piątek, 24 stycznia 2020.
Strona główna > Wiadomości > Kolejki przyciągnęły małych i dużych chłopców

Kolejki przyciągnęły małych i dużych chłopców [GALERIA, FILM]

Kolejki przyciągnęły małych i dużych chłopców
Data publikacji: 2019-02-09 22:45
Ostatnia aktualizacja: 2019-07-09 12:32
Wywietleń: 1944 375210

Jeszcze w niedzielę (10 lutego) będzie można oglądać modele pociągów. Wystawa Makiet Kolejowych czynna będzie w godzinach od 10 do 14 w hali sportowej Zespołu Szkół nr 4 im. Armii Krajowej przy ul. Kusocińskiego w Szczecinie.

W sobotę na prezentację minikolejek przybyły tłumy szczecinian. Było warto. "Szlaki kolejowe" uatrakcyjniły modele domów, drzewa itp. Wszystko przygotowano tak, aby otoczenie było jak najbardziej naturalne. Modele zmniejszono w skali 1:87 lub 1:120. Pokazano także modele samochodów i samolotów. W kąciku było całe miasteczko wykonane z kloców Lego. Jeździły też Legopociągi.

Na stoiskach z materiałami i akcesoriami modelarskimi można też kupić zminiaturyzowane lokomotywy i wagony. Nic więc dziwnego, że w sali gimnastycznej pojawili się mali i duzi. W ruch poszły smartfony, bo malutkie składy kolejowe prezentowały się znakomicie.

W wystawie udział biorą modelarze z całego kraju.

Podczas wystawy działa stoisko Zespołu Szkół nr 4 prezentujące nowe kierunki kształcenia w placówce oraz stoisko Stowarzyszenia Szczecińskiego Obszaru Metropolitalnego. Organizatorem wydarzenia jest Zachodniopomorski Klub Miłośników Kolei.

 (kl)

Fot. i film: Marek Klasa

Fot. w galerii: Grzegorz Siwa

Kolejki przyciągnęły małych i dużych chłopców Kolejki przyciągnęły małych i dużych chłopców Kolejki przyciągnęły małych i dużych chłopców Kolejki przyciągnęły małych i dużych chłopców Kolejki przyciągnęły małych i dużych chłopców Kolejki przyciągnęły małych i dużych chłopców Kolejki przyciągnęły małych i dużych chłopców Kolejki przyciągnęły małych i dużych chłopców Kolejki przyciągnęły małych i dużych chłopców Kolejki przyciągnęły małych i dużych chłopców Kolejki przyciągnęły małych i dużych chłopców Kolejki przyciągnęły małych i dużych chłopców Kolejki przyciągnęły małych i dużych chłopców Kolejki przyciągnęły małych i dużych chłopców Kolejki przyciągnęły małych i dużych chłopców Kolejki przyciągnęły małych i dużych chłopców Kolejki przyciągnęły małych i dużych chłopców Kolejki przyciągnęły małych i dużych chłopców Kolejki przyciągnęły małych i dużych chłopców Kolejki przyciągnęły małych i dużych chłopców Kolejki przyciągnęły małych i dużych chłopców Kolejki przyciągnęły małych i dużych chłopców Kolejki przyciągnęły małych i dużych chłopców Kolejki przyciągnęły małych i dużych chłopców Kolejki przyciągnęły małych i dużych chłopców Kolejki przyciągnęły małych i dużych chłopców Kolejki przyciągnęły małych i dużych chłopców Kolejki przyciągnęły małych i dużych chłopców Kolejki przyciągnęły małych i dużych chłopców Kolejki przyciągnęły małych i dużych chłopców Kolejki przyciągnęły małych i dużych chłopców Kolejki przyciągnęły małych i dużych chłopców Kolejki przyciągnęły małych i dużych chłopców Kolejki przyciągnęły małych i dużych chłopców Kolejki przyciągnęły małych i dużych chłopców

Komentarze

Tytul trywializuje
fakt ze modelarstwo to szeroko pojmowana edukacja techniczna - kiedyś nazywało się to "politechnizacja" - modelarstwo edukuje, to nauka teoretyczna jak i nauka praktyczna, często interdyscyplinarna, świetna sposób na budowanie pasji i kariery - np modelarstwo kolejowe to historia (epoki kolejnictwa), przepisy (oznakowanie zasady ruchu), mechanika, elektrotechnika, elektronika, chemia (dym parowozu, utrzymanie torowiska w czystości, farby, lakiery, kleje itd) - materiałoznawstwo - cala masa ważnych z punktu widzenia rozwoju cywilizacji dyscyplin. Chciałbym by kiedyś prezydent Szczecina objął samorządowym patronatem modelarzy na szeroka skale - tak właśnie buduje się przyszłość - przez zabawę, pasje do sukcesu komercyjnego.
2019-02-10 11:35:41

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
3
na godz. 00:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
LESEN SIE MEHR

Filmy

Hardcorowe Serce II

Nekrologi

Sonda

Czy cieszą Cię wiosenne temperatury w styczniu?

 

W Kurierze Szczecińskim
Pierwsza strona
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do eKuriera
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie