Piątek 03 grudnia 2021r. 
REKLAMA

Dni otwarte Technikum Technologii Cyfrowych

Data publikacji: 2018-03-14 06:58
Ostatnia aktualizacja: 2020-05-04 10:41
Dni otwarte Technikum Technologii Cyfrowych
 

Obróbka zdjęć i montowanie filmów w programach graficznych, turniej w grze GTA San Andreas, czy chemiczne i fizyczne eksperymenty, takie m.in. atrakcje czekają na odwiedzających Technikum Technologii Cyfrowych w Szczecinie podczas dni otwartych szkoły.  Pierwszy z nich już dzisiaj 14 marca, w godz.15-19.

Przygotowano również pokazy druku 3D i składania komputera od podstaw oraz wiele innych ciekawostek.

- Przede wszystkim jednak uczniowie i rodzice będą mogli zwiedzić szkołę i nowoczesne pracownie komputerowe oraz zapoznać się z naszym programem kształcenia. W tych dniach będzie można porozmawiać z nauczycielami i przedsiębiorcami, którzy współtworzą treści nauczania, dzięki czemu nasi uczniowie są na bieżąco z najnowocześniejszymi trendami w branży IT – mówi Ewa Dobrzycka, dyrektor TTC.

Dni otwarte szkoły odbędą się 14 marca i 25 kwietnia (w godz. 15.00-19.00) oraz w sobotę 7 kwietnia br. (w godz. 10.00-13.00).

Technikum Technologii Cyfrowych utworzono w 2017 r., a w pierwszych klasach kształci się obecnie prawie 90 uczniów. Zajęcia prowadzone są na dwóch nowoczesnych specjalnościach: Internet rzeczy oraz Aplikacje mobilne i internetowe.

Szkoła ściśle współpracuje z sąsiadującym Technoparkiem Pomerania, Klastrem IT i firmami informatycznymi. Dzięki temu podstawowy program nauczania rozszerzono o zajęcia m.in. z programowania i metod wytwarzania oprogramowania, technologii informatycznych do tworzenia efektywnych prezentacji, czy zagadnień prawnych istotnych dla tej branży. Uczniowie biorą również udział w spotkaniach, podczas których przedsiębiorcy opowiadają im o perspektywach zawodowych i najnowszych trendach technologicznych.

(g)

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze

gość
2020-05-04 10:38:07
Błagam, tylko nie tam
Adam
2019-05-18 16:20:42
Wszędzie dobrze gdzie nas nie ma, ale tutaj zdecydowanie nie polecam. Załosnym jest, iż w imieniu uczniów najprawdopodobniej wypowiadają się nauczyciele, jednocześnie reklamuąc się jacy to oni dobrzy. Brak atmosfery i poziomu. Szkoła raczkująca na rynku juz chce się równać do TME czy SCI nie wspominając o innych szkołach, szkoła która nie ma dorobku i jest na końcu i jeszcze długo, długo będzie.
Baby
2019-05-06 11:42:39
Jak widać szkoła sobie postawiła wysokie wymagania. Nie wiem kto pisze te komentarze jako uczeń. Może pani vice dyrektor? TME i SCI łapią się w pierwszej setce jeśli chodzi o technika w Polsce. TME baaardzo wysoko. I co mnie bardzo zdziwiło wysoko jest też technikum z 3go Maja. No ale może i TTC coś się uda wymodzić. Progi przyjęć jakie TTC podaje nijak się mają do tego kogo przyjmują.
Poziom TTC - uczeń
2019-03-25 16:57:23
W TTC poziom z roku na rok będzie coraz wyższy, szkoła będzie ściśle konkurować z SCI jak i nie przeważać (to pokażą matury może za 3-5 lat). Dwa lata temu 105 pkt, w zeszłym 120, a w tym roku? 130? może wiecej, sci ma ok 140+-10pkt caly czas.
Uczeń o pani dyrektor
2019-03-25 16:46:21
Moim zdaniem jest to trochę przesadzona opinia z tym, że pani Dyrektor skłóca nauczycieli itp. Ja jestem uczniem, w sumie mnie to nie obchodzi, ale ja tego nie widzę z panującej atmosfery w szkole która jest fajna. Pani Dyrektor jest konsekwentna w tym co robi. Wiadomo, że musi dobrać kadrę nauczycielską, by szkoła była mocna i dobrze kształciła przyszłych informatyków. Byli słabsi nauczyciele, narzekaliśmy na nich i "out" wiadomo. Takie życie. Pani dyrektor zależy na dobrej renomie szkoły i ochrzania uczniów za to, że np palą papierosy na przystanku czy szkoła wykupuje 2 godziny z zajęć z programowania dla każdej klasy, które prowadzą pracownicy dobrych firm informatycznych i jak uczniowie na to nie chodzą i dyrektorka się wkurza że nikt nie chodzi bo szkoła traci w oczach firm. Tak to jest miłą osobą.
Uczeń o hiszpanii
2019-03-24 22:31:58
Tak wyjazd się najprawdopodobniej odbędzie, bo w tej szkole zawsze przedrostek "najprawdopodobniej" trzeba dodawac, kiedy nauczyciele obiecuja ze cos bedzie. Dla klas 3 bedzie wyjazd w marcu na miesiac, dla najlepszych 20 uczniow z rocznika. Z programu erasmus. Do granady bedziemy lecieć. Najprawdopodobniej bedziemy tam programowac, zwiedzac, szlifowac angielski i uczyc sie podstaw hiszpanskiego. Pozdrawiam :-) PS uczniowie teraz z 1 klasy tez beda jechać ale nwm czy w 2 czy w 3 klasie.
Pytanie
2019-03-24 18:57:36
Koleżanka postanowiła iść do tej szkoły, bo pani dyrektor podczas wizyty w naszej szkole powiedziała, że w trzeciej klasie uczniowie wyjeżdżają do Hiszpanii na miesiąc uczyć się hiszpańskiego. A ja słyszałam, że w tej szkole są dopiero pierwsza i druga klasa. Nie mówiąc już o tym, że wyjazd całych klas do Hiszpanii wydaje mi się dość abstrakcyjny. A sposób w jaki reklamowano tę szkołę mocno przesadzony.
Terminator007
2019-03-21 13:53:50
No tak, niestety na pierwszym roku dyrektorka ciśnie z biologii. Zobaczymy co będzie za rok. Chomik najlepszy nauczyciel.
Uczeń TME
2019-03-21 13:43:04
I tak lepsze niż TME
Opinia o ttc
2019-03-21 13:42:18
W tej szkole bardziej cisną z biologii i chemi niż z zawodowych dla których tu przyszedłem co prawda UTK i EUTK są na wysokim poziome to reszta leży
2019-03-21 13:40:26
🗿
Uczeń TTC
2019-03-21 12:53:56
W szkole jest niski poziom, po przyjściu z dobrego gimnazjum nie czuć tego nacisku ze strony nauczycieli. Moim zdaniem zachowują się jak pracownicy, a nie jak nauczyciele, którzy rzeczywiście chcą nas nauczyć ( nie wiem może chodziłem do niesamowitej szkoły, ze wymagam za duzo, ale wtedy klasa chciala sie uczyc, a teraz jest inaczej, moze dlatego ze sa sami chlopacy). Komputery działają tragicznie, nauczyciele nic sobie z tego nir robią, a to nie jest wina sprzętu, tylko oprogramowania. Ogólnie wydaje mi się ze to mimo tego najlepsza opcja szkoły informatycznej w Szczecinie. Wiadomo, ze jesli ktos chce się uczyć to bedzie miał 5 i zaliczy egzaminy, ale nie czuc tego napiecia od strony uczelni zwiazanego z nauką.
Krytyka
2019-03-07 09:19:13
Ciekawe czemu inne szkoły tak szumnie się nie reklamują? Nawet Wydział Informatyki na ZUT? TTC gdzieś się reklamowało jako szkoła przyszłości. Jaka przyszłość w Szczecinie, gdzie informatyk (o ile tak można nazwać ludzi po technikum) wyrasta w każdym prawie mieszkaniu? Czy nikt nie zauważył, że takich co chcą coś robić z informatyki jest w Szczecinie siedem razy tyle niż potrzeba? Ich przyszłość, to wyjazd za granicę albo do Warszawy czy Wrocławia albo przekwalifikowanie się na pracę w Biedronce. A może inne szkoły się nie reklamują, bo nie mają takich problemów z naborem? Widać dyrekcja TTC wie, że można zrobić wodę z mózgu ludziom i przyciągnąć ich reklamami. Masa szumnych bzdur wyrasta w Internecie o tej szkole co roku.
Aga
2018-09-11 22:19:53
Każdy może pisać co chce, i złe opinie i dobre, są osoby zawiedziona i zadowolone. To że szkoła nie uczy jest bzdurą bo mój syn przez rok dużo się nauczył i ma super podejście do życia. Źle piszą o LO 1,2,13 o SCI o Hożej nie ma szkół idealnych a kto chce posiąść wiedzę to ją zdobędzie.
Absolwentka
2018-09-10 23:55:52
Panią Dyrektor znam z liceum, w którym przez 3 lata uczyła mnie biologii... Nie dziwią mnie opinie na jej temat, chociaż spodziewałam się, że może jej twarda ręka będzie na plus dla szkoły. No cóż, szkoda, bo właśnie z synem jesteśmy na etapie wyboru technikum informatycznego. A ta szkoła miała szansę być czymś świeżym na rynku edukacyjnym w Szczecinie.
Obserwator
2018-07-10 14:22:11
Tak sobie można pisać, że tylko opinia uczniów jest ważna. Zobaczcie co się stało ze szkołą na Hożej po odejściu starego dyrektora. Dawno to było ale już widać co w ostatnich latach się działo i jaki ma to wpływ na poziom szkoły. To że uczeń dobrze się bawi w szkole, to jeszcze nie wszystko, żeby się nauczyć. Jeśli dyrektorka z nikim z nauczycieli się nie dogaduje, to poziom nauczania jest do d. Nic nowego. Można zobaczyć w rankingach wyniki tego gimnazjum, z którego ta szkoła powstała. Obstawiają ostatnie miejsca w Szczecinie. I choćby nie wiem, jak się ta szkoła reklamowała, to nie nauczy, jeśli nie będzie miała nauczycieli i atmosfery do nauczania. Ta szkoła jest nowa, więc na początku wszystko jest ciekawe dla kandydatów. Ale jeśli wszystko będzie szło w kierunku zamordyzmu ze strony dyrektora i braku współpracy między kadrą, to szybko życie zweryfikuje to ilu kandydatów tam pójdzie. No chyba, że sami z trzeciego wyboru będą. Z tego co wiem, to szkoła już w tej chwili ma fatalną opinię.
BB
2018-06-30 14:01:26
Takie coś to pisze niezadowolony nauczyciel,lepiej pytajcie się uczniów
TTC
2018-06-25 14:49:16
Niestety nie mogę nic dobrego napisać o tej szkole. Atmosfera do niczego. Dyrektorka jest słabym menadżerem. Skłóca ludzi ze sobą po to, żeby łatwiej było nimi manipulować jak marionetkami. Nie ma tam żadnej współpracy między nauczycielami, bo jeden na drugiego patrzy wilkiem i donosi. A tacy co nie donoszą na innych do pani dyrektor są wyrzucani albo po prostu nie przedłuża im umowy i po kłopocie według pani dyrektor. Dziś znowu na radzie pedagogicznej poleciała nowa partia pracowników do zwolnienia i rzekomego samoistnego odejścia. Żenada. Ciekawe co ludzie mają się nauczyć w tej szkole, jeśli ciągle im się nauczyciele zmieniają. Ciekawe kiedy w końcu prezes Technoparku zrozumie z kim ma do czynienia i znudzi mu się dawanie tortów w prezencie. Pismaki w urzędzie i kuratorium dokładnie wiedza o co chodzi ale najwygodniej udawać, że się nie wie co jest grane.
Marcel
2018-05-21 23:45:55
Szkoła żenada. Nie dawajcie się nabrać na te szumne dni otwarte. Jedna wielka ściema.
Opinia o TTC
2018-03-28 14:44:46
Nie polecam. Szkoła reklamuje się na prawo i lewo, nie wiele z siebie dając. Szyldy reklamowe bez pokrycia. I nie wierzcie, że po skończeniu tej szkoły pójdziecie pracować do Technoparku. Na dokładkę wredna dyrektorka i podporządkowani jej ślepo, zastraszeni nauczyciele.
Franciszka
2018-03-15 00:18:47
Zawód potrzebny w przyszłości.
Jarun
2018-03-14 08:29:52
Wy piszący naprawdę jesteście upośledzeni, albo "odwalacie robotę"! Na jakiej ulicy znajduje się Technikum ?

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA