Czwartek, 13 czerwca 2024 r. 
REKLAMA

Święto modelarstwa w Szczecinie

Data publikacji: 02 października 2015 r. 14:36
Ostatnia aktualizacja: 11 kwietnia 2021 r. 15:29
Święto modelarstwa w Szczecinie
 

Najpiekniejsze modele kartonowe i plastikowe z całej polski będzie można zobaczyć w sobotę i niedzielę w szczecińskim Muzeum Techniki i Komunikacji. Trwa V Festiwal Modelarski „Paprykarz 2015.

MODELARZE będą rywalizować o Puchar Marszałka Województwa Zachodniopomorskiego. Organizatorami wydarzenia są: Szczeciński Paprykarz Modelarski i Towarzystwo Przyjaciół Dzieci ZOR w Szczecinie. W czasie trwania festiwalu zostanie rozegrany konkurs modelarski. W 3 kategoriach wiekowych (młodzik do lat 13, junior do lat 18 oraz senior powyżej 18 lat) wyodrębnione zostaną następujące klasy konkursowe: modele kartonowe, plastikowe i modele freestylowe. Poszczególne klasy zostaną podzielone na podgrupy. Dodatkowo oprócz regulaminowych kategorii modelarskich odbędzie się: konkurs modeli plastikowych „pojazdy wojskowe skala 1/35" oraz „samoloty wojskowe skala 1/48 i 1/32", a także dla modeli kartonowych „Daleki Wschód 1938-45".

Celem wydarzenia jest popularyzacja modelarstwa kartonowego i plastikowego. Paprykarz integruje środowiska zainteresowane tą działalnością w całym kraju, a także poza jego granicami.

Wystawę modeli można oglądać za darmo 3 i 4 października od godz. 10 (w sobotę do godz. 18, w niedzielę do godz. 13 - wówczas rozpoczyna się wręczanie nagród). Wstęp na pozostałe wystawy w Muzeum Techniki wymaga w ten weekend biletu, jednak będzie on tańszy, zamiast 10 zł - 5 zł. „Kurier" objął Paprykarz patronatem medialnym.

(szymw)

REKLAMA
REKLAMA

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA