poniedziałek, 20 stycznia 2020.
Strona główna > Wiadomości > Święto modelarstwa w Szczecinie

Święto modelarstwa w Szczecinie

Święto modelarstwa w Szczecinie
Data publikacji: 2015-10-02 14:36
Ostatnia aktualizacja: 2019-07-09 10:41
Wywietleń: 1819 25520

Najpiekniejsze modele kartonowe i plastikowe z całej polski będzie można zobaczyć w sobotę i niedzielę w szczecińskim Muzeum Techniki i Komunikacji. Trwa V Festiwal Modelarski „Paprykarz 2015.

MODELARZE będą rywalizować o Puchar Marszałka Województwa Zachodniopomorskiego. Organizatorami wydarzenia są: Szczeciński Paprykarz Modelarski i Towarzystwo Przyjaciół Dzieci ZOR w Szczecinie. W czasie trwania festiwalu zostanie rozegrany konkurs modelarski. W 3 kategoriach wiekowych (młodzik do lat 13, junior do lat 18 oraz senior powyżej 18 lat) wyodrębnione zostaną następujące klasy konkursowe: modele kartonowe, plastikowe i modele freestylowe. Poszczególne klasy zostaną podzielone na podgrupy. Dodatkowo oprócz regulaminowych kategorii modelarskich odbędzie się: konkurs modeli plastikowych „pojazdy wojskowe skala 1/35" oraz „samoloty wojskowe skala 1/48 i 1/32", a także dla modeli kartonowych „Daleki Wschód 1938-45".

Celem wydarzenia jest popularyzacja modelarstwa kartonowego i plastikowego. Paprykarz integruje środowiska zainteresowane tą działalnością w całym kraju, a także poza jego granicami.

Wystawę modeli można oglądać za darmo 3 i 4 października od godz. 10 (w sobotę do godz. 18, w niedzielę do godz. 13 - wówczas rozpoczyna się wręczanie nagród). Wstęp na pozostałe wystawy w Muzeum Techniki wymaga w ten weekend biletu, jednak będzie on tańszy, zamiast 10 zł - 5 zł. „Kurier" objął Paprykarz patronatem medialnym.

(szymw)

Komentarze

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
4
na godz. 12:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
LESEN SIE MEHR

Filmy

Hardcorowe Serce II

Nekrologi

Sonda

Czy cieszą Cię wiosenne temperatury w styczniu?

 

W Kurierze Szczecińskim
Pierwsza strona
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do eKuriera
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie