbudowania własnego latawca lub balonu na ogrzane powietrze. 

 
 Fot. Łukasz Szeląg

 

W niedzielę - drugiego dnia wydarzenia - tradycyjnie odbędą się zawody modeli szybowców w 5 kategoriach wiekowych. Wśród konkurencji jest zbudowanie własnego modelu i rzut nim. Rejestracja zawodników rozpocznie się o godzinie 12:00. 

Wydarzenia, które organizowane jest przez Kamieński Dom Kultury i Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji, wspólnie z modelarzami Tomaszem Mazurkiem i Bartłomiejem Piaścikiem, potrwa w sobotę do g. 18, a w niedzielę w godz. 10-16. Udział w imprezie jest bezpłatny. 

(p)

Fot. Łukasz Szeląg

Komentarze

Dodaj komentarz

logo hejt stop
Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
14
na godz. 21:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Filmy

#GaszynChallenge Kurier Szczeciński dla Franka Kępy

Sonda

Czy zagłosujesz w drugiej turze wyborów prezydenckich?

 

W Kurierze Szczecińskim
Pierwsza strona
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do eKuriera
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie