Piątek, 01 grudnia 2023 r. 
-5 szczecin
REKLAMA

Kolejki przyciągnęły małych i dużych chłopców [GALERIA, FILM]

Data publikacji: 09 lutego 2019 r. 22:45
Ostatnia aktualizacja: 09 lipca 2019 r. 12:32
Kolejki przyciągnęły małych i dużych chłopców
 

Jeszcze w niedzielę (10 lutego) będzie można oglądać modele pociągów. Wystawa Makiet Kolejowych czynna będzie w godzinach od 10 do 14 w hali sportowej Zespołu Szkół nr 4 im. Armii Krajowej przy ul. Kusocińskiego w Szczecinie.

W sobotę na prezentację minikolejek przybyły tłumy szczecinian. Było warto. "Szlaki kolejowe" uatrakcyjniły modele domów, drzewa itp. Wszystko przygotowano tak, aby otoczenie było jak najbardziej naturalne. Modele zmniejszono w skali 1:87 lub 1:120. Pokazano także modele samochodów i samolotów. W kąciku było całe miasteczko wykonane z kloców Lego. Jeździły też Legopociągi.

Na stoiskach z materiałami i akcesoriami modelarskimi można też kupić zminiaturyzowane lokomotywy i wagony. Nic więc dziwnego, że w sali gimnastycznej pojawili się mali i duzi. W ruch poszły smartfony, bo malutkie składy kolejowe prezentowały się znakomicie.

W wystawie udział biorą modelarze z całego kraju.

Podczas wystawy działa stoisko Zespołu Szkół nr 4 prezentujące nowe kierunki kształcenia w placówce oraz stoisko Stowarzyszenia Szczecińskiego Obszaru Metropolitalnego. Organizatorem wydarzenia jest Zachodniopomorski Klub Miłośników Kolei.

 (kl)

Fot. i film: Marek Klasa

Fot. w galerii: Grzegorz Siwa

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze

Tytul trywializuje
2019-02-10 11:35:41
fakt ze modelarstwo to szeroko pojmowana edukacja techniczna - kiedyś nazywało się to "politechnizacja" - modelarstwo edukuje, to nauka teoretyczna jak i nauka praktyczna, często interdyscyplinarna, świetna sposób na budowanie pasji i kariery - np modelarstwo kolejowe to historia (epoki kolejnictwa), przepisy (oznakowanie zasady ruchu), mechanika, elektrotechnika, elektronika, chemia (dym parowozu, utrzymanie torowiska w czystości, farby, lakiery, kleje itd) - materiałoznawstwo - cala masa ważnych z punktu widzenia rozwoju cywilizacji dyscyplin. Chciałbym by kiedyś prezydent Szczecina objął samorządowym patronatem modelarzy na szeroka skale - tak właśnie buduje się przyszłość - przez zabawę, pasje do sukcesu komercyjnego.

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA